Lavička:

Střídání:

80

Vyrovnaná partie s aspirantem na postup

22. kolo vyšlo kalendářně po "Zmrzlých" a "Pochcaná Žofka" zapříčinila pád miliard dešťových kapek na proschlé trávníky okresních hřišť. Jako obvykle to nejvíc schytalo hřiště v Rapoticích, kde musel být záchranářský duel s Mohelnem dokonce odložen. Naše vzpamatovávající se hřiště to neslo statečně a muselo zvládnout hned dva domácí duely.

Béčko v sobotu vyprovodilo koněšínskou rezervu 3:0, oplatilo jí tak drtivou podzimní porážku. Přišlápnuté Ačko rozdýchávalo těžké dardy z posledních kol. Jak napsal Hakan v minulém reportu, nad hráči se z minulých zápasů snášelo strašidelné skóre 2:19 a byla jasně zřetelná absence klíčových hráčů ve všech třech zpackaných zápasech. A vyhlídky nebyly růžové. Na náš trávník totiž přiklusali sebevědomí hosté z Rokytnice v modrobílých stejnokrojích, které, stejně jako dosavadní výsledky a především podzimní vzájemný zápas (5:0), vzbuzovaly respekt už před výkopem.

Přijeli téměř v plné sestavě. Chyběl asi jen vyhlášený střelec Marián Vahiľa, který se v minulém zápase s Okříškami, kde dvěma góly dopomohl k obratu, nechal ke konci zápasu vyloučit. Naši se po delší době jakštakš slezli, chyběl akorát marod P. Flesar, a zaskočit tak musela čerstvá posila do Béčka Luboš Mužík. Nejvíc nažhavený byl Křoustek, který konečně doléčil svalové zranění a mohl se znovu rvát na hrotu útoku. Taky měl první šanci zápasu, ale z úhlu nemířil mezi tyče. Jinak byl první poločas jasnou záležitostí hostů. Obraz zápasu v několika momentech připomínal házenkářské obléhání Zedníčkovy branky. Počáteční tlak hosté zužitkovali poměrně brzy, to když si na faul Mužíka v pokutovém území šikovně naskočil P. Široký. Penaltu si postavil urostlý kapitán Radek Šulc a střelu poslal k pravé tyči. Zedníček sice směr střely vystihl, ale po kluzkém trávníku dostal míč rychlý odskok a zapadl do sítě – 13. minuta 0:1. Další šance hostů na sebe nenechaly dlouho čekat. Zedníček rukavicí ukradl jasný gól hráči, který dostával z boku přihrávku na malé vápno, kde čekal úplně osamocen a střihl nohama naprázdno. Hned nato robinzonádou vyškrábl ze šibenice hlavičku na zadní tyči po jednom z mnoha rohů. Obrovský tlak hosté zakončili zazvoněním na břevno! Mohli se však hned chytat za hlavu, protože následný Zedníčkův daleký výkop padl někam k velkému vápnu hostí, kam se v tu dobu dostal důrazný Křoustek do souboje s váhajícím gólmanem hostů a byla z toho vyrovnávací branka do prázdné. Jirka se pak jen těžko vymotával ze sítě, do které se zapletl při divoké oslavě gólu – 18. minuta srovnáno 1:1. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb ve středu hřiště a po jedné takové dostal hodně prostoru Radek Ferkl a daleko za velkým vápnem vyslal parádní bombu, která se snesla přímo do vzdálenější šibenice. Nádherný moment – Zedníček bezmocný – poločasový výsledek 1:2.

Po uragánu v domácí kabině, která málem spadla (praskliny na zdech jsou zjevné), nastoupili domácí do druhého poločasu o mnoho lépe. Hosté naopak úplně vypadli z role a nechali se našimi hodně zatlačit. Šancí Březníka přibývalo, ale nic tam nechtělo spadnout. Jedna z největších možností přišla po tečované střele, která obloukem mířila do brány, ale Němec v hostující bráně bystře reagoval a míč na poslední chvíli vytěsnil. Tlak se stupňoval a hosté měli vzadu čím dál víc problémů, dopředu v druhé půli nepředvedli takřka nic. Kýžený vyrovnávací gól nakonec přišel – až v 77. minutě. Po žlutém faulu na unikajícího Rybníčka si míč na standardku postavil T. Franěk a poslal centr na bránu. Tam zabránil jasnému gólu po hlavičce M. Flesara jeden z obránců, ale pak tam naletěl neohrožený Křoustek a napálil míč do brány – opět srovnáno 2:2.

Ve finále bylo i na vítězství. V šancích se dnes objevoval výhradně Křoustek. V obrovské šanci, kdy letěli s J. Fraňkem dva na jednoho, si však nepohlídal offside. Hned ve dvou závarech měl šance skórovat V. Franěk, ale v nové roli na středu hřiště to dnes nebyl jeho zápas a jeho střely nebyly pro Němce velkým ohrožením. Ke konci zápasu ještě přišly velké chvíle J. Křoustka, který si dnes šel pro hattrick. Nejprve po levé straně zatáhl míč V. Rybníček a posílal mu míč do jasné šance. Rokytnický obránce však stačil střelu mírně tečovat a Křoustek už to dostal na paty. Přesto míč proletěl kolem levé tyče. Úplně nejblíže měl ke gólu až v úplném závěru, kdy po jeho střele smolně zazvonila tyč – dovršením smůly bylo, že odraz od tyče mířil přesně mezi dva naše dobíhající hráče, kteří by dávali do prázdné.

Objektivně však nutno uznat, že zápasu sluší více remíza. Hosté si zasloužili bod za výbornou první půli, domácí naopak za tu druhou. Za domácí fanoušky jsem rád, že výkon mužstva šel s návratem klíčových hráčů opět nahoru a že naši dokázali hrát vyrovnanou partii i s tak našlapaným mužstvem, jakým bezesporu Rokytná je. V příštím zápase budou naši bojovat o body s dalším kvalitním soupeřem z popředí tabulky – zajíždíme k nejvzdálenějšímu soupeři do Třebelovic.

napsal Grunge (19. 05. 2014 | 21:00)