Branky:

Červené karty:

40

Další palec dolů za nešťastnou domácí prohru

Tento veledůležitý zápas naše mužstvo bohužel nezvládlo. Přitom začátek po ultra rychlém gólu vypadal slibně. Pak ale přišel zlom v podobě sporného vyloučení a na obrazu hry to bylo znát.

Blatnice se potácí, stejně jako my, v sestupových vodách a jediné vítězství nad podobně namočeným Chlístovem naznačovalo její jarní trápení. Navíc jí chybí dlouhodobě zraněný kanonýr Sova. To Březník nastoupil v obrozené a takřka kompletní sestavě. Chyběl akorát vykartovaný Dvořáček.

Začátek všechny přesvědčil o tom, jak to dnes chtějí domácí pod staronovým trenérem zvládnout. Hned po rozehře byl vydřen rohový kop, na nějž naskočil Křoustek a hlavou prodloužil přes gólmana k zadní tyči, kde ještě tvrdil jistotu dobíhající P. Sobotka – 2. minuta 1:0. Březník hrál dál poměrně kvalitní kombinační hru, ale i přes řadu šancí, druhý gól nepřicházel.

Ve 33. minutě přišel avizovaný zlom v utkání. Na podmočeném trávníku šel pozdě a asi i příliš nekompromisně do skluzu Jiránek a pár metrů od půlicí čáry sestřelil blatnického záložníka, který se skácel k zemi. Rozhodčí od začátku nastavil citlivý metr a tady se nerozmýšlel ani vteřinu a tasil červenou. Přes protesty domácích musel Jiránek předčasně do sprch.

Blatnice tohoto momentu a dnešního velmi slabého výkonu všech delegovaných rozhodčích využila naplno a radovala se po sólu Ludvíka zakončeného gólem, přestože na počátku akce stál střelec na útočné polovině za půlicí čárou v jasném offsidu – 41. minuta 1:1. Ještě do poloviny mohlo být hůře. Únik jednoho z hostů utnul na poslední chvíli na velkém vápně Kratochvíl, možná také červeným faulem. Rozhodčí však svůj překroucený metr nebyl schopen narovnat a hru nechal překvapivě pokračovat.

I přes deset hráčů v poli dál domácí bojovali o příznivý výsledek a na začátku druhé půle hosty stále přehrávali. Obrovský závar před blatnickou brankou však gólem neskončil. Doráželi možná i čtyři hráči, ale hosté všemi možnými způsoby odolali. Konec této akce odzvonila tyč. Největší šanci na zvrat měl J. Franěk, který se po rychle rozehraném přímém kopu na půli hnal v obležení na bránu, chytrý obstřel však těsně minul pravou tyč.

Celé toto marné snažení skončilo po chybě na středu hřiště, po kterém následovala povedená střela do břevna a nepokrytý Doležal z druhé vlny i přes problémy s koordinací uklidil míč do sítě – 60. minuta 1:2. A bylo zle. Nohy se našim hráčům podlomily hned o čtyři minuty později, když M. Foltýn vyzkoušel vystřelit technicky z rohu vápna a míč, cinknuvší o břevno, zapadl za letící Zedníčkovy rukavice – 64. minuta 1:3.

Domácí se nevzdávali, ale už to nešlo. Vzadu jim ubíralo síly neustálé zaskakování za vyloučeného hráče. Ofenziva díky tomu nebyla dostatečně podporovaná, a pokud se tak stalo, většinou vše končilo zblokovanou střelou.

Ve finále přišlo přece jen snížení, a to když na roh M. Sobotky naskočil J. Franěk a přesnou hlavou snížil – 87. minuta 2:3. Uháněl pak s míčem na půlicí čáru, ale do další šance už se naši nedostali.

V průběhu druhé půle se ze strany hostů konalo mistrovství ve zdržování hry. Mimo neustálé polehávání a kňučení, nesměla chybět ani klasika v podobě střídání nejvzdálenějšího hráče na hřišti. Ale i toto se dnes počítá k fotbalovému umění. Šlo příliš o hodně. Sudí i přes četná \"ošetřování\" a další taktické počiny nastavil alibisticky pouhé dvě minuty, které ve finále ani nedodržel, ale na to není možné se vymlouvat. Jedinou opravdovou příčinou ztráty bodů bylo neproměnění několika tutovek především v první polovině zápasu. Blatnice nám tak do posledního vrátila také překvapivou podzimní porážku na vlastním hřišti ve stejném poměru.

Nejlépe z týmů na chvostu tabulky si v tomhle kole vedl Chlístov, který doma překvapivě rozprášil rezervu Okříšek 5:2 a dotáhl se na náš tým na pouhé dva body. Též o dva body nad nás vyskočil dnešní soupeř z Blatnice. Rezerva Náměště odjela s prázdnou z posílených Dukovan a Mohelno veze cenný bodík z Výčap po bezbrankové remíze. Týl tabulky se stále více vyrovnává. Bude to ještě tuhý boj.

Našim klukům nezbývá než si trošku \"zajánošíkovat\" a zkusit loupit u soupeřů bohatších na body. Třeba se to povede už teď v neděli ve Vladislavi, která v postupovém boji začala mírně klopýtat. Držím pěsti!

napsal Grunge (13. 05. 2013 | 22:02)