B Rybníček Vojtěch 5 thumbs_up ico
LO Sobotka Michal 4 thumbs_up ico

Rychlý Věžník vs. Statický Březník – 5:1

Černý sopečný prach se snáší i nad vodami Březníka. Dnešním dnem vyvrcholila herní a výsledková krize našeho A mužstva. Náhrada za Michala Mlejnka, nová posila Rouchovan, mladý dorostenec z Hrotovic – Martin Věžník v podstatě sám porazil papírové favority z Březníka.

Začátek utkání však vůbec nenasvědčoval tomu, že by se papírové předpoklady neměly naplnit. Hosté do utkání vstoupili poměrně dobře a rýsovaly i nějaké náznaky šancí. Ovšem už v 8. minutě zaúřadoval poprvé mladý Věžník, se kterým si M. Flesar neporadil v rohu hřiště, kdy se za velkým vápnem podíval a pěknou technickou střelou k tyči nedal Zedníčkovi šanci – 8. minuta 1:0. Hned nato měl na druhé straně šanci navrátilec Rybníček, který ale domácí branku z dálky vysoko přestřelil. V 15. minutě se ocitl v dobré šanci hostující Sochor, ale střela po centru mířila jen na gólmana. O 2 minuty později centroval šikovně kapitán Ptáček do vápna a nabíhající Kratochvíl míč jen těsně minul. Ještě jedna šance hostí, kdy Rybníček zkoušel z první vysoký rotující lob, ale míč skončil v horní síti. V 21. minutě přišel zkrat hostujícího obránce Křoustka, který nešťastně fauloval Paláta na hranici velkého vápna a z penalty přišel druhý gól domácích – 2:0. Hosté mohli inkasovat hned v zápětí znovu, kdy uvolnivší se Věžník hledal ve velkém vápně spoluhráče, ale špatnou přihrávkou akci zazdil. Hosté se ještě v 28. minutě probrali a Rybníček od brankové čáry vyslal lehký centr, který přesně našel nabíhajícího Vérosty, ten ale v obrovské šanci těsně branku překopl. Hned o minutu později zahrával rohový kop netradičně Sochor a na zadní tyči našel hlavu Křoustka, který mířil přesně, ale za překonaného gólmana zaskočil jeden z obránců a míč z brány vykopl. Březník byl v těchto chvílích lepší a kontaktní gól byl na spadnutí. Ve 34. minutě k němu byli blízko, ale po standardce byly všechny pokusy zblokovány domácí obranou. V 41. minutě se ještě blýsklo na druhé straně, kdy po velkém závaru v hostující obraně domácí vyslali prudkou střelu, která ovšem letěla nad.

Hosté do druhé půle nastoupili jak vyměnění, bohužel v tom negativním slova smyslu. Kazili drtivou většinu přihrávek, k útočníkům se balóny většinou ani nedostaly a Rouchovanům stačilo jen razantní nakopávání dopředu, kde operoval mladý Věžník. V 51. minutě vytvořil hrubku kapitán Ptáček, když lacino přišel na středu hřiště o míč a domácí vyřešili brejk jak nejlíp mohli a nemohlo to skončit jinak než gólem – 3:0. O pár minut později měl 2 ojedinělé šance březnický Kratochvíl. Poprvé po hezkém centru hlavou branku minul. Napodruhé měl tzv. tisíciprocentní šanci, kdy v tísni z metru netrefil prázdnou domácí bránu! Tento moment už hosty položil úplně a dál už hráli jen domácí. V 58. minutě ještě gólman Zedníček v pozici jeden na jednoho velkou šanci domácích zmařil, ale o 10 minut později už neuspořádanou hru hostí trestal hrdina zápasu Věžník, když projel březnickou obranu jak nůž máslem a pohodlně obstřelil Zedníčka – 4:0. Hattrick dovršil Martin Věžník v 81. minutě, kdy se krásně trefil do šibenice a od brankového spoje se míč dostal za brankovou čáru a vyletěl ven, což dalo průchod spekulacím ze strany hostí o regulérnosti gólu. Jejich reklamaci ale důrazně vyvrátil domácí pomezní, a tak Březník doslova „tekl“ už 5:0. V závěru stačil ještě výsledek korigovat hostující veterán Rybníček z penalty po faulu ve vápně podobnému tomu na druhé straně v první půlce.

K zápasu není moc co dodat. Rouchovany za notného přispění střelce Věžníka rozdrtily Březník vysokým rozdílem – a nutno podotknout, že zaslouženě. Dokonce i nejmenší březničtí fanoušci měli k zápasu připomínky – na fotce rozzlobený Šimon Koubek. Naši fotbalisté by měli na dnešní špatný výkon rychle zapomenout a soustředit se na sobotní derby s Kralicemi, kde je potřeba už naplno bodovat.

napsal Grunge (18. 04. 2010 | 20:17)