Sokol Březník5:2
(2:0)
Sokol Třebenice

Zasloužená výhra s Třebenicemi

I když nastal souběh Zápasů A mužstva s B týmem, který prohrál ve Smrku 5-1, tak jsme se sešli v kvalitní sestavě a dal se čekat dobrý fotbal na pěkně připraveném trávníku.

Zápas začal pro nás velmi dobře, kdy po kombinaci po pravé straně hřiště Víťa Franěk perfektně našel centrem ve vápně volného Rybníčka, a ten neomylně hlavou zařídil vedení 1-0 pro nás. Tento gól nás uklidnil a hráli jsme v klidu fotbal. Měli jsme míč více u nohy a soupeře jsme se snažili nepouštět k nebezpečným akcím. Další gól mohl přidat Křoustek, kdy po srážce hostujících stoperů zachránil situaci jejich gólman. Gól ale na sebe nenechal dlouho čekat, po centrovaném balonu si vyskočil na hlavičku Jarda Franěk a do téměř prázdné branky doklepl míč pohodlně Čumplík, 2-0. Od této chvíle byla hra vyrovnaná, hrálo se spíše nahoru – dolů. Za zmínku stojí ještě jedna šance domácího týmu, kdy po dorážce trefil Jarda Franěk pravou nohou pouze tyč. Za tohoto stavu jsme odcházeli do kabin s tím, že zkusíme přidat v další polovině zápasu ještě nějakou tu branku, a pokud možno neinkasovat.

Druhý poločas začal ještě líp, jak ten první. Hned v druhé minutě druhé půle zatáhl Kury po lajně balón, který nahrál na obsazeného J. Fraňka, ten se obtočil kolem obránce a pohodlně zvýšil střelou podél gólmana na 3-0. Po dalších pěti minutách nám hosté nahráli dva góly téměř sami, když v 52. minutě namazal gólman Jardovi, a ten bez problémů dával do prázdné, 4-0. Během minuty udělal hrubku i hostující stoper a Jarda Franěk završil hattrick. Hosté však nesložili zbraně ani za stavu 5-0 a za nedlouho se radovali ze svého prvního gólu, kdy po Kocmánkově střele neudržel Zedníček míč v rukavicích, a ten se překulil až za brankovou čáru. 5-1. V této části utkání se hrál vyrovnaný fotbal, na obou stranách nějaké ty šance, ale žádná brankou neskončila. Avšak těsně před závěrečným hvizdem vystřelil opět Kocmánek, na jehož střelu byl Zedníček krátký. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo a díky tomu jsme zase poznali, jak po 6 zápasech chutná vítězství.

Příští týden zajíždíme na půdu dalekých Syrovic, kde nás nečeká nic jednoduchého, ale pokusíme se být vyrovnaným týmem a pokud možno dovést do Březníka nějaké ty body.

napsal Babič (02. 06. 2014 | 20:28)