LO Csicsó Petr - -
S Babčan Lukáš - -
Hráče hodnotili: Óško, Kury, Grunge

Vysoká výhra nad Rapoticemi

3. kolo letošní sezóny znamenalo první domácí zápas pro Březník. Na místní hřiště zavítal tradiční rival – B-mužstvo ze sousedních Rapotic, vyzbrojený taktéž již tradičně několika posilami z A-čka. Tentokrát jejich středovou řadu posílili záložníci Laš s Mlejnkem, se kterým jsme se ještě nedávno potkávali v ofenzivě Rouchovan.

Na zápas dorazila na místní poměry vysoká návštěva (a to i z Rapotic) také díky tomu, že první domácí zápas byl doprovázen pravděpodobně posledním opravdovým letním horkem.

První poločas začal spíše oťukáváním na obou stranách. Do šancí se podle očekávání dostávali více domácí, i když s první šancí přišel hostující Mlejnek už v 7. minutě, když se snažil hlavou usměrnit míč na domácí bránu. Úspěšný sice nebyl – ale podivný verdikt rozhodčího dal hostům možnost zahrávat rohový kop. Sudí Kudlík byl zpočátku hodně nervózní a podobných chyb na obou stranách se nevyvaroval – nutno ale dodat, že postupem času řízení hry zlepšil a nebyl tolik vidět. Ostrou levačkou poprvé prověřil schopnosti rapotického brankáře Kopuletého J. Franěk, ale neprostřelil jej. Hned nato opět zkoušel jeho pozornost padajícím listem, ale branku přestřelil. Na druhé straně se zrodil ve 12. minutě velký zmatek ve vápně a domácí gólman Zedníček nadvakrát likvidoval dorážky rapotických. V dalších 25 minutách se do šancí dostávali hlavně domácí, ale ze slibných úhlů a vzdáleností nedokázali v rozhodujícím okamžiku trefit bránu. Pak se po rychlé akci prosadili hosté. Zedníček první střelu vyrazil pouze k dotírajícímu Vaverkovi, který mu ostrou dorážkou pod víko nedal nejmenší šanci – 37. minuta 0:1. Domácí to ale zas tolik nezaskočilo a do konce poločasu si ještě 2 šance vytvořili. Kopuletý byl ovšem vždy na místě.

O přestávce mnozí diváci ochutnali Kuriho uzenou cigáru a sledovali, jak hráči obou mužstev v úmorném vedru mobilizují rychle ubývající síly.

Březničtí byli odhodlaní zápas otočit a do druhého poločasu vlétli jako uragán. Na krásně zakroucený roh Kratochvíla si naskočil J. Franěk a ostrou hlavičkou srovnával na 1:1 – 48. minuta. Jeho bratr poté utěšenou střelou orazítkoval břevno. V 52. minutě se hosté nechali velmi hloupě oslabit. Střídající benjamín Pavlíček nejprve žlutě fauloval, čímž akorát upozornil na zakázanou stříbrnou ozdobu na svém krku a řekl si hned o druhou žlutou a pikantní vyloučení. 2 minuty nato otáčel domácí Ptáček skóre po individuální akci. Trenér Zedníček jeho počínání a poněkud těžkopádné kličky vtipně přirovnával k pohybu v medu. :) 54. minuta – 2:1. Zápas mohl hned potom uklidnit J. Franěk, ale nabídkou od bráchy pohrdl. Hosté se ještě stačili vrátit do zápasu po gólu Strašáka (přihrával Mlejnek) - 60. minuta – 2:2. Dokonce mohli skóre otočit, ale v tu chvíli přispěchal s důležitým zákrokem dnes vynikající dorostenecký obránce Dvořáček. Poté si ještě Zedníček smlsl na střele Vaverky z úhlu. To bylo od oslabených hostů vše. V 67. minutě z přímáku J. Franěk ještě bránu netrefil, ovšem jeho bratr už byl o 2 minuty přesnější. Ptáček jej našel hezkým centrem na hranici vápna a Viťa tvrdou střelou propálil rapotického brankáře – 69. minuta 3:2. J. Franěk se poté blýskl pohotovou střelou, která olízla levou spojnici. Druhý zásah si připsal V. Franěk, který vysokým pressingem obral o míč statického hostujícího obránce a pohodlně vstřelil 4. domácí gól – 76. minuta – 4:2. J. Franěk poté zahodil penaltu po faulu na P. Flesara. V 85. minutě už byl ale úspěšný a po ekvilibristice ve vápně z otočky zvyšoval už na 5:2. Na konečnou podobu upravil skóre svým druhým gólem v zápase Ptáček, když proměnil penaltu po jednom z faulů v rapotickém vápně – 89. minuta – 6:2. Ve chvíli, kdy trenér Zedníček připravoval do hry mladého Babčana, rozhodčí Kudlík ukončil hru.

Březník po zpřesněné hře v 2. poločase otočil zápas a vysoko vyhrál. S pozitivním skóre 10:4 pozvolna stoupá tabulkou vzhůru. Příští týden změří síly s přibyslavickým Béčkem. Zápas se hraje příští neděli od 16:30 na hřišti v Čechtíně.

Hráče hodnotili: Kury, Óško a Grunge

napsal Grunge (23. 08. 2010 | 18:52)