(1:0)
Sokol Březník

Lavička:

Výsledková mizérie na pokračování

V sychravém počasí poslední říjnové neděle jsme se jeli poprat o mistrovské body do tabulky okresního přeboru na trávník fotbalistů Jakubova u Moravských Budějovic. Po minulém utkání, kdy jsme dost potrápili v tabulce druhé Okříšky, jsme si také na nějaký ten bodový zisk věřili.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dobrým pohybem se nám dařilo napadat rozehrávku soupeře, odebírat míče ještě na polovině domácích a následně hrozit po únicích krajních záložníků. Bohužel, finální přihrávka na nabíhající útočníky byla prachmizerná – centrované míče byly většinou velmi krátké a domácí obránci je bez větších problémů odvrátili do bezpečí. Po úvodní čtvrthodině jsme se však konečně dostali do pořádné šance. Po jednom z úniků se sám na malém vápně ocitá Jarda Franěk, finální přihrávka je tentokráte přesná a na Jardu zívá zcela odkrytá polovina branky. Cafú však bránu z první vysoko přestřeluje. Z následného protiútoku domácí útočník Ráb trefuje, po nedůrazu bránících hráčů, křižnou střelou nejprve tyč a následně si ještě vybojuje dorážku, ze které již nedává Martinovi v naší bráně šanci – 1:0 pro domácí po průběhu, ve kterém jsme měli jednoznačně více ze hry. Bohužel, podobný scénář byl charakteristický pro celý zbytek utkání. Domácí, kteří v dalším průběhu prvního poločasu hru v poli vyrovnali, se nikam bezhlavě nehnali, napadali naši rozehrávku a hrozili z brejků. My jsme se sice snažili tvořit hru, ale do žádné vyložené šance jsme se už v prvním poločase nedostali.

Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme zpřesnit rozehrávku a lépe zakončovat. Naplnit se nám to však nepodařilo. Měli jsme sice více ze hry, tlačili jsme se do útočení, ale ta převaha byla jen platonická a na to se fotbal nehraje. Fotbal se hraje na góly a ty dávali, v době kdy už jsme hráli vabank, již jen domácí. Našich nebezpečných akcí dotažených až do zakončení bylo jako šafránu. Více než bránění domácích hráčů nás však limitovala vlastní neschopnost – tolik zkažených přihrávek, autových vhazování darovaných soupeři, špatně zahraných standardek a jinak ztracených míčů se v jednom utkání jen tak nevidí. Střelecká nemohoucnost, kdy nejsme schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance celkový zmar jen podtrhuje. Chlapi bojují, nedá se říct, že by to odflákli nebo něco vypustili, ale jen ta bojovnost zkrátka nestačí, musí se k tomu přidat i něco navíc…

Musíme věřit, že ve zbývajících dvou podzimních zápasech dokážeme bodovat a uchovat naději pro jarní část soutěže.

napsal Vlado (27. 10. 2014 | 13:59)