600868 přístupů

Detaily našich zápasů

Zpět na Zápasy

4. kolo
Sobota 30. srpna 2014 v 16:30
1.SK Rokytnice n. Rokytnou1:0
(0:0)
Sokol Březník
 
 
Lavička:
 
Střídání:
 
 

Rozhodla jedna hloupá chyba

V rámci programu 4. kola okresního přeboru mužů jsme zavítali do Rokytnice nad Rokytnou k utkání s fotbalisty místního 1. SK. Rokytná v nové sezóně dosud získala jen 4 body a bylo jasné, že nebude chtít doma ztrácet další. Také my jsme ale, po porážce v Nových Syrovicích, v nějaký ten bodový zisk doufali.

foto

Utkání samotné příliš fotbalové krásy nepobralo, domácí měli sice mírnou optickou převahu, spočívající zejména v častějším držení míče a lepší kombinací ve středu pole, ale do zakončení se dostávali jen sporadicky. Spíše než technické kousky viděla asi stovka diváků v pěkném slunečném odpoledni mnoho soubojů o míč a poměrně tvrdou a neurovnanou hru z obou stran. Bylo zřejmé, že žádný ze soupeřů nechce udělat chybu a prohrát. V prvním poločase jsme se žádné branky nedočkali. Domácí měli asi dvě slibné příležitosti, se kterými si Martin Franěk v naší bráně poradil. Také my jsme měli minimálně dvě dobré šance skórovat – nejdříve mohl Honza Čumplík z malého vápna uklidit míč do odkryté branky, ale nepochopitelně zcela nesmyslně ještě přihrává Petrovi Sobotkovi, který v jasném ofsajdu téměř na brankové čáře uklízí míč do branky. Ani domácí diváci nechápou, jak jsme s tak vyloženou šancí nefotbalově zatočili. Také Víťa Franěk se musí červenat za to, jak naložil s přihrávkou od Libora Rybníčka, který mu hlavičkou přiťuknul míč přímo mezi rozestoupivší se domácí obránce. Místo toho aby Vítek s míčem pár metrů popoběhl a vyzpovídal osamoceného gólmana, tak zbrkle a nepřesně zakončuje z hranice šestnáctky.

Obraz hry se na počátku druhého poločasu výrazně nezměnil. Březnickým se příliš nedařilo nějakou účelnou kombinací držet déle míč na kopačkách a ani domácí toho směrem k zakončení moc nepředvedli. Když se domácím počátkem druhé půle zranil šikovný útočník, bylo jasné, že dnes to už žádné brankové hody nebudou. Zápas rozhodl jedinou brankou ze 63. minuty domácí útočník Marek Jičínský. Této brance předcházela velmi dobrá šance Jirky Křoustka, který netrefil odkrytou pravou stranu domácí branky. Opět zafungovalo staré a otřepané klišé: nedáš – dostaneš. Domácí rychle rozehráli a dostali se až do zakončení, které však opět skončilo v rukavicích našeho gólmana. Bohužel, Martin rychle rozehrává nakrátko na velké vápno ke trojici našich zadáků, kteří tak dlouho riskují krátké přihrávky na pár metrů mezi sebou až si vykoledují vypíchnutí míče útočníkem domácích a jeho následné zakončení za záda bezmocného Martina v bráně. Hloupá a zbytečná chyba, ale holt fotbal je právě o těch chybách, o jejím předcházení na straně jedné a o jejich trestání na straně druhé. Obrázek hry se po vstřelené brance změnil. Snažili jsme se dostat s větším počtem hráčů do zakončení a vyrovnat, ale domácím se tím otevíral prostor k nebezpečným brejkům, které jsme jen velmi obtížně zastavovali. Hra se tak přelévala od jedné branky ke druhé, my jsme chtěli alespoň vyrovnat a domácí zase pojistit hubené vedení. Bohužel, právě v této fázi zápasu se nám zranil špílmachr Libor Rybníček a o to bylo dobývání branky domácích obtížnější. Přesto jsme si ještě několik dobrých šancí dokázali vytvořit, ale kýženou vyrovnávací branku jsme nedali.

Protože ani domácí své brejky do úspěšného konce nedotáhli tak utkání skončilo naší porážkou 0:1. Utkání rozhodla naše vlastní chyba v rozehrávce a totální střelecká impotence. Když nejsme schopni proměnit ani jednu z nejméně pěti dobrých až vyložených šancí, nemůžeme myslet na lepší výsledek. Kladem a příslibem do dalších zápasů je pro mě přístup, snaha a odhodlání hráčů, kteří se o lepší výsledek rvali i v neúplné a mírně improvizované sestavě. Snad se nám příští týden povede lépe.

napsal Vlado (31. 08. 2014 | 20:21)
[přečteno 18578x]

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Pátek 5. září 2014 8:57:52
 

.: Report z OFS :.

Tři zápasy skončily shodně nejtěsnějším možným výsledkem. Březník stejně jako před týdnem v Nových Syrovicích ani v Rokytnici na cizím hřišti gól nevstřelil a prohrál.

http://www.ofs-trebic.cz/clanek/450/pocasi-posledni-srpnovou-nedeli-fotbalu-nepralo/
Úterý 2. září 2014 17:48:22
 

.: Deník.CZ :.

Deník
Úterý 2. září 2014 13:32:37
 
ROKYTNICE – BŘEZNÍK 1:0
Domácí měli v úvodním dějství výraznou převahu, ale všechny jejich šance zůstaly nevyužity. Březník po změně stran vyrovnal hru, ale více příležitostí měla Rokytnice. O osudu zápasu nakonec rozhodla jediná trefa do černého v podání Jičínského. „V prvním poločase se hrálo na jednu bránu, ale my nedali ani ty nejvyloženější šance. Ve druhé půlce byla hra vyrovnanější, ale nám se nedařilo proměnit několik samostatných úniků. Vyhráli jsme zcela zaslouženě," hodnotí rokytnický trenér Pavel Vlašín.
Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 3)