S Babčan Lukáš - -
PS Rybníček Vojtěch - -
Hráče hodnotili: Šány, Grunge

Povedené střídání znamenalo otočení zápasu

Magické desítky dnes lítaly éterem na březnickém Velkém hřišti. Zmiňovaly se jak v souvislosti s dnešním datem, tak pořadím kola. Ano – 10. kolo se hrálo dnes 10. 10. 2010. Čtyři desítky tak dnes vynesly plný počet bodů domácím, i když to tak ze začátku nevypadalo. Přijel totiž jeden z těch méně známých a jak tabulka a odehrané zápasy napovídaly – obtížných soupeřů.

Radkovice, nováček III. třídy sk. A, minulou sezónu skončily sice až na 4. příčce pralesní ligy, ale na úkor B-týmu Lipníka, který z principu postoupit nemohl, skočily rovnýma nohama do "vyšší" soutěže. A rozhodně ne špatně. Výsledky dělají hlavně v domácím prostředí, kde dokázaly porazit takové týmy jako Lipník nebo nevyzpytatelný Koněšín. Dva dny zpátky hodně přesvědčivě přehrály o třídu ambiciózní Benfiku Jaroměřic na jejím hřišti v dohrávce 8. kola a rozehrané se chystaly překvapit i u nás. A nakročily opět dobře.

Byl to právě soupeř, který otevřel listinu střel na bránu. V 8. minutě šlo ale opravdu jen o nabídnutou vizitku domácímu Zedníčkovi v bráně. Od 15. minuty jsme zahájili sérii šancí, které nebyly k zahození, ke gólu však nevedly. Jarda Kratochvíl nechal vzpomenout na svoje 40-metrové přihrávky a jednou takovou našel příčně přes hříště mávajícího L. Rybníčka, kterému byl ale po doběhnutí na vápno míč tvrdě ale čistě odebrán. Minutu nato našel J. Franěk Křoustka, který pronikl do vápna a na jeho rychlou nahrávku podél malého vápna jen těsně nedoklouzal P. Flesar. V 18. minutě se po ťukecu felil opět zastřelující se J. Franěk. Za 2 minuty vytáhl tvrdou střelu robocop Křoustek, kterou krotil hostující brankář Smetana. Slabší levačka Rybníčka se ustřelila v minutě 23., kdy po přiťuknutí P. Flesara hlavou mířila do korun donebesahajících topolů. Po vybojovaném míči Kratochvílem na půlce se do velké šance řítil Křoustek po přiťuknutí J. Fraňka. V rozhodující chvíli mu ale míč spíše překážel, a tak doběhl k brance už bez něj. Bohužel klišoidní "nedáš – dostaneš" je opět potřeba zmínit. Ony se totiž hned za minutu radovaly na druhé straně Radkovice. Po zachycené okaté nahrávce M. Flesara poslali hosté do breaku mladého Štrunce, který si počínal velmi šikovně a po elegantním obejití Dvořáčka obstřelil pomale ale přesně bezmocného Zedníčka po pravé straně. Radkovičtí na lavičce a v ochozech mohutně slavili, ještě než míč dorazil do brány – 29. minuta 0:1. Zakřiknutí domácí si pak prožili tlak na koni se vezoucích hostů. Důležitý zákrok vytáhl v 39. minutě branař Zedníček po dalším úniku Štrunce. Ale nakonec mohlo být do půlky srovnáno. Domácí roh zahrával Rybníček a do hlavy se prodral J. Franěk, ale jeho prudký trkanec šel mimo. Po tomto závaru zůstal ležet ve své brance hostující gólman Smetana, který se držel za koleno v ortéze. Po delším ošetřování už rozhodčí Svoboda nenechal moc prostoru pro hru, a tak kabiny tedy plakaly nad poločasovým záporným skóre.

O poločase trenér Zedníček nenápadně vystřídal Křoustka za aktuálně formou oplývajícího dorostence Michala Sobotky. Ten vlítl do zápasu jako Inqui do výčepu a udělal "pěknou melu". Totiž hned v 47. minutě se gólově prosadil hlavou, když Rybníčkův centr zprava poslal do protipohybu kulhajícího Smetany – 1:1. Obrat dokonal o 6 minut později Jara Franěk, kdy vzal vše na svá bedra a po obejití dvou hráčů prostřelil Smetanu po zemi a připsal si tak letošní již 18. zářez na pažbě – 53. minuta 2:1. Hosty to ovšem nepoložilo a dál neúprosně bránili a rušili kombinaci Březníka. Dostávali se také do zajímavých šancí. Jednu takovou měl nejvíce viditelný host – čtyřicátník kapitán Diviš. Kratochvíl po špatném úsudku podběhl vysoký balón a Diviš sklepával jen těsně vedle domácí svatyně. Březník se snažil kombinovat, ale hlavně díky koncentrované defenzivě Radkovic neměl tolik prostoru pro zakončení. Ve 62. minutě Ptáček sice prokličkoval velké vápno hostů, ale ke střele už ho radkovický blok nepustil. O dalších 6 minut později se po slabém odkopu hostí dostal poměrně zadarmo k míči agilní Sobotka, ale tvrdou střelu z halfvoleje likvidoval Smetana. Od té doby už to byl hlavně boj nervů a hra byla hodně rozhádaná, což podpořil i infarktový výstup hostujícího pomezního, který křečovitě láteřil na postraní čáře kvůli domnělé urážce jednoho z domácích hráčů. Kartu si z tohoto nesportovního momentu odnesl Viťa Franěk. Díky této scéně sledovali diváci více než fotbal raději epizodu "Zuřící pomezní", do které se zapojili i někteří místní diváci a zakročit musel také pořadatel Jara Chadim, kterého po přerušení hry vyslal vyřešit dohru tohoto sporu rozhodčí Svoboda. Hosté v té době napadali a kousali. Cítili šanci a nebezpečné byly zejména jejich trestná střílení, která doklepávali k jejich smůle pouze mimo domácí bránu. Březničtí byli vidět hlavně ve dvojici se žlutým kartonem nad hlavou rozhodčího. Svoboda v těchto chvílích zápas nedokázal moc kočírovat a tahal jednu kartu za druhou. Zastavil se až na čísle 8 (5 ku 3 ve "prospěch" domácích). Hořelo to, hořelo na domácí polovině a hosté byli ke konci opravdu nebezpeční. Domácí trenér dobře věděl, že je čas takticky rozkouskovat hru a právem využil dvě schovaná střídání až v nastaveném čase. Březník tedy ubojoval domácí neporazitelnost i přes nedařící se hru.

Tradiční domácí početná návštěva viděla sice neurovnanou hru, která ale nepostrádala nasazení. Diváci si užili už asi poslední letošní prosluněný víkend s fotbalem a také si asi letos naposled pochutnali na Kuriho uzené cigáře. Po posledních střeleckých hodech stojí naši hráči už zase nohama pevně na zemi a ví, že než ochutnají chlazenou jedenáctku na Závěrečné, čekají je ještě 3 nelehké a zajímavé "mače". Příští týden se jedeme rvát o hodové body do Třebenic, které si v tomto kole ku našemu prospěchu rozdělily body s druhými Výčapy. Toho využil za bukem číhající Lipník, který uloupil všechny body trápícímu se Koněšínu, a přeskočil oba soky na druhé místo. Dnešní výhrou jsme zase o kousek poodskočili a tabulku vedeme o 6 bodů. Snad ve vítězném duchu bude pokračovat i konec podzimní části sezóny. Nashle v Třebenicích. Připomínám, že tento zápas se hraje již v sobotu, a to ve 14:30.

napsal Grunge (10. 10. 2010 | 21:40)