(0:1)
Sokol Březník

30

Zlepšení v obraně pokračuje

Ve 20. kole jsme zavítali na hřiště Jaroměřického Béčka. Po pátečním tréninku nebylo jisté, kolik se nás vůbec sejde, a tak byli povolaní dorostenci. Trenér nakonec nemohl počítat s trojicí Jiránek, Rybníček, Ptáček, a proto bylo zapotřebí promíchat sestavu.
První, co všechny zaujalo po příjezdu do Jaroměřic, byl trávník, který byl v dost špatném stavu a dalo se čekat, že kombinační hra bude trpět. Další potíže mohli mít hráči se silným větrem.

Rozhodčí Malena začal utkání v pro nás nezvyklém čase 10:15. I takto brzký výkop mohl mít vliv na začátek utkání kde hned ve 2. minutě domácí zahrozili dlouhým autem, který nakonec zakončili střelou těsně vedle. Hned poté jsme se osmělili i my a první střelu na domácího gólmana vypustil předstoper Pejpek. Jeho následoval další střelou Sobotka, ale tomu střela nesedla.V osmé minutě zahrávali domácí přímák a po odraze celou akci zakončili další střelou vedle. To bylo od domácích na dlouho všechno. Ve 14. minutě přišla pohledná akce po ose J. Franěk – V. Franěk – P. Flesar, posledně jmenovaný však při zakončení padá a jeho následná dorážka "na čtyřech" není uznána kvůli hraní rukou. 16. minuta přináší další ruku ve vápně domácích, kdy po pěkné akci zahrál právě rukou Sobotka. Ve 22. minutě další podivné rozhodnutí rozhodčích. Po rohovém kopu střílí gól nohou J. Franěk, ale nám z neznámých důvodů není tento gól uznán na popud pomezního (ani sám střelec si nebyl po utkání vědom nějakého pochybení – pozn. redakce). Následně se hra z obou stran vytratila a až za dalších 7 minut střílí opět J. Pejpek. Ve 32. minutě se po standartce dostává k hlavičce Jarda Franěk, ale slabou střelou trefuje jen domácího branaře. O minutu později se hosté konečně dočkali. Po rohovém kopu a Kuryho důrazu doráží březnický kanonýr J. Franěk – 33. minuta 0:1. Po obdržené brance měli domácí dva náznaky útočných akcí, ale v obou případech vše hasil dnes dobře hrající stopter Kratochvíl. I když v druhém případě pouze za cenu žluté karty. V poslední minutě prvního poločasu pěkně prodloužil hlavou Křoustek na J. Fraňka, který však svůj samostatný únik neproměnil a pouze nastřelil boční síť.

Druhý poločas začal podobně jak končil poločas první. Velká šance – po pěkné souhře Křoustka a J. Fraňka se ocitá Sobotka tváří tvář domácímu gólmanovi, ale jeho zakončení jde těsně vedle. V tomto okamžiku trenér hostí J. Zedníček málem vzteky rozbíjí zábradlí vedle střídaček. Vůbec se mu totiž nelíbí, jak březníčtí nakládají se šancemi. Opět nastala hluchá chvilka ve hře obou mužstev. Až 57. minuta přinesla ojedinělou akci domácích v druhém poločase, zakončení je však slabé a V. Zedníček v bráně nemá sebemenší problém. Druhý gól hostí padá v 59. minutě, kdy se pěkně po levé straně protáhl Křoustek, přihrál Sobotkovi, který si udělal z obránců slalom a z penalty pohodlně zavěšuje – 59.minuta 0:2. O tři minuty později zatáhne balon po pravé straně tentokrát V. Franěk, ve vápně našel bráchy, který bodlou zvyšuje – 62. minuta 0:3. O další minutu později se do dobré šance řítil sám V. Franěk, ale na jaře mu prostě není přáno a míjí branku. V 70. minutě další dobrá příležitost březnických hráčů, ale Křoustek z malého vápna přestřeluje. Za pět minut si ve vápně pohraje s obráncem V. Franěk (pojď sem, kam jdeš) a posadí krásný centr bráchovi na hlavu, který tím pádem završuje hattrick – 75. minuta 0:4. Do konce zápasu měl Březník ještě dvě nebezpečné střely, jednu vyslal Požár a druhou Sobotka. Prvně jmenovaného skvěle vychytal dnes dobře chytající domácí gólman. Poslední příležitost měli domácí, kdy se v rychlém protiútoku řítili ze strany na našeho gólmana. Jejich snahu však skvěle překazil Dvořáček.

Před tímto zápasem si určitě nikdo nemyslel, že toto utkání zvládneme tak jednoduše. Domácí toho dopředu moc nepředvedli a vzadu měli den otevřených dveří. Za zmínku stojí hlavně hattrick J. Fraňka, který tak míří k metě 40 gólů za sezónu. Zápas navštívilo pouhých 30 diváků z toho polovina přijela s našim mužstvem. V dalším kole se náš tým utká na domácí půdě s týmem Výčap. Toto utkání můžeme označit jako zápas sezóny. Pokud by se nám podařilo urvat vítězství, byl by náskok na čele tabulky už 10 bodů a to si dovolím označit jako dostatečný náskok pro postup do II. třídy.

napsal Vogel (10. 05. 2011 | 09:05)