PostHráčZnámkaPalec
B Trojan Petr ml. - -
LO Zedníček Jiří - -

Kvalitní remíza v Náramči

Delegace až z londýnského Stamford Bridge v podobě stréca Menšíka (na fotce) dorazila v dobré náladě do prosluněné Náramče, kam zavítalo mužstvo Březníka na svůj předposlední venkovní zápas, aby urvalo nějaké body.

Budišov-Nárameč B už 4 kola nedokázal zvítězit, Březník na tom byl až na nějaké výjimky podobně. Ovšem zápas mužstev z horní poloviny tabulky beztoho sliboval kvalitní podívanou.
Domácím se začátek vydařil. Březnická obrana totiž trošku zaspala a domácí se po jejích kiksech dostávali do zakončení, ale byli nebezpeční spíše z dálky. Hosty probudil až dorostenec Rybníček, který na velkém vápně nadvakrát vybojoval míč a střílel povedenou střelou jen těsně nad. Pak ale zase lépe hráli domácí. Zahrozili dlouhým autem a odraženou střelu napálil domácí záložník z vápna na bránu, kde ale zasahoval hostující Zedníček. Tlak domácích vyústil v první branku už ve 13. minutě. Kopal se roh a domácí útočník přeskočil naše dvoumetrové obránce a hezky prodloužil míč za Zedníčkova záda – 1:0. Březník chtěl rychle odpovědět. Vzal to na sebe Ptáček a po levé straně postupoval kličkami k bráně. Domácí obránci ale situaci zvládli a v posledním možném okamžiku jej o míč obrali. Pak se opět blýskli domácí několika střelami z dálky, které jen těsně míjely březnickou bránu. To už se pomalu ale jistě začali probouzet i březničtí. Zhruba čtvrt hodiny dobývali budišovskou bránu, až odpor zlomili a po krásné akci vyrovnali. Malach si dobře počínal na středu hřiště, našel přesným centrem Fraňka, který měl dost času zacílit centr na rozběhnutý tank jménem Křoustek. Ten předvedl jeden ze svých neohrožených průniků do vápna a míč šikovně poslal kolem gólmana k tyčce – 32. minuta 1:1. Ve 38. minutě byla k vidění věc už moc nevídaná, a to přiznání Fraňka k teči a následnému odpískanému rohu domácích. Tento fairový kousek se Březníku ale málem nevyplatil, když z onoho rohu domácí zahrozili. Pejpek byl ovšem na svém místě a požár hasil. V nastaveném čase měli hosté obrovskou šanci na zvrat v utkání. Kratochvíl proběhl v breaku celé hřiště, zamotal hlavu obráncům a ocitl se sám před gólmanem. Dobře volil zpětnou přihrávku na dobíhajícího M. Flesara. Přihrávka ale byla mírně tečována skluzem obránce a Flesar stačil míč pouze líznout a rozzvonil tyč prázdné domácí branky.

S první šancí druhého poločasu přišli domácí. Šikovný záložník "udělal" 3 naše obránce a zastavil ho až vyběhnutý Zedníček a střelu vyrazil mimo bránu. Hned nato měl práci se standardkou, se kterou si také poradil. Kolem 55. minuty domácím poněkud došel dech a šance měl hlavně Březník. Do zakončení se dostávali převážně dva naši útočníci Křoustek s Rybníčkem. Nejprve Rybníček ve slibné pozici netrefil bránu. Křoustek se poté rval do šance a svedl souboj s obránci a gólmanem na velkém vápně, ale odražený míč už nikdo nedohnal. V 61. minutě obratně vybojoval hostující záložník Flesar míč na středu hřiště, právě když se domácí hnali do útoku, míč podržel a přihrál rozběhnutému Křoustkovi, ten obtěžován vracejícími se domácími stopery zkoušel vysoký lob přes vyběhnuvšího brankáře. Naneštěstí míč dopadl těsně vedle brány. To byla asi největší možnost hostí ve druhé půli skórovat. Ojedinělou šanci měli domácí v 67. minutě, kdy jeden z domácích lehce prošel obranou na středu hřiště a už střílel, když byl na poslední chvíli sevřen a jeho střela zblokována. Na druhé straně centroval Franěk na velké vápno na Rybníčka, ale jemu míč z první nesedl a bránu překopl. Pět minut na to zkoušel Franěk hezkou střelu ze střední vzdálenosti, ale také překopl. Poslední šanci hostí měl opět Rybníček, který ji ale neřešil dobře a příliš předkopnutý míč sbíral domácí gólman. Posledních 10 minut hrozili opět spíše domácí. Po hrubce M. Flesara v 81. minutě Březník podržel gólman. Domácí přece jen na konci mohli být šťastnějším týmem, když těsně před závěrečným hvizdem kopali roh a hostující obrana spolu s brankářem jen těžko vytěsňovala míč mimo tři tyče. Gól ovšem nepadl a remíza se zdá být zasloužená, přestože Březník byl hlavně v druhé půli lepším týmem.

napsal Grunge (05. 06. 2010 | 21:14)