Sokol Březník

Lavička:

60

Další přestřelka, co vyzněla pro soupeře

Po dnešním mohutném odkládání zápasů kvůli nepřízni počasí zbyl odehrát pouze náš zápas v Dukovanech. Tamní hřiště bylo perfektně připraveno a i přes mrazivé počasí si na utkání našla cestu asi šedesátka fanoušků fotbalu. Dukovanům šlo dnes o hodně a zápas nakonec výsledkově opravdu zvládly.

Březník inkasoval příliš rychle. M. Sobotka se zamotal do kliček, ztratil míč a šance nakonec skončila gólem už ve 3. minutě, když Gazdík razantní dorážkou trefil přesně – 1:0. Směrem dozadu to dnes opět hodně hořelo a po Křoustkově ztrátě vepředu přišel smrtící brejk, který proměnil střelec Pislcajt – 2:0. To bylo ve 14. minutě. Pak se hosté trošku oklepali a směrem dopředu to vypadalo nadějně. Do šancí se tlačil především Křoustek, ale ani dnes mu nebylo přáno. Ve dvou dobrých příležitostech nenašel svými střelami bránu. V 27. minutě zastavil jeden z mnoha domácích brejků tmavě žlutě Kratochvíl a Koníř z přímého kopu jen těsně minul šibenici.

Velkou šanci smolně neproměnil Čumplík, když jeho dorážku nadzvedla těsně nad bránu jedna z domácích bránících hlav. Ve 34. minutě opět propad v březnické obraně a domácí útočník pádí sám na Zedníčka. Ve vyložené šanci však pouze zvoní tyč. Michal Sobotka vyplodil pohotovou střelu, když se k němu míč náhodně dostal, zaklínadlo kolem domácí brány se však stále neochvějně třpytilo. A pojďme na druhou stranu. 43. minuta – domácí opět využívají děr v obraně hostů a pádí do brejku. Centr zleva pohodlně zakončuje nikým nehlídaný Pislcajt přesně hlavou – tečeme 3:0.

Březník neskládá zbraně. Křoustek na hrotu bojuje a na hranici vápna je nevybíravě sestřelen. Rozhodčí Carda se šine do vápna s ukazovákem na jedenáctku. Teď přichází "velká chvíle" dodatečně delegovaného pomezního Sedláčka, který k udivení všech vytláčí standardku za vápno. Hosté pěkně láteřili, ale na údajnou křivdu našli ten nejlepší lék. L. Rybníček rozehrál kop přímo na hlavu P. Sobotky, který snížil důležitou brankou na poločasový stav – 3:1.

Do druhé půle musela za chorého Staňka nastoupit na pozici levého beka nová akvizice našeho B-týmu - exkralický T. Lechner a druhou půli odehrál myslím slušně. Nepříjemné zranění si však přivodil špílmachr L. Rybníček a smutný musel s bolestivou grimasou opustit trávník. Nastoupil mladý Musil, kterého poslal V. Franěk hned do šance po pravé straně. "Kouba" po určitých problémech nakonec našel na vápně M. Sobotku, který po tečované střele vykřesal naději a snížil na 3:2 (59. minuta) .

Jenomže hned za minutu Musil neobratným počínáním ve vlastním vápně vykouzlil penaltový zákrok a branku jsem zapisoval dřív, než si Koníř postavil míč na puntík – 60. minuta 4:2. Nic, jedem dál. Míč má na kopačkách více hostující mužstvo a snaží se opět vykřesat naději. To se povedlo Kratochvílovi v 73. minutě, kdy odražený míč z rohového kopu povedeně vrátil do brány – 4:3.

Dozadu to však bylo už hodně otevřené a Dukovany se valily s jedním brejkem za druhým. Obrovské šance však zahazovaly. V 74. minutě nikdo z jejich hráčů nebyl schopný dotlačit míč za už překonaného Zedníčka. O minutu později zas Zedníček vychytal Pislcajta jeden na jednoho. 80. minuta – 3 dukovanští hráči sami na Zedníčka, neumětel jim však zabránil skórovat a nesmysl byl na světě.

Po dalším marném bušení hostů do urputně bránící dukovanské defenzivy přišel v 86. minutě poslední domácí brejk, který se štěstím proměnil Láníček, a bylo po zápase.

Opět jsme inkasovali hodně branek a vepředu to tam, přes veškerou snahu, také nepadalo, a tak se krčíme stále na 8. místě tabulky OP. Chyběly dnes dvě stálice v sestavě – zraněný stoper Ptáček a vykartovaný J. Franěk, což se ukázalo jako zásadní. Navíc se zranil tvůrce hry L. Rybníček a nálada klesá k bodu mrazu. Příští týden musí naši chlapci bezpodmínečně zvládnout důležité utkání s překvapivě se trápícím Chlístovem na domácí půdě.

Tímto zveme všechny fanoušky na poslední podzimní utkání a následně do hostince Na Růžku, kde proběhne tradiční Závěrečná – snad bude co slavit.

napsal Grunge (28. 10. 2012 | 18:47)