(1:0)
Sokol Březník

Střídání:

Prohra s aspirantem na postup

V rámci 3. kola podzimní části okresního přeboru jsme zajížděli na půdu horkého aspiranta na postup do 1. B třídy - SK Nové Syrovice. Po dvou odehraných kolech jsme byli bodově stoprocentní (skóre 11:6), stejně jako soupeř (skóre 15:5). Dal se tedy čekat vyrovnaný boj a možná i se spoustou branek na obou stranách. Opak byl ale pravdou.

Domácí nechtěli nechat nic náhodě a hned od úvodu na nás vlétli. Výsledkem prvního útoku tak byla přestřelená prázdná branka domácího útočníka z malého vápna. Syrovice pokračovali dále v územní převaze, dobře se pohybovali, kombinovali a míč nám moc nepůjčovali. Všechny šance a závary v pokutovém území řešil v naší brance výborně chytající Franěk. A tak neproměňování šancí se mohlo domácím vymstít asi v 15. minutě, kdy V. Rybníček dostal "namazáno" od domácího beka, avšak na brankaře nevyzrál - škoda. A tak udeřilo na druhé straně, kdy V. Franěk trochu zbytečně skočil pod nohy domácímu Dvořákovi v pokutovém území a sudí Navrkal trochu přísněji odpískal penaltu, kterou s velkým přehledem do protipohybu proměnil Tomáš Lang. Stejný obraz hry trval celý první poločas, kombinace domácích, výborný Franěk v bráně a naše ojedinělé protiútoky. Za zmínku stojí snad už jen chybný odkop domácího brankáře – V. Franěk ale z půlky hřiště trefil jen břevno domácí svatyně. Za stavu 1:0 jsme si šli odpočinout a doufali, že se něco ve druhém poločase změní k lepšímu.

Nezměnilo se nic, stále stejná písnička, domácí hrají, my čekáme na šanci. Zdálo se být otázkou, kdy padne pro domácí kýžený druhý uklidňující gól do naší sítě. Jenže ejhle, v 60. minutě se hloupě nechal vyloučit domácí Dvořák (2x žlutá – asi za 5 vteřin) a zdálo se být zaděláno na drama. Domácí se trochu zatáhli, na kopačky jim padala nervozita a i oni občas chybovali. Začali jsme si postupem času tvořit i nějaké šance, dostávat se do vápna, ale to nejdůležitější nepřišlo – střela na bránu. Náš "tlak" skončil asi v 80. minutě, kdy otěže zápasu opět převzali domácí a i v 10 nás hravě přehrávali. Konečnou podobu skóre pečetil v 82. minutě syrovický sniper Míra Sosnar. Tentýž hráč mohl jít těsně před koncem pod sprchy za již vyloučeným Dvořákem, ale to by asi pan rozhodčí a pořadatelská služba neměli s horkokrevnými domácími fanoušky po zápase vůbec lehké!!!

Těžko hodnotit zápas, kde jsme tahali za kratší konec a téměř neohrozili domácí branku, ač vinou lehkých zranění některých hráčů nebo absencí středopolaře Flesara. Historie se neptá, a tak nezbývá nic jiného než se soustředit na další zápas v Rokytnici, kde nás určitě nečeká nic lehkého.

napsal Kury (26. 08. 2014 | 14:30)