(0:1)
Sokol Březník

40

Velikonoční 3 body z venku

Po týdnu zdravím opět všechny čtenáře našich fotbalových stránek. K dalšímu soutěžnímu utkání jsme zajížděli na půdu nepříjemného soupeře – Hartvíkovic. Již v sobotu odehrál utkání náš největší rival z Výčap a po špatném výkonu prohrál v Koněšíně 3:0. Naskytla se nám tak šance odskočit opět na rozdíl sedmi bodů!!! Při příjezdu jsme byli s Michim hnedka omrknout sluncem vyprahlé hřistě, kterému pozdější déšť rozhodně pomůže. Měli jsme na to čas, jelikož vítězná sestava se nemění. Na utkání dorazilo i několik věrných fans Březníka, kteří si v žádném případě nedopouštěli ztrátu jakékokoliv počtu bodů. Musel se kvůli nim otevřít i stánek s občerstvením :-D viz. foto.

Utkání začalo svižně. Již ve 2. minutě posílal Pejpek do breaku J. Fraňka (dále Fráňa), ale ten i díky tvrdému (rychlému) terénu míč nedoběhl. V 7. minutě se po faulu Požára kopal přímák, ovšem z rychlého breaku jsme spíše zahrozili my (Fráňa). Ve 12. minutě poslal za obranu míč Ptáček, jeho povedený centr se následovně dostal na vápno k Liborovi, a ten po kličce trefil levačkou pravou tyč hostující brány. V minutě 15. přišel další pěkný centr, tentokrát od P. Flesara, ten našel zcela volného Čumplíka, ale ten si v jasné pozici neporadil a netrefil ani branku. Domácí hrozili ojediněle, např. střelou z dálky ve 20. minutě. V minutě 29. dostává Fráňa balón do běhu, ve vápně dělá kličku obránci, ale tvrdou střelou trefuje pouze domácího brankaře. V 31. minutě tečovanou střelu Vlastík kryje. O chvíli později kopeme roh, ten po několika tečích končí těsně vedle brány. Ve 40. minutě se domácí řítí 3 na 2, ale přečíslení nezvládají. První změna stavu přichází v minutě 44. P. Flesar se rozbíhá po pravé straně, posílá razantní centr do vápna, ten však končí za zády překvapeného golmana – 0:1. Nutno říci, že se to asi chytit ani nedalo. Ukázalo se tak, že nepovedený centr je kolikrát nebezpečnější než ledajaká střela. Domácí ještě kopali v poslední minutě přímák, ale vysoko nad. Po první půlce tak platil stav 0:1 pro Bosnu.

Do druhé půle se nastupovalo beze změn. Na soupeře jsme vlétli jak se sluší a patří. Svůj uspěch to slavilo už v minutě 47., kdy se prosadil kdo jiný než Fráňa, který se po Kráťově povedené vysouvačce řítil zcela sám na gólmana. Zakončil s přehledem po zemi vedle nohy brankáře – 0:2. Nutno zmínit, že při nahrávce Krátě se dopředu rozbíhali Ptáček i Fráňa současně, ale Ptáček byl v offsidu. Ten než tam hodil dvojku, tak měl balón Fráňa. Pomezní Fryč tak offside neodmával. V 50. minutě přichází z pravé strany ojediněle povedený centr Vítě, avšak nikdo míč netečuje. O 3 minuty později se domácí řítí v přečíslení 5 na 3, Vlastík s problémy likviduje střelu. V minutě 58. vytvořil gólovku Fráňa P. Flesarovi, ten však svým druhým zářezem pohrdl a do prázdné nedává. Následně hlavičkuje Víťa nad. Půl hodiny před koncem přichází střela domácích – nad. Hned z protiútoku nastává velký závar v domácím pokutovém území, avšak do poloodkryté svatyně se nám nedaří míč dostat. Minuta 62., další naše pěkná akce, kdy Víťa trefuje z úhlu tyč, následná střela Libora končí nad. Rozhodčí Tormová začíná nezvládat zápas, který víceméně řídí z lajny pomezní Holý, který radil v čem se dalo. V minutě 68. netrefuje Fráňa v náběhu hlavou míč. V minutě 68. krize Tormové vrcholí neodpískanou malou domů v podání domácích. V 71. minutě se lobem přes obranu dostávají do velké šance domácí – Vlastik dobře vybíhá a zázračně kryje tělem. V 72. minutě Požár nechává zapomenout na několik dnes špatných přihrávek a šikovně šajtlí uvolňuje napravo Vitě – ten práší prudký centr do vápna, kde Kury předvádí skvělý timming a v běhu špičkou kopačky trefuje z voleje míč, který končí v bráně – 0:3. V této fázi to začíná býti velmi vyhrocené. Hádky, pošťuchování, nadávky, rozhodčí pouze sekunduje zápasu. V 81. minutě Sochor dobře podržel míč a následně poslal do úniku Fráně, ten však nepovedeným lobem bránu netrefuje (situace vyřešena trošku zbrkle). Dvě minuty před koncem upravují podobu skóre domácí, kteří čestným gólem snižují na 1:3. Rozhodčí ukončila utkání raději bez jakéhokoliv nastavení, neboť se jí pomalu vymykalo kontrole.

Po dobrém výkonu jsme si tedy upevnili náskok v čele tabulky na 7 bodů. Příští utkání odehrajeme v prvomájovou neděli na domácím hřišti proti Koněšínu.

napsal Kury (26. 04. 2011 | 09:53)