LO Malach Štěpán 7 thumbs_up ico
S Zedníček Jiří 6 thumbs_up ico
Hráče hodnotili: Inqui, Bobys, Grunge

Březník v 10 lidech otočil zápas během 7 minut

Na konec podzimu březničtí připravili pro svoje příznivce, a nejen pro ně, infarktový závěr posledního utkání. Hráči byli před zápasem zdravě nabuzeni, přesto většina z nich skromně předpovídala vyrovnané utkání a brala by zlatý bod za remízu. Avizovaný "zápas podzimu" si ale přesto svou vizitku dnes zasloužil.

Velkou většinu zápasu vypadalo, že 13tka jako pořadí kola bude pro hosty smolnou. Tento fakt odstartoval dost nečekaný moment už z 3. minuty. Z úplně první šance zápasu vytěžili domácí maximum. Ptáček, jak je jeho "dobrým" zvykem, testoval metr rozhodčího. Bohužel si neopatrně vybral prostor vlastního velkého vápna a cvakanec byl slyšet do všech koutů areálu na větrné hůrce. Rozhodčí ani moc neváhal a ukázal na puntík 11 metrů od brány a tasil žlutý karton. K míči se přes celé hřiště šinul domácí gólman, pracovně pojmenovaný jako "Reina". Zedníček v hostující bráně sice směr jeho střely doleva vystihl a na míč asi i sáhl, nicméně penalta proměněna byla a domácí koukali, jak to šlo snadno – tedy 3. minuta 1:0. Až teprve po této situaci se hra rozběhla naplno. Hosté sice měli tak nějak více ze hry, ale platné to bylo pramálo. Domácí bez vykartovaného obrovitého stopera Fruly věděli, že vzadu musí o to víc přistupovat k březnickým natěsno. To se jim poměrně dařilo a úspěšní byli i v napadání jejich rozehry. Semtam zahrozili sami a rychlou kombinací ohrožovali dnes dosti děravou obranu hostů. První, kdo vážněji ohrozil branku domácích, byl V. Franěk, který "centroval" míč do břevna. Následně utekli domácí a zasahovat musel až Zedníček v bráně. Nepřesnost přihrávek byla dnes bohužel všudypřítomná a světlou výjimkou byl jen hezký ťukec ve 33. minutě po ose Sobotka – V. Franěk – J. Franěk, který ale zakončoval v pádu a domácí gólman neměl co pokazit. Na druhé straně podržel v závěru poločasu tým brankář Zedníček. Jeden z domácích hráčů udělal z několika březnických obránců "maňu", ale nezbylo mu už dost sil na lepší zakončení – Zedníček kryje. O 2 minuty později rychlé přečíslení domácích 3 na 2. Povedená střela jen díky Zedníčkovi v síti nekončí. Březník na druhé straně nedokázal ve velkém závaru míč natlačit do brány a když se neujala ani dalekonosná střela Kratochvíla, která zapadla za břevno, odcházeli hosté zamyšleně do kabin za nepříznivého stavu a nedobrého pocitu ze samotné hry.

Nedá se našim upřít, že do druhé půle nastoupili aktivně a s vůlí se zápasem něco udělat. I šance tu byly. Čerstvá síla Křoustek vybojovala přímý volný kop na levé straně domácího vápna. Rybníček jej dobře kroutil k bráně, ale před naskakujícím Sobotkou pohotově odlapil Reina. Jednu z dalších šancí, do které se dostal J. Franěk, překazil zřejmě správně zdvižený praporek pomezního z našich řad. Domácí ale stále zodpovědně přistupovali k hráčům a na kombinaci nikdo z našich času moc neměl. Z ničeho nic ale udeřili domácí podruhé. Nástřel ze střední vzdálenosti nezkrotil v náručí Zedníček a dorážku si vychutnal nikým neatakovaný domácí hráč. 62. minuta – 2:0. Dá se říct, že vedení bylo do této chvíle poměrně zasloužené – hostům kombinace stále vázla a čím víc mysleli na útok, tím víc nechávali vzadu vrata dokořán. V následujících deseti minutách mohli domácí Březník definitivně zlomit, ale ztroskotali na vlastní neschopnosti, kdy šli několikrát v přečíslení na hostující branku, ale pomyslný hřebík do březnické rakve byl tak pozohýbaný, že nešel zatlouct. V těchto chvílích se zápas lámal. Březníku to v 11 lidech prostě nešlo, a tak to vzal na sebe Ptáček a raději se nechal vyloučit po sporné druhé žluté kartě, aby tak spoluhráčům přepustil trochu prostoru na hřišti. A najednou – něco se opravdu zlomilo – vysvitlo slunko – hosty někdo polil živou vodou. Zdravě naštvaný Křoustek přiběhl na vápno a centr z pravé strany uklidil po zemi z první k levé domácí tyči – ejhle, ono to půjde – 71. minuta 2:1. V obecenstvu se v tu dobu opět nenápadně ozvalo "zlatá remíza". Domácím se najednou tolik nedaří. V rychlém breaku uniká po pravé straně Rybníček, avšak obrovskou šancí na vyrovnání pohrdá a jeho přízemní střela končí jen v náručí Reiny. Rybníček svoje zaváhání ale hned v další šanci napravuje. J. Franěk naskakuje na jeho centr zprava a kýžená remíza se dostavuje – 75. minuta 2:2 . Rybníčkovi to však stále nestačí. Dostává se k němu míč po nakrátko rozehraném rohovém kopu, který krásně uklízí ke vzdálenější tyči. Obrat dokonán – 78. minuta 2:3. Mezitím se do hry dostává i sám trenér J. Zedníček a všem předvádí výběr několika taktických prvků během zbytku hrací doby. Zdrcení domácí jen přihlíží znovuzrozené kombinaci hostí. 80. minuta – Rybníček si nedá pokoj a ujímá se zahrávání standardky z 20 metrů. Míč krásně kroutí do pravé šibenice – Reina vytahuje efektní robinzonádu a drží akcie domácích. Desetiminutovku z říše snů završuje pojišťující, dnes již druhá, gólová hlavička ostrostřelce J. Fraňka – 82. minuta 2:4. Všichni jen nevěřícně kroutí hlavami, co že se to tady právě stalo. Po této kanonádě se už domácí na moc nezmohli a stejně jako hosté už spíše odpočítávali posledních 10 minut zápasu.

Zápas podzimu se vším všudy. Z Březníka přijelo snad 30-40 diváků, kteří byli spolu s domácí cca dvacítkou svědky dokonalého obratu v zápase. Dá se věřit tomu, že někteří hráči Lipníka ještě teď sedí s němým výrazem v kabinách a snaží se přijít na to, jak je možné, že si nechali v tak krátké době vzít pohodlné vedení. Kdo zde nebyl – neuvěří.

Jak naznačuje následující výčet, s Lipníkem máme strašlivou bilanci a poprvé jsme je dokázali porazit až minulou sezónu na našem hřišti a dobýt to jejich až letos.

2009/2010: PODZIM Březník – Lipník 3:2, JARO Lipník – Březník 1:0
2008/2009: PODZIM Lipník – Březník 4:0, JARO Březník – Lipník 2:5
2007/2008: PODZIM Březník – Lipník 3:3, JARO Lipník – Březník 2:1
2006/2007: PODZIM Lipník – Březník 5:0, JARO Březník – Lipník 0:3
2005/2006: Lipník hraje okresní přebor
2004/2005: Lipník hraje okresní přebor

Březník tedy přezimuje s pohodlným náskokem 7 bodů na prvním místě tabulky III. třídy sk. A před rozjetými Výčapy a potentními Třebenicemi. Lipník na nás ztrácí po dnešní výhře už 14 bodů.

napsal Grunge (01. 11. 2010 | 11:00)