S Nevrkla Marek 4 thumbs_up ico

Březník - Myslibořice 0:7

Březník hrál a Myslibořice dávaly góly

Těžko se hodnotí takový zápas. Myslibořice daly Březníku lekci z produktivity.
V prvním poločase domácí na hosty vlítli a hrálo se převážně na hostující polovině. V začátku zápasu byl hodně vidět Kratochvíl, který nejprve v 5. minutě předvedl drzý průnik hostující obranou a hned minutu nato centroval do vápna, kde ale nikdo na zakončení nestál. Hned potom našel Vérosta ve vápně Malacha, ale ten měl k míči asi půl metru. V 11. minutě šel do hostujícího vápna hezký centr z pravé strany – naskakovali Vérosta s Kratochvílem, ale oba jen o malý kus hlavou promáchli. 12. minuta – první sporná situace. Rozhodčí pro hosty vymyslel standardní situaci po faulu nefaulu na hostujícího Horáka na hranici pokutového území. Tradiční myslibořický exekutor Jíra se pravačkou nemýlil a poslal míč přesně do vzdálenějšího horního růžku – 0:1. Domácí to ale nezabalili a hned po rozehrání se dostali do vápna. Někdo z domácích vystřelil a na brankové čáře viditelně vyrážel hostující hráč nefotbalově rukou ven z brány – ovšem zde rozhodčí zaváhal podruhé. Ruku neodpískal, hráče nevyloučil, a jak se ukázalo později, rozhodl tím celý zápas. Domácí, zdrceni výkonem rozhodčího, bojovali dál a chtěli zápas svým výkonem zvrátit. V 15. minutě se krásně opřel do odraženého míče z voleje Ptáček a střela jen těsně minula pravou tyč. Ve 21. minutě střílel Sochor, ale opět vedle. Ve 26. minutě se vytáhl Zedníček parádním zákrokem proti střele Svobody. Na druhé straně poslal Kratochvíl nádherný dlouhý centr do míst, kam nabíhal Křoustek, ale ten v tísni míč netrefil dobře. Ve 35. minutě střílel z voleje hostující Horák, ale branku minul. Před koncem poločasu jsme vlastní chybou hloupě inkasovali. Obrana zahrála offside systém na Mencáka, ale na druhé straně hřiště se zapomněl Flesar Petr a Mencák tak měl proti Zedníčkovi spoustu času zakončit – a nemýlil se – 0:2. Hned minutu poté přišel další zlomový moment. Tvrdě hrající hostující Kocáb po předchozí vzájemné potyčce nevybíravým způsobem zajel do Rybníčka a vyvrátil mu koleno – Rybníček musel opustit hřiště – rozhodčí Burian opět netrestal. Poločas 0:2.

Druhý poločas obraz hry změnil. Doposud nijak výrazně hrající hosté začali lépe kombinovat a březničtí už se tolik do zakončení nedostávali. Několik střel přece jen přišlo (Kratochvíl, Čumplík), ale byly to spíše plané pokusy. Hra se pomalu začala přiostřovat a na obou stranách bylo možno vidět několik až zbytečné tvrdých soubojů. V 53. minutě domácí promarnili velkou šanci, kdy si na velkém vápně hostí dávali přednost Vérosta s Malachem a nakonec z toho nebyla ani pořádná střela. 2 minuty nato opět musel zachraňovat Zedníček po střele z úhlu. V 56. minutě došlo ve vápně domácích k zajímavé situaci. Hosté zahrávali roh, na přední tyči stojící Pokorný nepochopitelně sklonil hlavu a míč orazítkoval tyč. V 58. minutě přišel další gól hostí. Horák kličkoval na hranici velkého vápna a viděl odkrytý spodní růžek Zedníčkovy branky a míč tam uklidil přesně – 0:3. Pak přišla na dlouho poslední šance domácích – Pokorný zpracovával na velkém vápně a po kličce střílel, ale hostující Vodička měl dnes dobře postavené tyče a míč skončil na jedné z nich. Tahle neproměněná šance domácí definitivně dostala do kolen a od této doby hráli už jen hosté. Z breaku dával v 65. minutě Mencák po přihrávce Svobody – 0:4. 2 minuty na to Svoboda obehrál Petra Flesara a poslal střelu kolem golmana do brány – 0:5. V 75. minutě měl šanci domácí Sochor, ale jeho střela zpoza vápna byla hodně slabá. Na druhé straně opět z breaku šikovně loboval Zedníčka Mencák, ale míč skončil nakonec mimo. V 83. minutě už se ale ten samý hráč nemýlil – po akci "sám na golmana" nedal Zedníčkovi šanci – 0:6. V 85. minutě – opět přečíslený break (v zápase jich na straně hostí bylo požehnaně) – dva hráči hostí mohli jít sami na golmana, ale ten dobře přečetl hru a vyběhl hluboko do pole a balon ustřelil. Jednu z mála povedených střel v tomto zápase vymyslel v 86. minutě Petr Flesar a z dobrých třiceti metrů zkoušel bdělost Vodičky. Ovšem hned z breaku dostali domácí další gól, kdy se opět prosadil hostující Svoboda a upravil skóre na konečných 0:7.

Hrál se zajímavý zápas s trochu krutým výsledkem pro domácí, na kterém se nemalou měrou podílel rozhodčí, který neměl svůj den a už odpolední zápas z dorostem neřídil dobře. Vyzdvihl bych výkon našeho golmana, který přeštože dnes 7x inkasoval, domácí v mnoha situacích podržel. Březnickému dobrému výkonu v první půli scházelo i trochu fotbalového štěstí. Na druhou stranu je třeba pochválit hostující Myslibořice, které udělily Březníku těžkou lekci, kterak proměnit v podstatě veškeré vypracované šance v góly. Příštím zápasem v Rouchovanech musí naši borci zvednout hlavy.