LO Malach Štěpán 4 thumbs_up ico
S Nevrkla Marek - -
Hráče hodnotili: Óško, Inqui

První kolo body nepřineslo: Březník – Valeč 1:4

Probuzení z letního spánku mělo pro naše fotbalisty hořkokyselou příchuť. V domácím prostředí nestačili na agilní Valeč a podlehli jí o tři branky.

Přestože Valeč byla vždy jedním z nejnepříjemnějších protivníků, především tedy doma, povětšinou jsme si s ní dokázali poradit. Od roku 2004 jsme s ní prohráli jen 2x a kladné skóre 17:13 je také dosti výmluvné. O nějakém nedostatku motivace v prvním kole nové sezóny a navíc v domácím zápase s kvalitním soupeřem nemůže být vůbec řeč, přesto naši borci vstoupili na trávník v mírně nervózních kopačkách. Už totiž v 6. minutě museli sledovat, jak hostující záložník nakopl centr tak vysoko a nešikovně, že zapadl za záda vyběhnuvšího překvapeného Zedníčka – 0:1. Tento nešťastný gól ale chtěli březničtí odčinit a počali kombinovat dopředu. Obranu hostí pak nejvíce zaměstnával hromotluk Křoustek ml. na levém křídle. Po jeho odvážném průniku do vápna a následném jasném faulu bez míče se měl pískat pokutový kop. Ovšem rozhodčí Rygl stál příliš daleko, než aby něco viděl a už vůbec aby odpískal penaltu. O pokusy centrů se snažili hlavně dva krajní záložníci Franěk s Kratochvílem. Z jednoho z jejich centrů se zrodila největší šance domácích v prvním poločase, kdy Franěk dostal míč z pravé strany mezi malé vápno a penaltu, kam si krásně naběhl Petr Flesar a skočil po balonu rybičku. Bohužel míč trošku podskočil a prudká hlavička šla nad bránu. Jak to tak už bývá, na druhé straně přišel zákonitě trest v podobě zvýšení skóre hostí. Domácí v úporné snaze vyrovnat, zapomněli na zadní vrátka a byla z toho akce 2 na dva, kterou hosté dobře zvládli a po kombinaci na úrovni velkého vápna překonali Zedníčka podruhé – 0:2. Velmi rychle přišel i třetí gól hostí, kdy při rohu nakopl jeden z jejich hráčů balón na přední tyčku, která zůstala nekrytá po špatné domluvě Zedníčka s Ptáčkem a M. Flesar ve snaze vše zachránit, srazil si nešťastně míč do vlastní sítě. Březník měl pak ještě jednu šanci, kdy si na Fraňkův centr krásně naskočil Kratochvíl, ale v trochu krkolomné pozici zakončoval těsně nad. Do kabin se tedy šlo za hrozivého stavu 0:3.
Naši ale věděli, že soupeř je hratelný a nic nevzdávali. Do druhého poločasu šli s odhodláním výsledek zlomit. Valeč to ovšem hrála chytře. Byla si vědoma svého náskoku a s vervou uplatňovala v celém druhém poločase breakový fotbal. Libor Rybníček o přestávce zmínil jistou podobnost hry Valče s hrou Myslibořic v uplatňování taktiky "kopni to dopředu na šikovné útočníky, oni už si poradí" a měl pravdu. Přesně takto to vypadalo i z pohledu diváka, který mohl jen sledovat velkou, ale marnou snahu domácích o protržení valu Valče. Nedařila se především finální přihrávka, a když už se povedla, bylo zakončení slabé nebo smolné. Mírný tlak domácích nakonec vyústil ke snížení. Po obrovském závaru ve vápně hostí a krásné dělovce Kratochvíla do břevna se k odraženému míči dostal P. Flesar a pomalou, ale umístěnou hlavičkou překonal valečského retrogolamana. Srdcař Sochor mohl dostat domácí výsledkově do hry, a dokonce krásně překonal hostujícího golmana, ale gól uznán nebyl pro domnělý offside, odmávaný hostujícím pomezním. Další sporný moment utkání. Několik šancí se do konce zápasu vystřídalo na obou stranách, padly i nějaké žluté karty za protesty a reklamace, ale gól už padl jen jeden do sítě domácích a Valeč si tak pojistila důležitou výhru, které dosáhla produktivním a hlavně taktickým výkonem.
Utkání rozhodly sporné momenty, Flesarova neproměněná hlavička v prvním poločase a řada dalších nedotažených akcí domácích. V příštím kole se utkáme s JIPABem Přibyslavice, který si v tomto kole poradil v Hartvíkovicích a porazil místní Bčko 2:1.

Jak jsme slíbili, přistoupili jsme k inovaci hodnocení hráčů. Od této sezony budou hráče hodnotit bezprostředně po utkání vybraní diváci. Tento zápas hodnotili Ouško, Inqui a Josef Trojan st.