SK Blatnice

Branky:

70

Obrat v utkání s Blatnicí

Po prohraném derby s rezervou Náměště a debaklu v Okříškách k nám zajížděl soupeř z Blatnice, se kterým jsme pokaždé odehráli dramatické utkání plné zvratů. Jinak tomu nebylo ani dnes.

Do začátku utkání vstupovaly oba celky s touhou brát všechny 3 body, ale předvedená hra tomu moc neodpovídala. Lépe začali domácí, kdy si v prvních 15 minutách vytvořili převahu na území soupeře, ale ovoce to nepřineslo. Poté se hra vyrovnala a hrálo se převážně ve středu pole. Za zmínku stojí nebezpečná hlavička J. Čumplíka, který mířil těsně vedle. Když už se oba celky pomalu chystaly do kabin, přišla první změna skóre, a to když si V. Franěk v běhu efektně zpracoval míč na prsa a stačil před vyběhnutým Holíkem špičkou kopačky změnit směr míče, který trochu šťastně zapadl do brány, 42. minuta 1:0. Do konce první půle už se nic nestalo, a tak se šlo do kabin za příznivého stavu pro domácí.

Do druhé půle domácí vstoupili vlažně, výsledkem bylo také brzké vyrovnání. Po sporném faulu u půlicí čáry následoval centr do našeho vápna, kde se v chumlu nejlépe zorientoval hostující Trnka a razantní ranou dostal míč za Zedníčkova záda, 55. minuta 1:1. Obrat byl dokonán o deset minut později, když se po centru k první tyči prosadil Sova, 65. minuta 1:2.

Od této doby se začala hra spíše kouskovat. Za zmínění stojí ještě neodpískaný faul na J. Fraňka, který byl nevybíravě odstrčen hostujícím hráčem ve chvíli, kdy se chystal hlavičkovat sám před samotným brankářem Holíkem. Velkou šancí pohrdl i o pár minut později, když svojí levačkou nedokázal míč v rozmezí malého vápna poslat mezi tři tyče. Na druhé straně zazářil i V. Zedníček, když vytěsnil tvrdou ránu z přímého kopu jednoho z hostujících hráčů.

Vyrovnání jsme se konečně dočkali, když po faulu na J. Fraňka byl nařízen pokutový kop, s kterým T. Franěk neměl sebemenší problém a zkušeně proměnil, 80. minuta 2:2. Tento gól doslova nakopl domácí hráče, ale i fanoušky a všichni si tajně přáli vstřelit i vítězný gól, k tomu neměl daleko V. Franěk, ale z malého vápna mířil nad. Sporný moment vznikl v 90. minutě, když se po odkopu od Zedníčkovy brány zamotal míč v chumlu na půli soupeře a následně byl Křoustek vyslán sám na bránu, domácí obránce zatáhl na hranici velkého vápna za záchrannou brzdu a Křoustka stáhl k zemi. Možná zbytečně, jelikož hostující brankář měl téměř míč v náruči. Tento zákrok byl posouzen jako nedovolený a hostující Šabatka musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Standardní situace byla šitá přímo na míru pro T. Fraňka, a ten bez velkých problémů poslal míč k pravé tyči a hostujícímu Holíkovi nedal šanci, tedy 90. minuta obrat dokonán 3:2 :-)! Do konce utkání už nikdo Zedníčkovu bránu neohrozil, a tak jsme si z tohoto utkání připsali tři důležité body.

Zveme všechny příští neděli na derby s Dukovany a na oslavy 80 let fotbalu v Březníku.

napsal Michi (23. 09. 2013 | 20:58)