B Malach Štěpán 6 thumbs_up ico
LO Pelán Miroslav - -
S Zedníček Jiří - -

Ukopané vítězství ve Svatoslavi znamená 7. výhru v řadě

V rámci 13. kola jsme zavítali na horkou půdu do Svatoslavi. Věděli jsme, že nás čeká velice houževnatý tým, který se bodů jen tak lehce nevzdá.

Od úvodu zápasu jsme však dobrou kombinační hrou zatlačili domácí na vlastní polovinu. První gól na sebe nedal dlouho čekat. V 7. minutě, po faulu na Sochora těsně před vápnem, si postavil míč k trestnému kopu Ptáček a s pomocí teče zdi uklidil míč za záda domácího golmana – 0:1. Po dalších třech minutách se za zády domácí obrany objevil Sochor a zvyšoval již na 0:2. Dvoubrankový náskok hosty značně uklidnil, ale uklidnil až moc. Domácí přebrali iniciativu a začali hrozit, zejména ze standardních situací. První vážnější příležitost měl domácí útočník Tvarůžek, kdy utekl po pravé straně, ale z úhlu nastřelil pouze tyč. Další domácí šance přišla po hrubé chybě gólmana Zedníčka, který neudržel vysoký míč po rohovém kopu, ten se dostal k překvapenému útočníkovi, který však z vyložené pozice přestřelil. Domácí se však snížení dočkali a to ve 20. minutě zápasu, kdy po přímém kopu domácí kapitán vracel hlavou po hranici malého vápna na zcela neobsazeného útočníka, který hlavou do protipohybu bezmocného Zedníčka snížil na 1:2. Domácí tento gól evidentně povzbudil, a tak se začali tlačit dopředu o to víc. Hosté jim navíc v této aktivitě značně napomáhali svojí nepřesnou rozehrávkou. Ve 30. minutě se po levé straně dostal do šance domácí Tvarůžek, ale z úhlu napálil míč pouze do gólmana. Následnou dorážku pohotovým zákrokem vyrazil gólman a míč nakonec uklidil do zámezí Křoustek. V první půlce se nic dalšího nestalo, a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé půlky nastoupili aktivněji domácí. Zatlačili hosty na jejich půlku, dobře napadali rozehrávku a nadále hrozili ze standardních situací. V 62. minutě vhodili fanoušci hostí na hrací plochu pyrotechniku, a byli rozhodčím Zdeňkem Petrem a hlavním pořadatelem vykázáni ze svého sektoru. Opět se začalo hrát až v 68. minutě. Domácí rozehrávali standardní situaci ze své poloviny. Míč nepochopitelně neodhlavičkoval z hranice velkého vápna Pejpek, ten na poslední chvíli odvracel M. Flesar, bohužel pouze k nohám domácímu útočníkovi, ten neváhal a vystřelil. Jeho střelu vyrazil Zedníček pouze k nohám dobíhajícího domácího hráče, a ten uklidil míč do prázdné brány – 2:2. Hosté se po tomto gólu vzchopili, začali lépe kombinovat a opět se začali dostávat do příležitostí. Ty však končili buď slabým zakončením, nastřelením některého z obránců, nebo nepovedeným centrem. V 85. minutě se po pravé straně uvolnil Franěk, přesným centrem našel Sochora, který netradičně hlavou poslal hosty opět do vedení – 2:3. Po rozehrávce uviděl rozhodčí Zdeněk Petr u hostujícího Čumplíka řetízek, což ocenil žlutou kartou. Jelikož Čumplík již jednu žlutou měl (v první půlce za rychlé rozehrání přímého kopu), tím pádem viděl červenou a šel předčasně pod sprchy. Domácí ještě vycítili šanci alespoň na remízu, a tak se vrhli do ofenzívy. Ta však končila na obraně hostí. V 90. minutě jsme ještě viděli druhou červenou kartu v týmu hostí .Tu dostal J. Zedníček, který chtěl střídat, avšak rozhodčí střídání nepovolil, nebyl upraven (nezastrčený dres). To Zedníčka natolik rozlítilo, že se na hlavu rozhodčího snesla sprška dosti nevybíravých nadávek, a tak rozhodčí neváhal s vytažením červeného kartónku ani vteřinu. Domácí do konce druhé půlky nic nevymysleli, a tak si Březník odváží cenné tři body.

napsal Hakan (01. 11. 2009 | 19:16)