LO Csicsó Petr 7 thumbs_up ico
S Sobotka Michal 8 thumbs_up ico
Hráče hodnotili: Michi, Štěp, Alboš, Sherlock

Gólové hody v Březníku

Březnický branko-stroj tentokrát odneslo béčko Rudíkova! Zdravím všechny pravidelné i sváteční návštěvníky našich stránek. Nastal opět ten čas podělit se s vámi o to, co se dělo na hřišti. Jelikož je dnes o čem psát, tak se v klidu usaďte a jdeme na to :).

V 9. kole si na naše hřiště do Březníka přijel zahrát fotbal celek ze spodní poloviny tabulky (Rudíkov-Trnava B), který ale v minulém kole zvítězil v Rouchovanech 2:3. My jsme si poradili v úterní dohrávce s Náramčí 5:2, to jen pro připomenutí. Na hřiště se kvůli nemoci dnes nemohli podívat naši 2 obránci, jak Michal Flesar, tak i v poslední době dobře hrající Požár. A tak nezbývalo nic jiného, než do obrany hodit Ptáčka s Křoustkem.
Úvod utkání byl hodně rozpačitý. Buď jsme se nechali ukolébat uspávací hrou soupeře, nebo velmi chladným podzimním počasím (do provozní teploty jsme se dostávali hodně pomalu), ale naštěstí kazil i soupeř. Např. v 8. minutě chyboval v brance hostí Liška, když špatným odkopem našel nohu J. Fraňka, který jej zkoušel loboval, avšak neúspěšně. Ve 14. minutě jsme však už se skórem hnuli poprvé, a to když J. Franěk posunul doleva zcela osamocenému Kratochvílovi, který zachoval chladnou hlavu a pod padajícím gólmanem dal plackou k tyči (pan Václav musel mít radost, že někdo konečně poslechl jeho rady) – 1:0. Další změna skóre šla po ose Rybníček - V. Franěk - Kratochvíl, když první jmenovaný našel březnickou uličkou Vítě, ten jeho typickým stylem zatáhl míč do vápna, našel Krátě, a ten se po druhé v zápase prosadil – 28.minuta 2:0. Ovšem hra byla stále ospalá, celkem o ničem. Do konce poločasu se odehrála ještě jedna kuriózní malá domů hostujícího obránce, který po rohu (ne)chtěl asi překonat svého spoluhráče v bráně, avšak k naší smůle, to už jmenovaný Liška nepřipustil. Po této akci byl odpískán konec poločasu, a tak jsme se šli do kabiny ohřát a nabrat síly za stavu 2:0 pro nás.

Na druhý poločas se dostal na hrot Sobotka (dále Sobič) za zraněného Čumplíka, což přineslo podle mě velké oživení, ale o tom později. Avšak druhá půle začala, tak jak skončila první. Nedůraznou hrou, špatnou kombinací a na moc branek to dneska už nevypadalo. V 49. minutě nahrával Víťa klasicky z pravé strany před kasu do 1000% šance bráchovi Jardovi, ale ten do prázdné branky nedává :). V 51. minutě zkoušel tvrdou střelou štěstí Křoustek, avšak obránce ji tečoval na roh (šla stejně vedle :)). Velkým zlomem v utkání se stala 57. minuta, kdy se nám povedlo vstřelit třetí gól. A další na sebe nenechaly dlouho čekat – doslova se s nimi roztrhl pytel. Ale zpět, jak to všechno bylo. Hrála se 57. minuta poklidného utkání, když jsme se dostali do přečíslení. Jara F. šikovně posunul na volného Sobiča, ten poslal míč k protější tyči a bylo to 3:0. V 59. minutě zahrozili i hosté, ale se slabou střelou hostujícího Mykisky si Vlasta poradil. Hned nato zabojoval vepředu Sobič a Jara se konečně prosadil – 60. minuta 4:0. Další gólovka se naskytla v 65. minutě, když si to Sobič s Jarem prohodili a prvý jmenovaný se podruhé v zápase prosadil – 5:0. V 69. minutě zkoušel tvrdou střelou překonat brankáře Víťa, ale mířil nad. V 70. minutě ukázal své schopnosti stále výborně hrající L. Rybníček, když si potáhl míč k vápnu, podíval se, kde jsou pavučiny, a pak tvrdou křižnou střelou vymetl jako v úterý tu stejnou šibenici (chudáci pavouci :)). Tento moment musel březnického fanouška opět zahřát u srdce – 6:0. Pak ale Libor na půlce špatně rozehrál a hosté v přečíslení 2 na 1 (asi Jiránek) zkoušeli něco vymyslet, ovšem než se jim to povedlo, tak jsme se stačili vrátit. V 74. minutě trefuje Jara vnitřní břevno, ale nikdo nedoráží (Jara se snaží hrát hodně na sebe a chce si dát nějaké branky). V minutě 78. dáva Vlasta dlouhý výkop až na Jary, a ten nachystá hattrick Sobičovi (a jeho brácha Sobič Petr se mohl ve svém černém BMW utroubit :)) – 7:0. Z ochozů se začlo linout deset, deset, deset…. Nutno říct, že soupeř na to byl zralý a svým výkonem si o to koledoval. V 83. minutě si hosté vypracovali asi jedinou pořádnou šanci za celý zápas. Mykiska tvrdou střelou ohrožoval Vlastíkův shotout, ten však neponechal nic náhodě a svým tygřím skokem kontroloval míč mířící mimo domácí svatyni. V minutě 86. lehčí závar v hostující šestnáctce, balón skákal okolo Csicsa, ten do něj plácnul a dal osmý gól Březníka – 8:0. Blížil se konec utkání a k vysněné desítce (10:0) chyběly ještě 2 zářezy! Minuta 88.: Petr Flesar vybojoval za půlkou míč, posunul na Sobiča, ten tvrdou střelou prověřil brankáře, ten ale vyrazil jen před sebe, kam si doběhl Jara a dal další gól – 9:0. "Deset, deset, deset", ozývalo se v tu dobu mohutně v hledišti. V realitu to mohl naplnit po centru do vápna P. Flesar, ale těsně minul. Radost ovšem udělal divákům kdo jiný než Jara, když v 90. minutě udělal obránce a následně prostřelil i brankáře – 10:0. Rozhodči Dufek, který mimochodem řídil utkání s přehledem, po této akci utkání ukončil (na čarách asistovali Coufal a Bican). Následovala už jen děkovačka s diváky, kterých v chladném podzimním počasí dorazilo opět kolem stovky! (snad je táhne na hřiště naše hra a né Kuriho uzená cigára :), která byla opět k dispozici). Z kabiny pak už tradičně burácel vítězný pokřik. "Héj, héj, héj" – "Bosna, Bosna, Bosna" a dnes ještě "10, 10, 10". Mlátilo se, do čeho šlo.

Na hřišti se dnes proháněli i 3 čtyřicátníci D: Rybníček (40), Jiránek (44) – H: Ondračka (46). Musím za sebe říci, že tak slabý soupeř v Březníku dlouho nehrál, ale patří jim dík, že se snažili hrát fotbal a brali prohru sportovně. Kolikrát to tak není a soupeř se snaží alespoň spravit psychiku někdy až drsnými fauly. Za zmínku stojí střelecký um Sobiče, který dal dnes 7 gólů – 4 za dorost, 3 za Áčko.
Příští zápas odehrajeme doma s Radkovicemi. Výkop je v neděli opět v 15:00, přijdtě nás podpořit. V tabulce jsme si pojistili čelo s náskokem 5 bodů, před druhými Výčapy.