Branky:

Červené karty:

60

První vydřené body na jaře

V utkání 19. kola jsme na domácí půdě přivítali rezervní tým z Jaroměřic. Sestava byla na jaře zatím v té nejsilnější podobě. K utkání se dnes dostavili oba bratři Sobotkové a na pozici stopera Jiránek. Avšak mezi zdravotně indisponované se zařadili Čumplík a Víťa Franěk.

Nezačali jsme však příliš dobře, hosté hrozili z útoků a domácí se museli hned z kraje zápasu v obraně činit. Nejdříve musel vytasit Zedníček dobrý zákrok proti přízemní střele zpoza vápna. Nadvakrát likviduje. Další příležitost hostí na sebe nenechala dlouho čekat a po přímém kopu, kdy míč propadl vápnem, se zastavil až o tyč. Odražený míč ukrývá Zedníček v rukavicích. Domácí se však ujali vedení ve 30. minutě. Do vápna se prodral jako buldozer Křoustek. Dostal se až na malé vápno. Situaci vyřešil dobrou přihrávkou na J. Fraňka, který však míč posílá pouze do zad bránícího hráče. Míč se však odráží k volnému M. Sobotkovi, který míč uklízí z voleje přesně do levého horního růžku, 30.minuta 1:0. Hosté se snažili do konce prvního poločasu srovnat. Nejblíže tomu byli, když tvrdá střela z pětadvaceti metrů skončila na břevně Zedníčkovy branky. To bylo z prvního poločasu vše, a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, jednobrankový náskok udržet a nejlépe i navýšit. To se nám dařilo, ale hosté měli rozhodně více ze hry. Na hřišti se také začalo poněkud přiostřovat a první karetní tresty v podobě žlutých karet na sebe nenechaly dlouho čekat. Vše důležité se odehrálo mezi 60. a 75. minutou. Domácí od srovnání stavu dvakrát zachránil na brankové čáře M. Flesar. Navíc se v tomto období začalo poměrně dost žlutit. V 62. minutě dostal za protesty první žlutou Křoustek, v 69. minutě jej následoval M. Sobotka. Mezitím rozhodčí udělil i několik žlutých na straně hostí. V 70. minutě dokonce udělil hostujícímu hráči druhou žlutou a následoval červený kartónek. Tehdy domácí věřili, že výsledek uhrají. To by však nesměl zaúřadovat pan rozhodčí a po nesmyslném udělení druhé žluté karty Křoustkovi, který jen procházel kolem, srovnal stav sil na hřišti. Výhru domácích však pojistil v 84. minutě po samostané akci P. Flesar, kdy si ve středu pole pohrál nejen se záložníkem, ale následně také s obránci. Po kličce gólmanovi už zbývalo pouze uklidit míč do prázdné branky, 84. minuta 2:0. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, a tak se domácí mohou radovat z důležité výhry na domácím hřišti. (a Vlastik z vychytané nuly, na které má velkou porci zásluhy – pozn. redakce)

napsal Hakan (28. 04. 2013 | 15:44)