(0:2)
TJ Slavia Chlístov

40

Šancí na otočení zápasu bylo nakonec dost

K poslednímu zápasu podzimu jsme přivítali za chladného počasí soupeře ze spodku tabulky, a to tým Chlístova. Před Chlístovem jsme měli 3 bodový náskok, a tak se dnes hrálo o 6 bodů. Pro příjemnější zimní pauzu jsme potřebovali vyhrát a alespoň trochu se odpoutat pronásledovatelů ze dna tabulky.

Do utkání jsme bohužel nastoupili v poněkud vlažném tempu, které vůbec nenasvědčovalo důležitosti tohoto zápasu. Úvodní iniciativu jsme přenechali hostím. Avšak první slibnou příležitost měl z přímého kopu Jarda Franěk, ale míč přeletěl nejen zeď ale i branku. První změna skóre se konala v sedmé minutě. Ježek využil zaváhání v obraně a křižnou střelou zpoza vápna otevírá skóre zápasu, 7. minuta 0:1. V desáté minutě o sobě dává vědět poprvé Křoustek, střela však míří nad. Delší dobu se pak bojuje o střed hřiště. Až ve 23. minutě posílá Kratochvíl krásný centr za obranu na rozběhnutého Vítě, toho však zradilo zpracování a míč mu utíká do zámezí. V 25. minutě hosté dostávají možnost volného kopu po "vymyšlené" standardce, za údajnou ruku stopera Ptáčka. K míči se staví L. Rygl a střelou přes zeď trefuje břevno. V 26. minutě vymyslel hrubku v obraně Lukáš Babčan, kdy volil přihrávku do středu hřiště. Tam si důrazně počíná L. Rygl a přetlačuje P. Flesara. V přetlačování pokračoval se svým spoluhráčem a opět křižnou střelou k tyči podruhé překonává Zedníčka, 26. minuta 0:2. Ve 30. minutě se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal P. Flesar, ta míří pouze mimo. Hostující tým má nadále herní převahu. Do první velké šance pro domácí se dostal Jara Franěk ve 38. minutě, kdy po pěkném centru Vítě hlavičkuje pouze do gólmana a následná dorážka Petra Sobotky míří mimo. O dvě minuty později další obrovská šance, Víťa však nemá přesnou mušku a přestřeluje. Ke konci poloviny domácí dostali hosty pod mírný tlak, ale ke gólu to nevedlo. A tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí 0:2.

Do druhého poločasu poslal Vlado do hry dva štírky, Křoustka ml. nahradil Michal Sobotka a Čumplíka Vojta Rybníček. Tato změna byla patrná a domácí dostali soupeře opět pod tlak. A již ve 47. minutě končí Kratochvílova střela z první na břevně. 55. minuta šance hostí, kdy teč útočníka hlavou končí mimo bránu. V 60. minutě byl P. Flesar nešetrně sražen ve vápně a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Jarda Franěk, 60. minuta 1:2. V 62. minutě se k dorážce po rohu dostal Kratochvíl, bránu míjí. V 67. minutě rozehrává Kratochvíl roh. Prudký centr propadl vápnem až k Jarovi, kterému nechali obránci příliš prostoru, a ten srovnává skóre, 67. minuta 2:2. V 72. minutě sklepnul míč M. Sobotka pro P. Flasara, střela z první skončila pouze o milimetry vedle. V 74. minutě zahrozili hosté z rohu. Kroucený míč do brány Zedníček vytláčí nad bránu. V 80. minutě spálil obrovskou šanci Jara Franěk. Sám na hranici velkého vápna volí střelu, ta však míří úplně mimo. Konec druhého poločasu nabídnul velký boj. Z tlaku domácích se nic zázračného nezrodilo. Hosté hrozili z protiútoků, ale dostávali se pouze do pološancí, které končily na domácí obraně. Rozhodčí tak ukončil zápas za nerozhodného stavu 2:2.

V tomto zápase jsme uhráli první remízu v letošní sezóně. Ta se dá považovat za nicneřešící. Odpoutání od týmů ze spodní části tabulky se nekoná, navíc hosté z Chlístova mají zápas k dobru, a pokud vyhrají, tak se na nás bodově dotáhnou. Podzimní část tak končíme prozatím na 8. místě se ziskem 16-ti bodů, kdy nás mohou po dohrávce 12-tého kola předběhnout Rudíkov a Chlístov.

napsal Hakan (07. 11. 2012 | 08:52)