S Csicsó Petr 7 thumbs_up ico
PS Sobotka Michal 7 thumbs_up ico
PO Dvořáček Milan - -

Svatoslav si odváží těžký příděl

Včerejší bouřka žádné velké škody na hřišti nenapáchala. Spadlo pár větví, které si Jirka Křoustek před zápasem odklidil, aby pak v zápase mohl naložit Svatoslavi hned 4 góly.
Asi padesátka diváků si našla cestu na Velké hřiště. Počasí bylo po včerejším vichru a dešti krásné, a tradičně tak přišly i maminky s dětmi.

Papírové předpoklady se potvrdily hned zezačátku. Domácí potvrzovali pozici v tabulce a hráli dobře. První šance přišla v 8. minutě, kdy ze zkráceného rohu nahrával L. Rybníček do první nabíhajícímu stoperu Kratochvílovi. Ten se do míče opřel šajtlí a plovoucí rána zapadla jen těsně za břevno hostující brány. Hned v 10. minutě vyslal domácí gólman Zedníček dalekým výkopem do šance dorostence V. Rybníčka, který si ale na hostujícího brankáře nepřišel. Šancí přibývalo a v 17. minutě pálil pohotově z otočky Franěk jen vedle brány. Gól domácích byl na spadnutí a po pár šancích se tak nakonec stalo. Křoustek byl faulován těsně za hranicí velkého vápna, k míči se postavil Libor Rybníček a posadil hezký centr přesně na hlavu nabíhajícího Pejpka – 22. minuta 1:0. Hosté měli na druhé straně ojedinělou šanci zdálky, ale padáček bránu Zedníčka přeletěl. Hned nato ale hosté opět inkasovali. K odraženému míči se dostal Vérosta, prokličkoval půlku hřiště a kolem gólmana nahrál Křoustkovi, který nemohl do prázdné nedat – 34. minuta 2:0. Jedna z největších šancí hostů se urodila o 2 minuty později. Útočník se dobře uvolnil a v cestě mu stál už jen Zedníček, ten ale vytáhl jeden ze svých pohotových zákroků a šanci zmařil. Těsně před půlí L. Rybníček zkoušel chytrou ukrytou střelu, která jen těsně míjela levou hostující tyč.

Druhou půli také ovládali domácí a bezzubí hosté stříleli jen ojediněle a z dálky. V 53. minutě vybojoval V. Rybníček míč, zatáhl jej do vápna a naservíroval druhý gól pro Křoustka – ten už věděl jak si poradit a poslal míč do protipohybu brankáře – 3:0. Hned o dvě minuty mohl zkompletovat hattrick, ale v šanci, kdy se řítil přes obranu na gólmana, si míč moc předkopl a už jej nedohnal. V 62. minutě domácí Kratochvíl nešetrně nabral hostujícího útočníka ve vápně a rozhodčí Petr odpískal správně penaltu. Svatoslavský Vochyán se nemýlil a Zedníček tak přišel o čisté konto – 3:1. Opět minut nato ta samá situace na druhé straně. Vérosta obratně kličkoval v hostujícím vápně a byl jedním z obránců sestřelen. Exekuci gentlemansky přenechal Křoustkovi, který tak mohl přidat třetí gól. S penaltou si poradil a připsal si tak letošní první hattrick – 67. minuta 4:1. Kontroverzní situace přišla v 70. minutě, kdy se střídající dorostenec Csicsó hnal sám na bránu, hostující obránce patrně zatáhl za záchranou brzdu a nenechal je pokračovat. Rozhodčí byl ale dostatečně blízko a faul za červenou kartu neodpískal. V 74. minutě měli domácí další možnost pokutového kopu, když hostující brankář Kostelecký žlutě fauloval ve vápně Křoustka. Dnešní hrdina se opět postavil k jedenáctce a se štěstím ji proměnil – 5:1. Hostům v této fázi už nezbyly žádné síly a míče jen bezděčně nakopávali dopředu. Celý domácí tým byl při chuti a ukázat se chtěli hlavně mladí dorostenci. V 81. minutě střídající Sobotka vymyslel krásný pas do rozevřené hostující obrany. Csicsó si míč zpracoval do běhu, ale technickou střelou kolem gólmana trefil pouze tyč. Dočkal se až o 3 minuty později, kdy jej našel volného Franěk z pravé strany a bylo to už 6:1. V 87. minutě měli 2 šance hosté. Nejprve zaspala domácí obrana a Zedníček musel řešit situaci jeden na jednoho – poradil si. Hned nato se dostal k míči jeden ze svatoslavských záložníků a poslal parádní dalekonosnou střelu, která se jen tak otřela o březnickou šibenici. V 89. minutě padl ještě jeden gól do hostující sítě, který dal Sobotka. Platit ale nemohl, protože se toho času nacházel v offsidu.

Naši dnes předvedli kombinační rychlý fotbal se spoustou proměněných i neproměněných šancí. Nutno podotknout, že k nadprůměrnému výkonu jim dopomohl velice slabý výkon Svatoslavi, která se krčí na chvostu tabulky.

Březničtí zakončí sezónu anglickým týdnem, kdy ve středu od 18h odehrají odložené utkání doma s Rapoticemi a poslední zápas je čeká v sobotu na půdě lídra tabulky – Valče.