(0:0)
TJ Mohelno

120

Vítězství v derby na závěr

O postupujících bylo rozhodnuto. O sestupujících téměř taky, takže poslední kolo okresního přeboru už nevzbuzovalo takový zájem jako obvykle. Také naše derby s Mohelnem mělo trošku prázdný nádech.

Před utkáním sice postřikovače chtěly dodat utkání patřičný šmrnc, přesto se začalo ve vlažném tempu a skoro se na to nedalo dívat. Obě sestavy oslabené o méně, či více klíčové hráče nepředváděly nic světoborného – zkrátka nehrálo se v podstatě o nic a podle toho to taky vypadalo. Březníku chyběli oba špílmachři T. Franěk s P. Flesarem, stoper P. Sobotka a rychlý halv V. Rybníček. Mohelno přijelo v 11 lidech, doplněno mladými dorostenci. Domácí se od začátku tlačili dopředu, ale vázlo to a skřípalo. Hosté zase byli nebezpečnější v zakončení. Za velkým vápnem málem překvapili Zedníčka, ale zachránilo ho dobře posazené břevno. Největší šanci prvního poločasu měl P. Horký, který naběhl společně s M. Flesarem do stříleného centru a už překonanému Zedníčkovi opět zvonilo v uších – levá tyč! Domácí byli dotčeni za neodpískaný faul na Křoustka, který šel hladově za balónem do souboje s golmanem a umíče byl jasně dřív. Když si jej hodil do strany, byl Ležákem nešetrně naremplován a padl k zemi. Rozhodčí ale zřejmě dneska "pentlu" písknout nechtěl.

Druhá půlka přinesla branky hned zkraje. J. Franěk utekl po levé straně a naservíroval přihrávku v tandemu běžícímu Křoustkovi, a ten technickou střelou z první překonal bezmocného Ležáka – 57. minuta 1:0. Hosté přestali dopředu tlačit a předvedli v podstatě jen jednu hezkou akci, která ale hned skončila gólem. Po chybě L. Babčana se dostali už na půlce do brejku, do kterého si na konci naběhl P. Štěpán mezi obránce a střídajícího gólmana M. Fraňka neměl problém překonat – 64. minuta 1:1. Naštěstí domácí přišli s rychlou odpovědí na druhé straně. J. Franěk vybojoval zdánlivě ztracený míč u brankové čáry a na hlasitý pokyn Křoustka mu přihrál tam, kam potřeboval. Kury se s tím nemazlil a zblízka propálil všechno, co mu stálo v cestě – 68. minuta 2:1. Zápas se pak jen dohrával a unavená hra přinášela, více než cokoliv jiného, spíše zranění. Hůře na tom byli hosté, kteří nakonec dohrávali utkání pouze v 9 lidech a o nějaké vůli ke zvratu už nemohla být řeč.

Po zápase si naši oddychli, absolvovali děkovačku s početným davem fanoušků a vítězný pokřik v kabině byl také hodně slyšet.

Večer následovala tradičně dosti divoká letní Závěrečná s hojnou účastí hráčů i fanoušků.

Z našeho okresu padají, díky udržení se Starče v I. B, jen 2 týmy. A to právě Mohelno, které vloni mohutně finišovalo a po beznadějném podzimu se na jaře famózně zachránilo. A také rapotické Béčko, které po velkých změnách v klubu v zimní přestávce nemělo dost sil ani hráčů důstojně odehrát jaro. Do krajské úrovně postupují suverénní Dukovany.

Naopak, k nám do OP padá z I. B Družstevník Jakubov, který byl už delší dobu jasně poslední. A ze třetích tříd se vrací nepříjemný soupeř z Chlístova a nejvyšší okresní soutěž také okusí po 9 letech věčně druhý Lipník.

Za naši malou "redakci" všem čtenářům našich článků přeju pohodové léto a v nové sezóně FOTBALU ZDAR!

napsal Grunge (19. 06. 2014 | 10:38)