Lavička:

Střídání:

70

Čekání na další vítězství se opět prodlužuje

Již z úvodního titulku je patrné, že ani dnes nám nebylo souzeno na konci utkání si v šatně společně zakřičet: „Bosna, Bosna, Bosna!!!“

Dnešního dne, a to současně ve 14.30 hodin, se v Březníku pořádaly dva „labužnické dýchánky“. Ten první hostil místní kulturák, kde se v sokolovně pořádalo štrůdlování s ochutnávkou pomazánek. Jistě stojíce za návštěvu. O pár desítek metrů dál se ale už schylovalo k výkopu druhého. Dnes k nám přijely v tabulce okresního přeboru druhé Nové Syrovice. Pár týdnů nazpět jsme tu vyrovnanou partii sehráli i s lídrem okresu s Dukovany, a proto se v našich hlavách objevovaly smělé myšlenky na bodový zisk.

Úvod utkání se ale odehrával pod taktovkou hostí. Domácí strážce svatyně si v zápase ani nestačil pořádně osahat míč a již v 8. minutě ho po povedené a rychlé akci hostů musel lovit s nechutí ze sítě. Nutno dodat, že mu v tu chvíli ani zadáci práci příliš neulehčili, a tak se střelou O. Sosnara brankář nemohl nic dělat. 0:1 pro hosty! Kdo v té chvíli asi tušil, že tato branka ponese přívlastek vítězná a pošle do Syrovic tři body? Naši obránci měli s rychlými útočníky soupeře nemálo práce a sváděli s nimi sprinterské souboje. Záchrannou brzdou od další obdržené branky se staly rukavice a zákroky chytajícího Zedníčka. V polovině první půle došlo k velmi sporné situaci v utkání. Při průniku Fraňka Tomáše po levé straně do velkého vápna hostí a snad již i šestnáctkou byl březnický středopolař faulován. Domácí včetně celé lavičky a svých fanoušků, kteří opět nezklamali, úporně povzbuzovali a přišli v hojném počtu, se dožadovali odpískání pokutového kopu. V jakém „Jiříkově vidění“ se pak ocitli, když rozhodčí nesdílel stejný názor a nařídil v tu chvíli pro ně pouze přímý kop. Do konce poločasu se mohla síť rozvlnit na obou stranách, ale to by střelci potřebovali jít štěstěně více naproti.

Druhá půle nebyla pro přítomné diváky již tak zajímavá. Fotbal se hraje, jak už i malí kluci ví, na góly a po těch se slehla zem. Byly vidět ale karty. O tom se zblízka přesvědčil i domácí rychlík Vyskočil Tomáš, který si jednu z hrací plochy odnesl. Více se žlutilo na straně soupeře. Domácí dokonce v jednom okamžiku sudímu připomínali, že ten samý hostující hráč vidí již druhou žlutou kartu v utkání, ale rozhodčí si stál za svým a nikoho nevylučoval. Často přerušovaná a rozkouskovaná hra byla častým jevem zápasu. Domácí se pokoušeli přibližně patnáct minut před koncem zvýšit ofenzívu a hrát na tři útočníky. Ovoce a bohužel ani branky už jejich úsilí nepřineslo. Zapisujeme nejtěsnější konečný výsledek 0:1 pro hosty.

Jak dobře jsme doma podzimní sezónu zahájili, konec se podle našich představ nevyvíjí. Stále však věříme, že zlepšíme zakončování a naše gólové statistiky. V nadcházejícím utkání v sobotu zavítáme na půdu do nedalekého Mohelna, kde budeme chtít naplno bodovat, a to je pozvánka pro naše fanoušky, kterým děkujeme za podporu i v době, kdy se nám výsledkově nedaří.

napsal Johnka (28. 10. 2013 | 10:18)