Sokol Březník

Branky:

Lavička:

Destrukce se v Jaroměřicích nekonala

O příjemném slunném víkendu, kdy se v naší obci konala již „Tradiční Velká pouť“, zajížděla březnická fotbalová jedenáctka do Jaroměřic nad Rokytnou, kde ji čekal tamější B tým. O tom, že to nebude jednoduché utkání, jsme se mohli přesvědčit vždy v okamžiku, kdy jsme se krátce po vstřelení branky dočkali od domácího týmu rychlého vyrovnání. Ale pěkně postupně…

V minulém roce jsme tu jen těsně prohráli 3:2, ale v hlavách se nám honila myšlenka na zisk tří bodů a potvrzení tak vítezství z prvního domácího zápasu. V utkání jsme se museli tentokráte obejít bez špílmachrů bratří Flesarů, našich tradičních opor.

Vstup do zápasu se nám podařil a získávali jsme si postupně i mírnou herní převahu, kterou ve 20. minutě korunoval brankou hostí rychlonohý Vojta Rybníček, tedy 0:1, v této sezóně se trefil již podruhé. Nyní bylo na Jaroměřicích s nepříznivým stavem něco udělat. Hra se vyrovnala a domácí tým zvýšil svoje ofenzivní manévry. To nutilo hosty k častějším nedovoleným zákrokům a občas bohužel i v blízkosti velkého vápna. Z jedné takové standartní situace ve 36. minutě po přímém kopu z levé strany pokutového území vystřelil domácí Josef Matoušek a letící míč si našel cestu až do sítě brankáře Zedníčka. Na tuto vyrovnávací střelu nemohl gólman hostí dobře reagovat, protože těsně před ním ještě míč zasáhl nepovedeným odkopem stoper Pejpek, který tak změnil dráhu jeho letu, a zaznamenal nešťastný vlastenec, vyrovnáno 1:1. Dlouho se tímto stavem hosté ale trápit nemuseli, protože již za dvě minuty ve 38. minutě se skóre měnilo opět v jejich prospěch. Po rychlém úniku Fraňka Víta u pravé lajny, poslal výše zmíněný hráč do šestnáctky krásný centr, na který si výborně naskočil Čumplík Jan a velice tvrdou hlavičkou posunul hosty do jednobrankového vedení, 1:2. Tato branka, za jejíž provedení by se nemohli stydět ani největší hráči anglické kopané, hostům bohužel tři body nepřinesla. Zanedlouho a v podstatě s hvizdem rámujícím první poločas se domácí dočkali znovu vyrovnání, kdy si hosté vybrali svoji druhou slabší chvilku v utkání. Po nepřesvědčivých obranných zákrocích březnických beků přišel ve 45. minutě od domácích centr z levé strany, na který si hlavou naskočil Jiří Plíšek a nedal Zedníčkovi v brance šanci. Míč se ještě lehce svezl po ruce stopera Pejpka, který byl tak v této chvíli „nejnebezpečnějším hráčem“ pro svého bezmocného brankáře, 2:2.

V druhém poločase se hra přelévala hlavně mezi velkými vápny a hosté poznali na vlastní kůži význam slova destrukce, které mají domácí v názvu. Hlavně se o tom přesvědčil Vojtěch Rybníček, který byl několikrát velice nešetrně faulován. Jak bohatý byl první poločas na branky, tak ten druhý zase na nedovolené zákroky, a obzvláště pak na žluté karty. Rozhodčí jich vytáhl rovnou osm a to čtyři na každé straně. Z fotbalovějších okamžiků druhé půle stojí za zmínku tvrdá střela Fraňka Tomáše, který přibližně z dvaceti metrů levačkou orazítkoval břevno a samostatný únik Vojty, kdy tváří v tvář neprostřelil domácího brankáře. A jelikož se neprosadili ani domácí, mohla si asi stovka přihlížejících fanoušků zapsat konečný stav utkání 2:2 a týmy si rozdělily po bodu do tabulky okresního přeboru.

Díky patří i našim fanouškům na tribunách tzv. „Fans“, kteří opět nezklamali a přijeli nás do Jaroměřic podpořit jako náš dvanáctý hráč. Jsou nedílnou součástí našeho týmu a my jim za to moc děkujeme a vážíme si toho.

Příští týden se naši hráči utkají v domácím utkání proti týmu Rapotice B, na který zveme všechny naše příznivce.

napsal Johnka (19. 08. 2013 | 12:19)