LO Zedníček Jiří - -
S Jiránek Aleš - -

Po špatném výkonu zasloužená prohra

Dobře udělal ten, kdo dnes nevytáhl paty z domu a seděl v teple u kamen. Březničtí totiž dnes nachystali svým příznivcům nepěknou podívanou a na jaře doma opět nedokázali zvítězit.

Nutno tedy dodat, že nastoupili, podobně jako ve středu v přátelském utkání, ve velmi oslabené sestavě. Chyběli především hráči ze základu: Vérosta, Pejpek a Sochor. Místo nich nastoupili dorostenci (Csicsó, Sobotka a Babčan), kteří ale už měli v nohách odpolední vítězný zápas nad Kouty.

Hned zezačátku se musel ukázat brankář Zedníček, kdy v prvních 10 minutách s pomocí obrany likvidoval dvě rychlé šance hostí. Ve 14. minutě přišla velká chyba Petra Flesara, kdy za vlastním vápnem ztratil míč, a dovolil tak hostujícímu útočníkovi nedat Zedníčkovi střelou do šibenice šanci – 0:1. V 21. minutě přišla ojedinělá hezká akce domácích. Franěk kopl kvalitní roh, na který naskakoval Křoustek. Míč trefil hlavou dobře, ale se smůlou přestřelil. Pak už kontrolovali hru víceméně hosté. Ve 24. minutě Zedníček vyrazil střelu před sebe a dobíhající hostující záložník z velkého vápna bránu netrefil. Ve 29. minutě obrovská chyba domácí obrany, která jen nehybně sledovala, jak za jejími zády usměrňuje do brány povedený centr hostující Karásek – 0:2. Pak přišla zajímavá situace na druhé straně, kdy Franěk hledal typicky centrem z pravé strany někoho ve vápně. Našel sice jen hruď jaroměřického obránce Brabence, který ale míč ztlumil tak nešikovně, že překonal vlastního gólmana a míč zapadl do vlastní brány – 32. minuta 1:2. Domácí se trošku zvedli a o pár minut později si šikovně v hostujícím vápně počínal dorostenec Csicsó, ale brankáře Ryse nakonec ke vší smůle nepřekonal. Pak přišly dva důležité zákroky Zedníčka na druhé straně, kdy poprvé včasným dlouhým vyběhnutím likvidoval brejk hostí a hned minutu nato si poradil v situaci jeden na jednoho. Pak přišla černá chvíle dnešního zápasu. Jaroměřický brankář Rys vyrážel centr domácích, ale po špatném dopadu na zem si zřejmě přetrhal vazy v koleni a po delším ošetřování musel být odnesen na nosítkách a vystřídán jedním z náhradníků.

Druhý poločas načal domácí Křoustek nesmyslnou hrubicí. Špatnou zpětnou nahrávkou umožnil hostům akci dva na jednoho, kterou zvládli a na konci dnes poprvé zavěšoval Konfršt – 46. minuta 1:3. Na druhé straně pak došlo ke dvěma slabým střelám z kopaček Ptáčka a Csicsa. Pak opět po hloupé chybě v obraně, kdy se stoper Kratochvíl ukličkoval a přišel o balón, Kunfršt skóroval znovu – 59. minuta 1:4. O pět minut později kompletoval svůj hattrick po individuální akci a definitivně tak rozhodl o utkání – 64. minuta 1:5. Donalý debakl mohl v 71. minutě zakončit ještě hostující Karásek, ale z velkého vápna zbrkle přestřelil prázdnou domácí bránu. Jedinou hezkou akci domácích v druhém poločase vymyslel jinak dnes nesvůj Petr Flesar, který obešel dva hráče a krásnou umístěnou přízemní střelou potěšil jinak slzavé oko domácího fanouška – 82. minuta 2:5. Poslední šanci zápasu měli opět hosté, kdy z brejku postupovali ve třech na dva bránící hráče domácích. Situaci ale vyřešili špatně a rozhodčí Malena, nemaje důvodu zápas nastavovat, třikrát pískl do píšťalky a ukončil tak trápení domácích.

Dnes našim nevycházelo vůbec nic. Nedali kloudnou přihrávku dopředu, do šancí se tudíž skoro nedostávali a po hrubých chybách zbytečně inkasovali. Důvodem k úsměvu tak byly pouze některé hlášky domácí "rady starších", kteřížto členové v klasické nadsázce např. považovali rozhodčího za zdrogovaného nebo pokřikovali na domácí pomezní, aby nemávali, že je budou bolet ruce.
Březník se po jarních neslaných výkonech pozvolna propadá tabulkou, kdy z 9 zápasů dokázali vyhrát pouze v Rapoticích a utrpěli 6 porážek při skóre 10:19. Napravit reputaci si budou chtít příští kolo na půdě outsidera AERO Náměšť nad Oslavou.

napsal Grunge (15. 05. 2010 | 20:32)