Lavička:

Střídání:

60

Potřetí naprázdno

Potřetí v řadě březnické Ačko nevyválčilo ani bod. Stejně tak to bylo bohužel bez vstřelené branky. Mašina se zasekla. Po dvou obstojných výkonech na začátku sezóny přišlo zásadní období temna. Nutno dodat, že ani jednou Březník nehrál v optimální sestavě a časté omluvenky brání ve strategické práci s týmem.

Tentokrát ale prohra byla s výrazně herně lepším týmem, než tomu bylo např. v Rokytnici, či dokonce v Syrovicích. Dnešnímu soupeři – Třebelovicím se začátek sezóny moc nepovedl. Z venku bod ještě nedovezly a v minulém kole dostaly těžký výtěr od Syrovic před domácími diváky (3:7). Povedlo se jim akorát domácí utkání s oslabenou Náměští B, když jim dokázaly nasázet úctyhodnou "desítku". Proti nám se jim ale vždy daří. Ještě nikdy v naší novobé éře v OP jsme je nedokázali porazit. Nejlepší výsledek jsme s nimi uhráli v našem zahajovacím utkání v přeboru v srpnu 2011, když nám do poločasu (tehdy také jako nováček OP) nasázeli 4 branky, ale i díky nezapomenutelné trefě T. Fraňka v 87. minutě jsme nakonec brali bod za remízu. (report) Nejhorší sadu a lekci z produktivity naši dostali o rok později opět v zahajovacím utkání sezóny, když se z návrší Třebelovic odjíždělo s hrozivou "osmičkou" na kontě. (8:1 - report).

Dnes hned od začátku předváděli hosté velmi slušný výkon, kterému naši nesahali ani po pas. Přesto začátek nebyl až tak špatný a domácí mohli jít dokonce do vedení. Rychlou akcí přišel zprava přetažený centr a V. Rybníček se všemi silami snažil vracet míč hlavou z brankové čáry zpět před bránu, kde čekali na ťuknutí do prázdné 2 naši hráči. Bohužel míč se k nim už nedostal. Třebelovice zdobil hlavně rychlý přechod ve středním pásmu a svižná kombinace kolem vápna. V koncovce však selhávali. Dle mého se utkání zlomilo už v 15. minutě, když prudká střela jednoho z hostů uvízla v sevření ruky a těla L. Babčana, který v té chvíli šel ve vápně proti míči. Těžko s tím něco dělat. Rozhodčí píská pentlu a Máca pálí prudce doprostřed branky – 0:1. Než se naši stačili oklepat, hosté přidali pojistku. Na prudce zahraný roh si krásně naskočil exbudějovický Šplíchal a v souboji hlavou mířil přesně – 23. minuta 0:2. Hosté byli v laufu a mohli přidat další branky. Jednou zvonila tyč, párkrát zachránil dobře chytající M. Franěk. Poločasový stav však zůstal nezměněn.

Druhý poločas sice byl ve znamení útočných snah domácích, ale okýnka v defenzivě spíš nahrávala v pohodě hrajícím hostům. Další zásadní moment ale přišel příliš brzy. V 54. minutě M. Franěk poslal nepodařenou rozehru někam k půlce, kde stáli pouze 3 ofenzivní hráči hostů. Ti bleskově rozehráli na rozběhnutého Navaru, který stíhán našimi beky pelášil na bránu. Dvořáček s Babčanem ho před vápnem zkosili a rozhodčí si pro kartu vybral jediného našeho dosud napomínaného hráče Babčana a udělil druhou žlutou. Domácí se hodně zlobili, ale rozhodčí podle mě mohl udělit jednomu ze zasahujících obránců přímo červenou za zmaření zjevné brankové příležitosti. Nešťastník Babčan tedy putoval pod studenou a hosté s nabídnutou standardkou naložili nedobře. Míč letěl vysoko nad. Domácí se po vyloučení herně paradoxně trochu zvedli a největší šanci skórovat měl dnes v základu hrající Musil, který dostal pěknou příhru na vápno. Střela však putovala doprostřed brány přímo do rukavic dnes velmi jistého Nesiby. Málo platné, hosté byli ve všech fotbalových parametrech lepší a v rozmezí 70. a 73. minuty zápas z rychlých protiútoků rozhodli. Postupně se trefili Jurka a Sláma. Utkání bylo ke konci zbytečně vyhrocené a padlo poměrně dost karet. Celou dobu agresivně hrající hosté jich viděli dokonce 6. Ta poslední však znamenala pro Mácu již druhou v pořadí a dosti zbytečně oslabil svůj tým pro příští zápas v Rokytnici.

Dnes si náš tým body nezasloužil. Největším problémem ale zůstává nedostatek hráčů. Dnes musel vypomáhat v útoku toho času už nehrající Jarda Franěk, který se statečně rval s pevnou obranou soupeře. Tým podvědomě hledá špílmachra a ztracenou herní pohodu z minulé sezóny. Příští týden se bude lepit sestava do Chlístova, který letos bude určitě papírovým favoritem. Držme našim borcům pěsti!

napsal Grunge (09. 09. 2014 | 08:20)