S Dvořáček Milan - -
PS Csicsó Petr - -
Hráče hodnotili: Vlado

Na podzim Bosna nedobyta

V posledním domácím zápase tohoto kalendářního roku jsme na domácí půdě přivítali tým ze Smrku. Ten loňskou sezónu působil ve 4. (pralesní) třídě. Smrk vždy býval naším nepříjemným soupeřem, jak už na domácí půdě, tak i na půdě ve Smrku, kde jsme naposledy pouze remizovali 3:3 v předminulé sezóně.

Po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Klein, mohl zápas za celkem příjemného podzimního počasí začít. Na první větší šanci se nemuselo dlouho čekat, už ve 4. minutě v hlavičkovém souboji poslal hostujícího hráče do šance Jiří Křoustek, ale ten si však naštěstí pro nás ukopl míč. Teď byla řada na nás, abychom také něco předvedli, ale z prvního našeho útoku pálil Pavel Ptáček pouze vysoko nad hostující bránu. Další nebezpečná akce se v našem velkém vápně odehrála v 10. minutě, kdy hlavičkoval hostující hráč pouze těsně vedle naší brány. Poté přišla z naší strany 100% šance, kterou po přihrávce J. Fraňka neproměnil J. Kratochvíl. Následovně se po neodkopnutém míči ve velkém vápně dostal k míči J. Franěk a akrobatickým zákrokem přes vlastní hlavu nadělal vrásky hostujícímu brankáři, když míč jen těsně míjel jeho svatyni. Běžela 30. minuta utkání a dá se mluvit o dosavadní největší šanci hostů, kdy opět dlouhým nákopem nasměrovali míč do našeho vápna a po velkém závaru v naší obraně naštěstí nikdo z hostujících hráčů neumístil míč do naší brány. Do krásné fotbalové akce se dostal Vojtěch Rybníček, když si sklepl míč od Milana Požára a tvrdou střelou pouze přestřelil. Nicméně o dvě minuty později se tento mladík krásným průnikem dostal opět do vápna hostů, ale zde byl nevybíravě sestřelen domácím obráncem. Tento zákrok byl posouzen jako nedovolený a tedy byl nařízen pokutový kop. Této činnosti se ujal Libor Rybníček, jeho střelu však brankář vytěsnil, ale při jeho zákroku se zranil. Po menší pauze se mohlo opět začít hrát. Se situací, že půjdeme do kabin za nerozhodného stavu 0:0, rozhodně nesouhlasil J. Franěk, a tak vzal vše na sebe! Na okraji šestnáctky doslova "vymíchal" tři hostující obránce a přesnou a tvrdou střelou poslal míč k pravé tyči – 43. minuta 1:0. Do konce poločasu se na tomto výsledku už nic nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednobrankovým vedením, a to jsme chtěli ještě navýšit. O to se mohl postarat L. Rybníček, který zahrával přímý kop z 20 metrů, jeho střela ovšem šla vysoce nad hostující branku. Jelikož se měla tato situace zahrávat až po hvizdu hlavního rozhodčího, byl Libor Rybníček ohodnocen žlutou kartou a na řadě byl druhý pokus. Tato situace se málem opakovala, když Libor slyšel slovo "hrej" (od hostujícího hráče, v domnění, že to říkal rozhodčí) a pomale se rozbíhal k míči, ale v tuto dobu si hlavní rozhodčí ještě něco značil ve svých zápiskách, až na poslední chvíli na něj zakřičel M. Flesar, aby ještě nehrál. Opravdu nevím, co by se dělo, kdyby Libor poslal míč podruhé na bránu, jestli by rozhodčí tuto situaci posoudil druhou žlutou kartou, nebo ne. Jak se říká do třetice všeho dobrého, Libor se po hvizdu rozhodčího rozběhl a napálil míč přímo do levého horního růžku a tím tak navýšil v 50. minutě naše vedení na 2:0 (v Březníku rozhodně pavučiny být nemůžou :-D). Za deset minut však přišla odpověď od hostů, kdy tvrdou ránu hostujícího hráče reflexivním zákrokem vyrazil V. Zedníček alias Hakan, ale ke vší smůle pouze k neobsazenému útočníkovi, který měl snadný úkol, a to pouze dorazit míč do naší poloodkrýté brány, tedy opět drama a stav utkání v 60. minutě 2:1. Tato branka hosty nakopla k větší aktivitě, jak už bývá zvykem a hned z následovné akce pálil ostrou střelou na naší bránu hostující hráč, ale pouze nad. Za zmínění ovšem stojí krásný přímočarý průnik J. Křoustka do vápna hostí, kde tvrdou ranou pálil pouze do připraveného brankáře na bližší tyči. Další standardní situace pro náš tým přichází v 75. minutě, toho se ujímá J. Kratochvíl a svojí tzv. "nadzvukovou" střelou míjí jen těsně břevno hostující brány. Krásný protiútok předvedli domácí v 86. minutě, když přečíslili hostující obranu, ale J. Křoustek mířil po přihrávce J. Fraňka pouze doprostřed brány, kde vyrážel hostující brankář pouze k Pavlu Ptáčkovi, který číhal v okolí velkého vápna a ten z první poslal míč pouze do rukavic hostujícího brankáře. Největší rozruch se odehrál v samém konci zápasu, po přerušení hry, kdy byl hostující hráč zasažen do obličeje. Po této situaci nikdo nevěděl, kdo komu má vracet míč. Aleš Jiránek nakopl míč k hostům na půlící čáru, ti však nejevili o míč zájem, a tak se ho po váhání zmocnil J. Křoustek a pádil si to směrem na hostující bránu, zároveň s J. Fraňkem, kterému následovně nahrával na jeho dvacátou vstřelenou branku v této sezóně a tímto gólem pojistil naše vedení na 3:1. Po této brance se strhla velká hádka, ale na stavu utkání to už nic nezměnilo, a tak jsme si připsali další 3 důležité body do tabulky, které stále vévodíme se sedmibodovým náskokem na Výčapy. Zajímavostí bylo, že ze Smrka nastupovali skoro dva padesátníci, Hlavina (1963) a Foltýn dokonce (1961). Nevídanou situací byla karta hlavního rozhodčího, který měl pouze jednu kartu, z jedné strany žlutou a z druhé červenou, tohle pobavilo jak diváky, tak i hráče. Hra Smrku nebyla nijak kombinační, převažovali dlouhé nákopy za naši obranu.

V tomto kole byly k vidění další dva zajímavé zápasy, Výčapy přivítaly doma Lipník, který porazily už v prvním poločase 2:0 a takový byl i konečný stav utkání. Radkovice doma podlehly Třebenicím 1:3. Koněšín se probudil a porazil Rouchovany na domácí půdě 3:1.
V posledním podzimním kole zajíždíme na horkou půdu Lipníka, kde se nám v poslední době nedařilo sbírat body. Lipník však bude oslaben o jejich vysokého stopéra, který byl vyloučen v utkání s Výčapy.

napsal Michi (25. 10. 2010 | 23:03)