SK Huhtamaki Okříšky B

Branky:

60

Naděje a nakonec ztráta

Před dnešním zápasem málokdo dával našemu týmu nějakou naději. Řečeno sázkařskou terminologií, byla to dnes jasná dvojka. Samotný zápas ale ukázal, že ne vždy se papírové předpoklady beze zbytku naplní. Naši věděli, jak na tom jsou. Po sobotním utkání týmů na chvostu tabulky, kdy Třebenice vyloupily rezervu Šebkovic, totiž Březník klesl až na průběžné předposlední místo v tabulce. Do zápasu ale vstoupili až nečekaně aktivně.

Okříšky (na fotce), oblečeny do našich náhradních dresů (svoje nestihly dopravit včas), se kupodivu zezačátku nijak dopředu netlačily a naopak domácí aktivně přistupovali k rozehrávce hostů už na jejich půlce a občas úspěšně odebírali míče. Po jedné takové akci se k míči dostal Křoustek, který se prodral obranou a obešel i brankáře, ale dostal se už do velkého úhlu a zavlnila se pouze síť ochranná. Z další velké šance jsme už ale skórovali. Petr Sobotka zamotal na pravé straně, uvolnil se a poslal krásný centr za obranu přesně na hlavu sprintujícího Čumplíka z obrany – 14. minuta 1:0. Hosté si uvědomili lehké podcenění a začali také hrozit. Hodně byl vidět kanonýr Bastl. Umě kličkoval a připravoval šance svým spoluhráčům. Rány ale buď nesměřovaly na bránu, nebo byl na místě pozorný Franěk. Domácí v defenzivním rozestavení ale hráli dobře a do poločasu stihli náskok navýšit. V 39. minutě poslal parádní přihrávku, která přesně kopírovala lajnu, V. Franěk do úniku Křoustkovi. Ten zatáhl po pravé straně a řítil se, doháněn beky, sám na brankáře. Tomu ještě stihl střihnout kliku a vynutit si tak podražení. Rozhodčí to vyhodnotil jako jasné zmaření brankové příležitosti a k penaltě přidal ještě červený trest pro hostujícího gólmana. Do branky se místo vyloučeného Ferdana postavil útočník Michal Zeman. Proti perfektně zahranému pokutovému kopu J. Fraňka však neměl žádnou šanci – 41. minuta 2:0 a vše vypadalo radostně.

Druhý poločas se nám však nepovedl. Asi už si borci mysleli, že jsou 3 b doma a že nególmanovi ještě nějaký ten fik přidají. Chvíli to tak i vypadalo. Velkou šanci měl např. Čumplík, který dostal přihrávku na penaltu a pohotově vystřelil. Zeman v bráně však reflexivně zasáhl. Největší šanci zápas rozhodnout nevyužil rychlík Rybníček, když dostal ideální pas do běhu a běžel po levé straně. Zeman proti němu hodně vyběhl a Vojta správně volil vysoký lob. Ten však o nějaký ten metřík bránu minul. Okříšky byly tradičně silnější v ofenzivě a místy vytvářely na naši obranu drtivý tlak. Na konci jedné takové fáze přišel další smolný moment, když nešťastník Babčan, opírajíc se o zem, dostal jednu z ran přímo na opřenou ruku a rozhodčí nařídil dosti přísnou penaltu. Paralelu k této situaci lze vidět v úterním utkání AS Roma – Bayern München, kde padla penalta po podobné situaci. V té době už stál v bráně střídající Zedníček, který ač v horečce, musel zastoupit zraněného Fraňka. Bastl ale penaltu zahrál také velmi přesně s nulovou šancí pro gólmana – 2:1. Hostům svitla naděje. Čím dál víc se tlačili do brány, hlavně když viděli, že domácí už jsou vepředu marní. Konec zápasu byl hodně vyhrocený a pravděpodobně po faulu Rybníčka se strhla potyčka, kterou neunesl hostující Valenta a za řeči nejprve inkasoval žlutou a následně rovnou červenou kartu a poroučel se do sprch. Po cestě do kabin velmi nesportovně nakopl stojan s míči a napadl jednoho seniora z řad diváků. Hostům to i v devíti lidech nakonec vyšlo v hodině dvanácté. Promiňte mi hodně subjektivní názor, ale rozhodčí hostům v 90. minutě přímý kop vyloženě daroval. Okříšky už hrály vabank s brankářem na domácí polovině. Ten, jakožto rodilý útočník, kličkoval na hranici vápna a byl přes míč zablokován, načež setrvačností přepadl. Bylo jasné, že jde o poslední možnost v zápase, a přípravy na kop a stavění zdi tak provázely hádky a protesty. Míč si postavil Vít Bastl a na vzdálenější tyč trefil velmi přesně. Zedníček pravděpodobně chyboval, protože se v té době nacházel na druhé straně branky. Obrovské zklamání na jedné straně a neskonalá radost na straně druhé. Frustrovaní domácí ještě paradoxně mohli být úplně bez bodu, protože individuálně silní hosté ještě po rozehře uzmuli míč a znovu získali přímý kop u našeho vápna. Rozhodčí Svoboda však raději zápas ukončil.

Fotbal umí být někdy krutý, ale dnes jsem z našich hráčů konečně znovu cítil vůli porazit každého, kdo se proti nim postaví – a málem jim to vyšlo. Od překvapení kola nás opravdu dělily pouze vteřiny!

napsal Grunge (21. 10. 2014 | 22:48)