Lavička:

Střídání:

80

Na Třebelovice jsme opět nestačili

Na Den osvobození od fašismu bylo odloženo celé úvodní jarní kolo. Březník si tedy odložil ostrý start s ambiciózními Třebelovicemi. Oproti minulému zápasu v Mohelně byl vidět pokrok v nasazení a zlepšené hře dopředu. K bodům to ale nevedlo. Domácí podlehli 4. týmu tabulky 1:3.

Sestava Březníka byla zas takový sebraný mix hráčů z Ačka i Béčka a stopera si po delší době vyzkoušel Ing. Křoustek. Začátku utkání hosté vtiskli tempo, kterému domácí jen těžko sekundovali. Předvedli místy až divoké (přesto konstruktivní) nasazení, které, jak je u nich zvykem, hraničilo s výkonem o třídu lepšího mančaftu. Než se domácí stačili vzpamatovat, třebelovická naděje Marek Máca uklidil po centru z levé strany míč hlavou za Zedníčkova záda – 11. minuta 0:1. Pak se až do poločasu hra mírně srovnávala. Několik šancí měli i domácí, ale pozorná hostující obrana v týlu s brankářem Nesibou bránila domácím šancím většinou už v zárodku. Na druhé straně nenechávali vydýchnout domácím obráncům především oba útočníci Máca a Navara.

Druhá půle už byla z pohledu domácích koukatelná a směrem dopředu to docela šlo – byť jen po vápno. Tam stále dobře a především důrazně operovali zadáci Třebelovic. Domácí se k bráně dostávali hlavně z nakopávaných míčů, které se snažil trkat J. Franěk. Byl ale většinou pokrytý a šance na srovnání stavu měl hlavně Michal Sobotka, který se, jako jeden z mála, individuálně mohl rovnat s hostujícími hráči. Největší šanci na vyrovnání ale zahodil, když v 75. minutě sám hlavičkoval na hranici malého vápna. Prudký centr nedokázal umístit mezi tři tyče.

Když už snad všichni věřili, že by dnes bodík mohl být, přišly dvě velké hrubice – a to příliš rychle za sebou. Nejprve na půlce Homola netrefil při odkopu míč a podruhé M. Flesar pokazil aut. Obě šance dokázali hostující hroti využít a v podobných pozicích obstřelit bezmocného Zedníčka. Dvěma slepenými góly tak rozhodli utkání – 80. a 82. minuta 0:3. Výsledek ještě korigoval M. Sobotka, když po hrubce jednoho z hostujících stoperů při úniku chytře loboval vyběhnutého Nesibu. To už se ale psala 85. minuta a na zvrat v utkání už bylo pozdě.

Po dnešním zápase se kabina domluvila na změně ve vedení. Tréninkový proces převezme kapitán týmu J. Franěk, zápasy odkoučuje do konce sezóny staronový P. Trojan. Tímto bych chtěl za všechny poděkovat Vláďovi Babčanovi, že tým převzal a vedl v době, kdy od toho dávali všichni ruce pryč, a nějakým způsobem držel A-mužstvo na přístrojích.

Všichni teď netrpělivě vzhlíží k sobotnímu dalšímu utkání pravdy, kdy přijede (na jaře podobně bezmocná) Blatnice, která v dnešní dohrávce podlehla Ačku Rudíkova vysoko 8:0. Bohužel pro naše mužstvo dnes doma dokázali zvítězit zespoda se dotahující Výčapy a obrozené Mohelno si dnešní překvapivou výhrou nad Vladislaví dere cestu za vytouženou záchranou.

napsal Grunge (08. 05. 2013 | 22:06)