LO Malach Štěpán 6 thumbs_up ico
S Trojan Petr ml. 7 thumbs_up ico
Hráče hodnotili: Polis, Bican, Jack

Březník 3:1 Koněšín

Anglické počasí potkalo naše borce v sobotu na fotbale. Velké hřiště skrápěl prázdninový deštík a trávník dostal ten pravý mokrý fotbalový punc. Naši hráči si chtěli získat zpět přízeň fanoušků a odčinit nepodařený vstup do sezony. Po prohře s Valčí si minulé kolo nechali uniknout tři body z venku v Čechtíně a pokud se chtěli vyšvihnout zpět do vrchních pater tabulky, museli dnes naplno bodovat.

O Koněšínu se toho vyzvědět moc nedalo. Hrál dva domácí zápasy a jeden vyhrál, druhý prohrál. Ale hned po pár minutách bylo vidět, že Březník musí a hlavně chce poprvé zvítězit. Dnes měl velké útočné choutky stoper Vérosta. V 10. minutě neohroženě vyvezl balón až k velkému vápnu soupeře a krásně vyslal Kratochvíla, který chytře vysoko přeloboval hostujícího gólmana – 0:1. Domácí poté drželi míč na svých kopačkách, ale šancí bylo poskromnu. Pak přišel zřejmě rozhodující moment zápasu. Flesar M. nešikovně ve vlastním vápně fauloval hostujícího hráče a rozhodčí Rygl správně odpískal pokutový kop. Ten ale hosté kopli nedobře, Zedníček vystihl směr a bravurně vyrazil před sebe, kde už si s míčem obrana poradila. V první půli Březník dál tlačil a na Koněšínu byla hodně znát absence vyhlášeného ostrostřelce Ševčíka. Domácí se dostávali do šancí, ale většinou chyběla finální přihrávka nebo přesnost v zakončení.

Ve druhé půli déšť neustával a zhruba 40 deštníků mohlo sledovat snahu domácích zvýšit svoje skóre. Hned zezačátku měl obrovskou šanci Čumplík, který dorážel do odkryté branky, ale trefil balón placírkou nešikovně a míč s falší branku minul. Poté byl trenérem vystřídán za Sochora, který měl do hry přinést oživení. To skutečně přišlo a domácí dostali také příležitost kopat jedenáctku. Franěk se probíjel do vápna a byl zastaven ve spolupráci hostujícího obránce a gólmana. Penalta to byla docela přísná, nicméně Rybníček nenechal nic náhodě, poslal gólmana do protějšího rohu a vyšvihl se tak zase na špici žebříčku střelců našeho týmu – 2:0. Po tomto gólu se hra trošku vyrovnala a to také tím, že na hřiště přišel obávaný hostující Ševčík. Prokázal se jako pravý žolík, protože hostující hned po jeho příchodu vstřelili gól ze standardní situace po zbytečném faulu Křoustka před vápnem. Zedníček špatně viděl míč a na rychlé rozehrání hostí nestačil reagovat, míč zapadl přes zeď do branky – 2:1. Domácí poznali, že Koněšín může zazlobit a zodpovědně bránili. Konešín toho už ale moc nevymyslel a jeho hru reprezentovaly nepřesné pasy a přihrávky na tápající útočníky. Ke konci utkání přišla velká chvíle Petra Flesara, který se přesně zorientoval za velkým vápnem, podíval se, kde stojí gólman a umístil chytrou placírku krásně přesně k pravé tyči – velice hezký moment – 3:1.

Domácí tak zvládli utkání na vlastním hřišti a poprvé ukořistili všechny body.

Hráče hodnotili: Bican, Jack a Polis