B Křoustek Jiří st. 7 thumbs_up ico
LO Pelán Miroslav 8 thumbs_up ico
S Nevrkla Marek - -

Po dlouhé době Březník zvítězil ve Valči a odváží si tak 3 body

Hostující tým vstoupil do druhého utkání za víkend s lehce prořídlejší základní sestavou. Chyběli zranění (Vít Franěk, Jan Čumplík a Petr Flesar). Ovšem hlavní tahouni mužstva Libor Rybníček a Laďa Sochor, ještě zcela nezhojili rány z pátečního derby v Kralicích. Trenér měl složitý úkol při nahrazování chybějících hráčů a do startu zápasu šel s lehce inovovanou sestavou.

Utkání ve Valči začalo lépe pro hostující tým. Divák mohl zhlédnout obrovskou střeleckou chuť týmu z Březníka. Jejich střely ale většinou končily mimo branku nebo v náručí domácího brankáře. Hostující tým se nedal zdolat ani horkem ani tvrdým terénem a v 18. minutě utkání otevřel střeleckou listinu otřelý kanonýr Laďa Sochor. Celá první polovina se nesla ve stejném duchu a přes velkou střeleckou převahu hostujícího týmu končil první poločas pouze 0:2. Druhou branku zařídil v 30. minutě druhý z nasazených útočníků David Vérosta.

V druhé půli se začala projevovat únava hráčů na hřišti. Domácí využili znalosti místního terénu a podmínek a dokázali z toho těžit a na své si přišli až v 70. minutě, kdy vstřelili svou první branku. Tím vnesli mezi hostující hráče vlnu nervozity. Od této chvíle byla hra více otevřená. Divák mohl zhlédnout střídající se útoky na obě strany. Domácí museli dávat více sil do hry kvůli nepříznivému stavu utkání. To se jim v závěru utkání stalo osudným, když obranou pronikl záložník Pavel Ptáček a v 88. minutě svou trefou rozhodl o stavu utkání na konečných 1:3.
Rozhodčí vedl utkání s přehledem bez výrazných chyb, až na neodpískanou ruku ve vápně domácích. Výrazně mu k tomu pomohla kvalitně odvedená práce pomezních.