LO Pelán Miroslav 6 thumbs_up ico
S Zedníček Jiří - -
Hráče hodnotili: Blonďák, Riči, Márty

Vysoká výhra nad Kralicemi

Bývá zvykem, že tradiční derby s Kralicemi je hodně vyhecované z obou stran. Letos však bylo všechno jinak. Kralice na začátku letošní sezóny hodně tápou a neslanými výkony okupují až předposlední příčku tabulky třetí třídy. Kdo by byl čekal spolu s motivací na derby i zlepšený herní projev Kralických, šlápl by vedle. Hrdý kralický nos dostal bombu jak se patří. Odnést si z derby se sousední vesnicí šestigólový příděl však v posledních letech nebylo pro Kralice výjimkou. Spíš utvrzení v tom, že kralický fotbal nezažívá dobré časy a i přes jejich poměrně mladý kádr působí jejich hra chaoticky a hlavně vlažně. Kde jsou ty časy, kdy byly role rozdány přesně obráceně a se skloněnými hlavami jsme jen těžko přijímali nepříznivý výsledek s rozdílem třídy.

Naši tak trošku tušili, že dnes bude proti nim stát jeden ze zatím nejlehčích soupeřů, ale velká motivace jim nedovolila jej podcenit. Nastoupili v trošku oslabené sestavě. Chyběli Čumplík, Sochor a rekreující se dlouhán Vérosta. Na postu stopera nastoupil velezkušený Jiránek a jeho jistota vzadu byla znát. Uklidnění na domácí kopačky přišlo velice rychle. Už totiž ve 2. minutě našel tradičně agilní Kratochvíl krásnou přihrávkou rozběhlého Ptáčka, který si všiml více vyběhnutého Rouse v hostující brance a dlouhým chytrým lobem započal kralické neštěstí – 1:0. Poté se hra trochu uklidnila a kombinovalo se převážně na hostující polovině. Velmi brzy Ptáček přidal druhý gól. Michal Flesar v přečíslení nespěchal a rozvážně rozehrál právě na Ptáčka, který technickou střelou uklidil míč opět do brány – 21. minuta 2:0. O 7 minut později mohl završit čistý hattrick, ale kroucené střele stála v cestě tyč, od které se míč odrazil zpět do pole. Dobrou možnost měl předstoper Pejpek, který zkouší střílet vnějším nártem. Jedna taková jeho střela šla jen pár decimetrů vedle. V 35. minutě byla k vidění krásná rychlá akce, kdy finálku na skórujícího Fraňka vymyslel opět Kratochvíl. Franěk trefil balon krásně z první a už to bylo o třídu – 3:0. Po tomto gólu zkoušeli kombinaci Kraličtí, ale nebylo jim přáno. Na konci kostrbaté kombinace byl Smrž, který hezky vystřelil z větší vzdálenosti na delší tyč a Zedníček se mohl jen dívat, jak míč jen těsně míjí jeho svatyni. Za zmínku stojí ještě hezký centr Rybníčka z pravé strany, který ale bravurně likvidoval Rous.

V druhé půli tempo logicky polevilo a hra spadla do průměru. Březník nikam nespěchal a na klidnou kombinaci byl dostatek času, protože hosté již příliš nebojovali. Beci Michal Flesar s Křoustkem bránili tvrdě a důsledně. S elegancí sobě vlastní rozbíjel rozehrávku hostí Petr Flesar a spolu s kolegou Rybníčkem na středu byli strůjci většiny kombinačních akcí našeho týmu. Kratochvíl byl dnes nahrávačem dne a levačkou poslal prudký centr do vápna, kde nabíhal z pozice obránce Křoustek a tvrdě hlavou prostřelil Rouse – 55. minuta 4:0. Akci na 1 dotek po pravé straně zakončoval Rybníček, ale slabá střela skončila v rukavicích hostujícího brankáře. To probíhala 63. minuta a obraz hry byl stále stejný – rozvážná kombinace domácích a marný a odevzdaný výkon hostí. V 73. minutě cpal Franěk zprava centr na malé vápno, kam naskakovali dva naši hráči. Míč nakonec padl na hlavu Kratochvílovi, který mířil chytře do protipohybu gólmana, ale naneštěstí míč branku těsně minul. Kralice si nakonec vypracovali nějaké nadějné šance, které byly jako přes kopírák. Z breaků po pravé straně se dostali ke střelám dvakrát asi nejlepší Kraličák Smrž a také Krčál, ale Zedníček byl dnes rozhodnutý uhájit konečně nulu a všechny střely vyrazil do bezpečí. Ještě jeden důležitý zákrok si připsal, když vytlačil nad bránu přímý kop Mirka Peti, což můžete vidět v přiloženém videu. V 80. minutě se dočkal i veterán Rybníček. Zhruba z 10 metrů obstřelil padajícího Rouse. A debakl byl na světě – 5:0. V 85. minutě zbytečně řečnil Ptáček a jinak dnes velice pozorný a spravedlivý rozhodčí Hrůza vytáhl žlutou kartu. Střídající Malach se aktivně zapojil zejména do útočné fáze domácích a v posledních minutách zápasu jeho průnik do vápna zastavil až faul kralického obránce. Penaltu gentlemansky přenechal kolegovi Ptáčkovi, který tak v 90. minutě zkompletoval hattrick a ukončil kralické trápení – 6:0.
Naši borci si poněkud spravili reputaci po nevydařeném výkonu proti Rouchovanům z minulého týdne a uštědřili Kralicím již potřetí v řadě vysokou porážku.