(1:0)
Sokol Lipník

80

První domácí zápas, nakonec vítězně

Bylo ideální fotbalové počasí a k nám do Březníka zavítal nováček okresního přeboru, tým z Lipníka, který několikrát končil smolně na 2. místě ve 3. třídě. Po vysokém vítězství v minulém kole se dalo čekat něco podobného, navíc proti nováčkovi.

Ale hned od začátku zápasu borci z Lipníka nechtěli nechat nic náhodě a na domácí přímo vletěli, jenže z úvodního tlaku nedokázali téměř nic vytěžit. Asi po čtvrt hodině hry přebírali otěže zápasu domácí a drželi míč více na svých kopačkách, sem tam i náznak nějaké šance. Gól přišel ve 20. minutě, kdy se po závaru ve vápně hostujícího týmu, míč dostal k Vojtovi Rybníčkovi a ten, ač z úhlu, trefuje branku a dává domácím trochu klidu na kopačky. 1-0. Domácí v klidu kombinovali do konce prvního poločasu a měli lehce navrch.

O přestávce jsme si v kabině řekli, že by to chtělo ještě nějaký ten gól přidat a hlavně žádný nedostat. Ale co čert nechtěl. Hosté nesložili zbraně a hned v první minutě druhé půle srovnali skóre, když Šťáva uklízí v pádu míč přesně k tyči a domácí gólman je bez šancí. Hosty jako by ten srovnávací gól nabudil a rázem byli lepším týmem na hřišti. Cca v 70. minutě se naskytl v šanci hostující Pokorný, ale brankář Franěk vyráží na tyč, jenže ke smůle domácího týmu se míč odrazil přímo na kopačku zpět k Pokornému, a ten dává do prázdné na 1-2. Tentýž hráč měl ještě nějakou tu šanci, ale buď ji zahodil, nebo ji zlikvidoval brankař Franěk. Domácí ale nesložili zbraně a v poslední 15 minutách vyvinuli na hosty obrovský tlak a v několika šancích se ocitl V. Rybníček, který trefil tyč, a pak mu zabránil ve skórování do prázdné obránce. V 82. minutě se domácí dočkali vyrovnávacího gólu, když si L. Babčan naběhl na roh a hlavou překonal hostujícího gólmana, 2-2. Za 3 minuty na to, krátce po rozehrávce hostů, Vojta R. vystihl chybu gólmana a vypíchl mu míč, z velkého úhlu přihrával na volného Kuryho, který už jen prostřelil obránce zastupujícího v ten moment vyběhnutého brankaře. A obrat zápasu byl na světě 3-2. Do konce zápasu se už nic nestalo, a tak jsme i v druhém zápase letošního ročníku utrpěli vítězství a připsali jsme si 3 body do tabulky OP.

V příštím kole zajíždíme na půdu, zatím, vedoucích Nových Syrovic, které dokázaly dát ve dvou zápasech ještě o 4 branky více jak my, tudíž 15. Ale i tam se pokusíme zabojovat o dobrý výsledek a potěšit březnické fanoušky nějakým bodem.

Příští víkend zahájí i náš B-tým, který na domácím hřišti přivítá rezervní tým z Třebenic.

napsal Babič (18. 08. 2014 | 23:16)