LO Pelán Miroslav - -
S Zedníček Jiří - -
Hráče hodnotili: Márty, Bobys, Grunge

Nejtěsnější výhra ve Výčapech

Na hustou kvalitní vysokou trávu ve Výčapech měl obyčejný smrtelník zakázáno vstoupit. Výstražné cedulky visely na zábradlích okolo hřiště a pořádek hlídal urostlý asistent trenéra a ve finále i samotní hráči s pomocí domácích diváků. Slunečné počasí vyhnalo od nedělní siesty 50 výčapských diváků a přijelo i asi 20 rowdies z Březníka všech věkových kategorií. Na rozdíl od březnického chrčáku výčapský amplion vypouštěl srozumitelné zvuky a kromě Karla Zicha se zněj linul i hlas místního hlasatele, jenž oznamoval výsledky aktuálního kola a plán výčapských zápasů.

Domácí si v minulém kole, podobně jako Březník, poradili v Hartvíkovicích a věřili si i na rozjeté březnické hosty, kteří přijeli opět nekompletní. Chyběli Sochor, Malach a Rybníček. V prvním poločase hráli domácí aktivně a v rychlosti a vůli se jim březničtí fotbalisté jen těžko mohli rovnat. Přesto měl první náznak šance Březník. Střelu Čumplíka zblokoval s nasazením vlastního zdraví domácí obránce obličejem a ještě chvíli ležel na trávníku otřesen. Potom převzali iniciativu domácí a vytvořili si několik brankových příležitostí, z nichž největší zahodil po hezkém rohovém kopu z voleje střílející záložník na zadní tyči. V 28. minutě domácí gólman odkopl míč až na hrot útoku, kde před rychlým útočníkem na poslední chvíli dnes poprvé skvěle zakročil Zedníček. Hned minutu na to, kopal hostující Čumplík z boku velkého vápna standardku. Povedený centr našel na zadní tyči Kratochvíla, ale ten z voleje trefil smolně jen břevno. Podobná situace, tentokrát ze hry, se opakovala o 5 minut později, kdy tentokrát Fraňkův centr našel dobře nabíhajícího Petra Flesara, který z první jen těsně minul domácí branku. Jinak ale první půle byla dosti neurovnaná, plná netrefených balonů a jiných nepřesností, hlavně na hostující straně. Jak se později ukázalo, domácí vrhli všechny síly do prvního poločasu a dokonce se i dočkali gólu, který však nemohl platit, protože střelec se nacházel v offsidovém postavení, což velice správně a kupodivu všech hostujících fanoušků zhodnotil pomezní, přizvaný na pomoc z domácích řad.

Ve druhém poločase už domácí tak nekousali a hosté konečně mohli začít tvořit hru. Do první výrazné situace se ale dostali už v 47. minutě domácí, ale šance na break zmařil hluboko v poli odvážně vyběhnuvší gólman Zedníček hlavou. V 52. minutě přišel první a jediný brankový zápis tohoto utkání. Čumplík kličkoval v domácím velkém vápně, domácí obránce jej poněkud neobratně zasáhl a rozhodčí Stuchlík musel pískat pokutový kop. Důvěru dostal levák Kratochvíl, který věděl co dělat a hosté tak překvapivě ve Výčapech vedli – 0:1. Hned poté se musel potit v bráně hostující Zedníček, když dvakrát likvidoval pohotové střely domácích. Hra poměrně dobré úrovně se houpala z jedné strany na druhou a hosté mohli své skóre navýšit, ale za domácího gólmana při střele jednoho z hostí zaskakoval hlavou na brankové čáře domácí obránce. To se psala 55. minuta. V dalších 10 minutách kombinovali opět spíše hosté a jejich mírný tlak vyústil v Ptáčkovu tvrdou střelu ze střední vzdálenosti přímo do golmana a Čumplíkův přímák opět jen do jeho náručí. Rozhodčí Stuchlík byl v tomto zápase bohužel až moc vidět a v 66. minutě vyrobil komickou situaci, kdy omylem udělil za faul Vérostovi červenou kartu, kterou poté schoval a opravil na žlutou. Jenže platilo otřepané "Když se člověk splete, …" a o 14 minut později Vérostovi skutečně červenou kartu udělil po druhé žluté, kdy Vérosta hloupě a hlavně zbytečně fauloval už v podstatě ubráněného domácího útočníka. --- Z pohledu hráčů a samotného potrestaného však nedošlo dokonce ani k faulu a rozhodčí tak málem negativně ovlivnil utkání a neprávem oslabil naše mužstvo /pozn. autora/. --- Po tomto přísném vyloučení se domácí ještě nadechli k menšímu tlaku, kterému dopomáhal svými verdikty sudí Stuchlík a domácí ze standardních situací poněkolikrát obstřelovali březnickou branku. Nebyli ale přesní a pokud už se mezi tyče trefili, byl proti dnes opět stoprocentní Zedníček, který si připsal hned několik bravurních zákroků. Poslední šanci zápasu měl běhavý Franěk, který po přihrávce střídajícího Pelána trefil jen dnešní druhé břevno.

Domácí byli asi hodně zklamaní, protože za svůj výkon hlavně v prvním poločase si pravděpodobně remízu zasloužili. Ale takový je fotbal…

Hráče hodnotili: Bobys, Márty a Grunge