Branky:

Lavička:

160

Góly padaly pouze po větru

Do 18. kola bylo nalosováno utkání s příchutí tradičního derby našeho mužstva s odvěkým rivalem z Vícenic, tentokrát na jejich superpažitě, který místní správce (náš hráč) Viťa Franěk dopěstoval téměř k dokonalosti, a může tak ve volných chvílích na tomto greenu trénovat golfové odpaly. Poslední výsledky i postavení v tabulce mírně nahrávalo domácím. Po zápase ale svítilo na místní tabuli srovnané skóre 2:2.

Březník se před odjezdem musel vyrovnat se 2 nepříjemnými absencemi. Pro nemoc chyběl v poslední době v dobré formě hrající Čumplík, kterému se na levém kraji obrany začalo herně dařit. Reprezentační povinnosti si v hlavním městě odbýval rychlonohý Vojta Rybníček. Vícenickým zase minimálně chyběli Křivánek s Kohútem po červeném utkání v Blatnici a dlouhodobě odcestovalý M. Sobotka.

Domácí začali lépe, ale obraz hry byl prudce nekoukatelný. Silný vítr, který si občas pohrával s trajektorií vysokých míčů, také úrovni utkání zrovna nepřidal. Největší příležitost hostů hned na začátku překazil zdvižený praporek na znamení offsidu, do kterého nechtíc vběhl Jarda Franěk, který už se chystal na úprk sám na gólmana. Pak předvedlo pár náznaků šancí domácí družstvo, kde kombinaci vymýšlel především technický mistr Sedlák, řečený Blábol. Větru v zádech využil dobře hrající Vrba, který snadno obešel P. Flesara a vypustil parádní ránu pod víko, kterou Zedníček neměl šanci chytit – 20. minuta 1:0.

Na řadě byli hosté. Bohužel, při velmi nadějné situaci, kdy namotivovaný Křoustek táhl míč po levé straně a už už se chystal na střelu, chytl ho sval a bezmocně se skácel k zemi. Po ošetření to pak šel ještě zkusit, ale bylo vidět, že to nepůjde. Nahradit ho tak musel překvapený Sochor, který si to odpoledne původně plánoval trochu jinak. :) Po celou dobu se ale snažil Jirky plnohodnotně nahradit. Objevil se hned ve velké šanci, ale jeho dorážka na malém vápně vleže byla úspěšně zablokována. Domácím se dařila kombinace o mnoho lépe a občas naše velmi školili. Jednu takovou se jim povedlo proměnit v pohlednou branku, kde na konci nabíhal na centr zleva Eliáš a pohodlně skóroval – 33. minuta 2:0.

Březník pár šancí měl. Tu největší ale zahodil ještě před poločasovým hvizdem Jarda Franěk, když svojí opírací pravou nedokázal zasunout podél ležícího Lokaje. I když se Jardovi dnes moc nedařilo, přecejen se nemalou měrou podílel na snižujícím gólu, když byl na začátku druhého poločasu očividně stažen ve vápně. Tahoun posledních zápasů, jeho bratr Tomáš, pak dílo dokonal a z nařízené penalty se nemýlil – 50. minuta 2:1.

Domácí ve druhé půli už nebyli zdaleka tak nebezpeční a za delší konec tahal Březník. Pohledné utkání se z toho ale bohužel stejně nestalo. Naštěstí se z naší mírné převahy ze začátku druhé půle podařilo vyrovnat. Celá akce začala dost nenápadně po běžném faulu daleko za domácím vápnem. Míč si postavil opět čerstvý čtyřicátník T. Franěk a věřil, že svou střelou s pomocí větru nadělá Lokajovi minimálně problémy při chytání. Tento předpoklad se bezezbytku naplnil a ještě s mírnou tečí Eliáše v předsunuté zdi míč před brankářem nekontrolovaně zaplaval a skončil u levé tyče – 65. minuta 2:2. Oba týmy toho pak už moc nepředvedly a do kabin se odcházelo poprávu smírně.

Smírná a velmi dobrá nálada pak panovala i na pozápasové oslavě čtyřicátin T. Fraňka, kde se potkaly oba mančafty a tábory fanoušků a u tepla velkého krbu pod přístřeškem společně hojně slavili, jedli, pili a diskutovali. Důkazem buď dokumentující fotografie z této akce. V pozdních hodinách se řada zúčastněných potkala ještě jednou na velikonoční zábavě v Kralicích.

napsal Grunge (20. 04. 2014 | 21:55)