Branky:

Lavička:

60

Další prohra v domácím prostředí

Za krásného slunného avšak dusného odpoledne jsme na domácím hřišti přivítali tým Dukovan, který je týmem jara, kdy pouze jednou prohrál a jednou remizoval.

Do zápasu lépe vstoupili Dukovanští. A první ohrožení Zedníčkovy brány na sebe nenechalo dlouho čekat. Střelu Láníčka k tyči však domácí gólman chytá. Domácí hru v průběhu poločasu srovnali. Sem tam se oba dva týmy dostaly do náznaku šance, ale přesná střela nebo finální přihrávka scházely. První poločas se nesl v duchu boje o střed hrací plochy. Největší příležitost k otevření skóre měl ke konci poločasu Vít Franěk. Padající míč na hranici malého vápna však nedokázal trefit, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté. Kombinační hrou postupně ovládali hru a dostávali domácí obranu pod tlak. I přes tento nápor otevřeli skóre utkání domácí. Přímý kop Čumplíka přesně našel hlavu nabíhajícího Jardy Fraňka, a ten nedal hostujícímu Křišťálovi šanci, 68. minuta 1:0. Radost z vedoucí branky vydržela domácím pouze 3 minuty. Dukovanští totiž okamžitě po obdržené brance přeřadili o stupeň výš, a zápas tak měli plně ve své režii. Po zmatcích v obraně domácích přišel centr za obranu. Hostující Štork se sám před Zedníčkem nemýlil a srovnává skóre, 71. minuta 1:1. Tlak Dukovan sílil a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Výsledek otočil Černý, 76. minuta 1:2. Permanentní tlak na domácí obranu znamenal další příležitosti Dukovan, avšak Zedníček držel naděje domácích alespoň na srovnání. Do jedné z mála příležitostí se dostal Vojta Rybníček (na fotce). Samostatný nájezd na hostujícího Křišťála však končí střelou do jeho náruče. Pojistku ve formě třetího gólu dal do otevřené obrany střídající Horák. Po přesné zpětné přihrávce střílí míč pod břevno, 89. minuta 1:3. Rozhodčí Kovář zanedlouho zápas ukončuje.

Dukovany tak potvrdily jarní formu a rychlou kombinační hrou zápas jednoznačně ovládly. Příští týden zamíříme na horkou půdu Chlístova. Toho posunuly na poslední pozici Výčapy, které doma zdolali Náměšť 2:1.

napsal Hakan (10. 06. 2013 | 11:46)