Sokol Březník

Lavička:

Střídání:

Sedm branek od lídra

Dnes se mi tady sešly velmi unikátně hned dva reporty, a tak abych vás nepřipravil ani o jeden názor, čtěte postupně, jak to ze svého pohledu viděl nejprve obránce Lukáš Babčan, a poté taky brankář Vlasta Zedníček.

Lukáš Babčan:

V deštivém nedělním odpoledni jsme zajížděli na půdu vedoucích Dukovan, kde nás čekal těžký boj. Ještě před odjezdem jsme nějak lepili sestavu, aby nás bylo vůbec jedenáct, protože chyběli dva Fraňci, stále zraněný Křoustek, Sobotka a Kratochvíl. Nakonec jsme měli ještě dva na střídání a mohli jsme se jet porvat o body do Dukovan.

Do první půle jsme nastoupili s tím, že se ničeho nebudeme bát a v dnešním utkání se pokusíme uhrát dobrý výsledek, což by už po těch předchozích zápasech chtělo. Domácí ale na nic nečekali a hned od první minuty na nás vlétli. Dobře kombinovali po celém hřišti, a vytvořili si tak herní převahu, kterou měli po celý zápas. Díky této převaze mohli brzy slavit první gól. My jsme se však nevzdávali, snažili jsme se hrát fotbal, a podařilo se nám vytvořit i pár šancí, které jsme ale nevyužili. Postupem času jsme začali velmi lehce ztrácet míče po našich rozehrávkách, a tak Dukovany neměly velký problém vsítit do přestávky ještě další dva góly, a zařídit si tak pohodový náskok do druhé půle.

V kabině jsme si řekli, že s tím výsledkem bychom mohli přece jen něco udělat, že by se proti Dukovanům dalo hrát, jenže na hřišti bylo vše jinak, domácí jako by ten náskok nabudil a ještě více přidali na kvalitě a rychlosti své hry. Hostující obraně zcela zjevně ubývaly síly, a tak se utkání proměnilo v zcela jasnou záležitost domácích hráčů. Domácí po pěkně předvedené hře se radovali už jen čtyřikrát, a to díky dobře chytajícímu Zedníčkovi, který ještě tak 4 další loženky vychytal. Musím uznat, že Dukovany na tom byly herně velmi dobře, a proto zaslouženě vyhrály. My bychom však měli zvednout hlavy a chtít se porvat o body na domácí půdě, kde nás čeká další těžký soupeř, tentokrát z Rokytnice.

Vlasta Zedníček:

Na hřiště prvních Dukovan jsme odjížděli v poněkud slepené sestavě. A absence 5 stabilních hráčů z A mužstva byla citelně znát.

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Prvotní tlak domácích přetavil ve vedení již ve 3. minutě Koníř. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a v 8. minutě jsme prohrávali 2:0, poté co se trefil Němec. Domácí trochu ubrali ze své aktivity ale i přesto stále hrozili rychlými průniky naší obranou. Od dalších inkasovaných branek nás na brankové čáře zachránil Luboš Mužík. V 35. minutě domácí navýšili svůj náskok po dorážce Černého, 3:0. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Domácí měli jednoznačně zápas ve svých rukou a v druhé půli se prosadili již ve 49. minutě, když se trefil Koníř, a zvyšoval tak na 4:0. Naše obrana byla pod neustálým tlakem a jeden útok střídal druhý. Od dalších inkasovaných branek nás zachránil Zedníček. Stav 4:0 jsme dokázali udržet do 70. minuty. Domácí Pislcajt zvyšoval již na 5:0. Další dva góly padly až v závěru. V 86. minutě se trefil opět Pislcajt 6:0 a v 88. minutě završil gólový příděl Láníček 7:0. Rozhodčí Navrkal poté už jen posledním hvizdem do píšťalky ukončil naše trápení.

V posledních třech utkáních jsme inkasovali 19 branek a vstřelili pouze 2. Snad tuto nelichotivou bilanci napravíme v neděli s týmem Rokytnice.

napsal Grunge (12. 05. 2014 | 22:30)