PostHráčZnámkaPalec
B Malach Štěpán 6 thumbs_up ico
LO Pelán Miroslav - -

Březník přerušil sérii remíz a odváží si vítězství z půdy AERA!!!

Od začátku utkání bylo jasné, že terén bude spíše svědčit domácímu celku, jelikož hřiště bylo velmi tvrdé a nerovné. Ale my jsme chtěli přerušit šňůru remíz a dokázat tak, že jsme lepším celkem než AERO!

Začátek utkání byl spíše pro nás jen seznámení s terénem, dělali jsme spoustu chyb při rozehrávkách a nedařilo se nám držet míč pod kontrolou. Hřiště nám nedovolilo hrát pěkný fotbal pro oko diváka, a tak musela přijít nakopávaná na útočníky. V tomto zápase se velice dařilo J. Křoustkovi ml., který dělal velké starosti domácí obraně. To se vyplatilo v 15. minutě, kdy již zmiňovaný hráč udělal zmatek ve velkém vápně domácích a řítil se na domácí bránu, jeden obránce mu míč ukopl, bohužel pro něj do vlastní brány (0:1). Poté jsme si vytvořili několik zajímavých šancí, ve kterých stál například dvakrát J. Zedníček, kterému se ani jednou nepodařilo skórovat, nebo přímý kop J. Kratochvíla, který pouze orazítkoval svojí levačkou levou spojnici domácí brány. Nedáš dostaneš platilo i dnes, po uspěchaném vhazováni V. Fraňka, se domácí zmocnili míče a odcentrovali míč do našeho vápna, zde naše obrana míč zachytila, ale P. Flesar dal velice težkou nahrávku do malého vápna D. Vérostovi a ten míč místo odkopu, pouze vykopl míč nad naší bránu. Obrana čekala, že si pro míč doběhne brankář V. Zedníček, ale místo něj se tam objevil domácí útočník a ten srovnával stav na (1:1). Zanedlouho domácí zaúřadovali znovu v našem vápně, tentokrát jejich akci zlikvidoval nadvakrát V. Zedníček. Po neodpískaném faulu v 40. minutě na J. Křoustka ml., si Jiří nenechal nic líbit a dožadoval se vysvětlení o posouzené situaci od rozhodčího, ten si však nenechal nic líbit a odměnil tak jeho argumenty žlutou kartou. Ke konci první půle, tedy v 45. minutě, ještě zamotal hlavy ve vápně J. Křoustek ml. a byl na něj odpískán faul. Toho pokutového kopu se ujal J. Kratochvíl a nedal brankáři sebemenší šanci. Počkal si, na kterou stranu nedomácí brankář pohne a poslal mu míč přímo do protisměru (1:2). Následovně byl odpískán konec druhé půle.

Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že si chceme výhru pohlídat a vsítit tak ještě nějaký gól. Ze začátku jsme domácí sevřeli na jejich půlce a jen zřídka se dostávali na naši polovinu. Po několika neproměněných šancích se hra vyrovnala a začali tak hrát i domácí. Těm to přineslo úspěch a podařilo se jim skóre vyrovnat, kdy se po vhazovaném autu dostal míč až na naše malé vápno, kde nikým nehlídaný domácí útočník bez problému poslal míč za záda V. Zedníčka (2:2). V 65. minutě byl vystřídán J. Zedníček za Š. Malacha, který dorazil na zápas o hodinu později, když byl sjíždět řeku! Domácí se už spíše snažili výsledek udržet. Neodpískaný faul v 64. minutě na J. Křoustka ho tak vytočil, že vynadal rozhodčímu a obdržel tak žlutou kartu. Po několika našich neproměněných 100% šancí např. J. Čumplíka, který stál v tváři v tvář na malém vápně domácímu brankáři, ale pouze přestřelil. Také podobné šance P. Flesara a V. Fraňaka, po kterých se skóre neměnilo. Osud zápasu si vzal do vlastních rukou P. Ptáček , který kopal v 70. minutě přímým kop po faulu na J. Křoustka ml. a asi z 20 metrů prostřelil domácí zeď, i s brankářem a tímto tak vsítil náš vítězný gól (2:3). Domácí ještě párkrát zahrozili v našem vápně, ale všechny jejich šance úspěšně likvidoval V. Zedníček. Ještě byl na závěr utkání odměněn v 80. minutě M. Flesar žlutou kartou, který svým faulem přerušil zajímavé přečíslení domácích. Na závěr utkání se nám nepodařilo vstřelit ještě jednu branku a tím si tak výsledek potvrdit, i když šancí na to bylo více než dost. Do konce utkání jsme hráli spíše na polovině domácích, a po uplynutých 93 minutách, byl odpískán konec zápasu rozhodčím Michalem Dolákem.
Tímto výsledkem jsme si zajistili 3. místo v tabulce, kterou nám už nikdo nevezme.