LO Malach Štěpán 9 thumbs_up ico
S Csicsó Petr - -
PS Rybníček Vojtěch 9 thumbs_up ico

BOSNA je zpět!

Ani termín šitý na míru, ani razantní posila z A-mužstva nepomohly rapotickému „Béčku“ porazit březnický tým, který se v této době nacházel v hluboké jarní krizi. Dnes se střetla dvě mužstva ze špice tabulky, která v podstatě bojovala o třetí příčku a utkání se dalo považovat za derby.

Do prvního poločasu obě mužstva vstoupila velmi aktivně. Hosté, opět v poněkud přeházené sestavě, měli hned v úvodu dvě pološance. Ve 2. minutě vyslal zpoza vápna na rapotickou branku pozdrav nový stoper Kratochvíl, hned v zápětí důrazně dohrával Vérosta přihrávku do vápna, ale domácí brankář přispěchal s podobným důrazem. V 6. minutě ukázali svou sílu i domácí. Do vápna šel centr, který měl oči, a jeden z kluků Lašových ve vysokém výskoku zakončoval hlavou jen těsně mimo bránu Zedníčka. Podobnou šanci měl v 8. minutě na druhé straně Vérosta, ale mezi tyče hlavou nemířil. V 17. minutě obrovský závar v hostujícím vápně. Míč po teči již směřoval do brány, ale rychlonohý Franěk byl dobře rozběhlý a míč na poslední chvíli vykopl z brankové čáry. Dnešní exekutor hostujících přímých kopů – Ptáček ve 23. minutě našel hlavu čahouna Vérosty, jehož pokus gólman Laš vyrazil. Následnou dorážku špatně trefil Čumplík. Tomu se dnes příliš nedařilo a ve 34. minutě ztrátou míče založil domácí break, se kterým si, dnes pozorná, hostující obrana poradila. Od této chvíle měli ze hry více domácí. Minutu na to měli další šanci, kdy se po stříleném centru na bránu k teči nikdo z domácích nedostal a Zedníček bez problémů kryl. Ve 40. minutě zkoušel domácí útočník tvrdou bodlou jeho schopnosti, ale hostující brankář si poradil. Hned poté měli hosté štěstí, když slyšeli zazvonit tyč a s dorážkou si musel Zedníček opět dělat starosti. Pak přišla jeho slabší chvilka, když podběhl odskočený míč, který nakonec kupodivu všech skončil na břevně! Hosté tento závěrečný tlak v první půli se štěstím přežili.

Březník hrál v prvním poločase s domácími vyrovnanou partii a cítil šanci. Po poločasovém bezbrankovém stavu se dala čekat honba za třemi body z obou stran. To se také potvrdilo. První šanci otevřít skóre měl hned v 47. minutě Ptáček. A to obrovskou. Z přímého kopu z nebezpečného místa pálil krásně přes zeď na vzdálenější tyč. Bohužel pro hosty, míč dopadl pouze na břevno (na fotce). Na druhé straně 4 minuty nato také velká šance! Tvrdou střelu za velkým vápnem Zedníček vyrazil nad sebe, ale míč směřoval obloučkem do branky. Domácí se hnali ve dvou k dorážce, ale na poslední chvíli mezi ně vlétla s nasazením života střídající dorostenecká posila Tomáš Peťa a míč dostal mimo bránu. Pak už přišly velké chvíle Březníka. Nejprve se v 53. minutě šikovně uvolnil Sochor, ale zakončoval pouze do gólmana. 6 minut nato, byl Sochor opět v šanci, ale míč do brány nedostal, stejně jak po dorážkách ani Vérosta a Malach. Hosté ovšem z neproměněných šancí dlouho smutnit nemuseli. Hned v zápětí kopal za vápnem přímý kop Ptáček. Rychle poslal dobrý centr přímo na bránu, kde se v té chvíli ještě formoval obranný blok a jediný, kdo reagoval, byl v náběhu špílmachr Petr Flesar, který se ocitl za obranou a hlavou nedal Lašovi žádnou šanci. Hosté tak využili mírný tlak a ujali se vedení – 60. minuta 0:1. Domácí v této fázi byli nebezpeční spíše verbálně, kdy častovali rozhodčího i sami sebe peprnými výrazy. Rozhodčí Fryč nebyl ve své kůži a ač se patrně snažil, ke zkvalitnění zápasu dnes příliš nepřispíval. Březničtí se soustředili hlavně na hru a bylo to jen dobře. Podporováni asi dvacetičlennou fanouškovskou základnou se dostávali do šancí a hrál se poměrně otevřený fotbal. Čerstvé síly přinesl na levou stranu opozdilec Malach a svým důrazem znepříjemňoval rozehrávku domácím. V 62. minutě vybojoval balón u lajny a spolu se Sochorem se řítili na domácí bránu. Situaci ale ve finále dobře neřešili a Laš v bráně zažehnal nebezpečí. Dvě velké tutovky měl poté Vérosta. Nejprve z dorážky po Rybníčkově střele prováhal nejlepší moment k zakončení a obrana jej zablokovala. V 74. minutě postupoval ze strany sám na gólmana, ale místo příčné nahrávky volil jen slabou střelu placírkou do brankáře. Hned z breaku mohli domácí v ojedinělé šanci trestat. Nebezpečný centr se snášel na penaltu, ale Zedníček situaci dobře přečetl a poměrně komplikovaný zákrok nohou vyřešil na jedničku. To se psala 75. minuta. Od této doby už se hrálo převážně na středu hřiště, kdy se domácí hnali dopředu, ale hosté dobře napadali a rozbíjeli jejich kombinaci. V závěru utkání vsadili domácí už všechno na jednu kartu a v jedné z posledních šancí šel podpořit domácí ofenzívu i brankář Laš. Po menším závaru u hostující branky vše ale razantně vyřešil dnes vynikající stoper Kratochvíl a poslal v podstatě v nouzi krásný centr do brejku. Míč doběhl dorostenec Rybníček a pádil s ním k bráně. Ač sluchově handicapovaný, svým ostřížím zrakem periferně viděl nabíhajícího Vérostu a až mazácky mu naservíroval příčně míč přímo na nohu. Vérosta zachoval klid a přes dobíhající obranu a brankáře poslal lehký oblouček, který zapadl do brány – 90. minuta 0:2. Rozhodčí nechal domácí ještě rozehrát, ale v zápětí utkání ukončil a dodatečně ukázal žlutou kartu jednomu z domácích aktivních řečníků. Po podání rukou si mohli březničtí po dlouhé době vychutnat děkovačku, která se nesla celým rapotickým lesem.

Hosté po výrazném zlepšení výkonu urvali i dobrý výsledek a nechali tak zapomenout na sobotní neúspěšné derby s Kralicemi. Nyní je ovšem čekají další dvě těžká utkání. V neděli nastupují proti 29-bodovým Výčapům a hned týden nato zajíždí do aktuálně druhého Lipníka. Snad tímto zápasem, kde celý tým nechal duši, zažehnali jarní herní i výsledkovou krizi a budou následovat podobně kvalitní zápasy s dobrým koncem.

napsal Grunge (29. 04. 2010 | 20:13)