Lavička:

Střídání:

100

Velké vítězství v provizorní sestavě

Prognózy těsně před zápasem byly hodně negativní, v hostující kabině panovala lehce odevzdaně veselá nálada a odhadovalo se, kolik dneska dostanem. Vždyť Ačko odjíždělo na zápas silně zdecimováno výraznými absencemi a konečný výsledek se rovná malému zázraku.

Z nejrůznějších důvodů chyběli hlavně oba dva naši kanonýři J. Franěk a M. Sobotka. V obraně chyběla stálice Dvořáček a v záloze pravidelně hrající Čumplík. Na poslední chvíli se zjistilo, že nebudou ani M. Flesar se Staňkem, se kterými se počítalo k vyztužení zadních řad. No, a tak si premiéru v dresu Ačka odbyli srdcaři R. Sobotka a J. Chadim. To domácí nastoupili v plné sestavě a v neklidném očekávání se trnulo, co předvedou.

Kanonýr Sova o sobě dal vědět hned z prvního získaného míče. Na vápně se uvolnil a jeho přesnou bodlu s obtížemi vykryl Zedníček. Domácí dál drželi míč, z čehož v 8. minutě padl tolik nechtěný brzký úvodní gól. Musil vypustil souboj s dalším blatnickým kanonýrem Trnkou. Ten zatáhl po brankové čáře a po obejití Babčana volil nástřel do brány. Tam si míč do vlastní sítě nešťastně srazil zasahující Kratochvíl – 1:0. Ten samý hráč vymyslel hrubici po vlastním odkopu a posunul hosty do rychlého brejku. Tento nápor jsme za přispění pohotového Zedníčka a štěstí při dorážce přečkali. Náznaky šancí hostů tam nějaké byly. L. Rybníček po faulu na Křoustka přímým kopem jen těsně přestřelil vingl. V 25. minutě se předvedl Kuba Musil. Narazil si s L. Rybníčkem a poslal prudký centr do vápna, kam nabíhal Křoustek. Trefil sice špatně, ale míč podivným obloukem směřoval do brány. Holík však stačil zareagovat a pokus vytěsnil. Poradil si i s tvrdou střelou Babčana o minutu později. Pak to několik minut vřelo u hostující brány. Nádhernou ránu halfvolejem směřující do šibenice zlikvidoval robinsonádou Zedníček. Pak v mlýnici domácí nedokázali na několikrát dostat míč do brány. Finální střelu k tyči likvidoval zády R. Sobotka. Všichni si oddechli.
Znenadání přišel první zlomový moment zápasu. Domácí urostlý kapitán si laxně pohrával s míčem za vlastním velkým vápnem. Forčekující Křoustek jej důrazným atakem rozhodil a ukořistěný míč ihned poslal na bránu, kde překvapený Holík na jeho neprudké zakončení nestačil – 40. minuta vyrovnáno 1:1.

V druhé půli jsme začali aktivně a se střelou bojovníka V. Rybníčka měl domácí gólman v 52. minutě hodně problémů. Jenže udeřili domácí. Po jejich zmařeném brejku Babčan nakonec volí vlažnou rozehrávku zpět gólmanovi. Sova, který číhal za jeho zády, něco podobného tušil a tímto směrem se v předstihu vydal a míč ukořistil. Pověst kanonýra bez problémů naplnil a po obejití brankáře Zedníčka pohodlně zasouval do prázdné – 53. minuta 2:1. Tento zbytečný gól přesto hosty spíše semknul a hned po chvíli mohl vyrovnat P. Sobotka, který však v pokutovém území přidal jednu kličku navíc a o míč byl obrán. Chuť si spravil hned v 59. minutě, kdy přihrál přesně do běhu V. Rybníčkovi, který v rychlém náběhu usměrnil míč přesně k tyči – opět srovnáno 2:2. Frustrovaní domácí pak zařadili čtverku, ale s kombinací se i nadále nezdržovali a mlátili to všechno dopředu na důrazného a rychlého Sovu. Ten nejprve v 61. minutě bodlou za vápnem bránu těsně míjí.

Pak přichází další zlomový moment. Sova zcela osamocen kličkoval u hostujícího vápna. Jeden z pokusů obránců míč mu vzít vyústil v nepatrný kontakt v pokutovém území. Sova fotbalově zákrok ustál, ale nejvhodnější momenty k zakončení pak prováhal a utopil se ve vlastních kličkách.

Domácí dál ničili soupeře rychlými míči za obranu, ale březnická defenzivní řada již nechybovala. Naopak útočně laděný V. Franěk, dnes stažený na beka, zkoušel podobné dlouhé míče za obranu domácích. Tam srdnatě bojoval Křoustek a sbíral cenné minuty k vytouženému bodu. Přišla i možnost zakončení, dobrou ranou však Křoustek těsně míjí. Domácí se hecovali a vše podřizovali strhnutí vítězství na svou stranu. Obrana hostů však stále odolávala.

Pak to přišlo. V 86. minutě vytasil jeden z dobrých defenzivních zákroků Kratochvíl a rovnou vyslal na zteč Křoustka. Ten byl však atakován a míč se odrazil kolmo na druhou. Tam zrovna sprintoval V. Rybníček, kterého domácí obrana vůbec nezachytila a Rybníček za velkým vápnem, už už atakován domácím obráncem, vyslal mazácký pravý obstřel, na který byl polovyběhnutý Holík krátký – 2:3.

Zdrcení domácí ještě našli dost sil na urputný závěrečný tlak, ale času již mnoho nezbývalo. Nespočet soubojů vyhrál a několik centrovaných míčů odvracel P. Sobotka. Vynikajícím riskantním skluzem vypíchl míč na malém vápně sprintujícímu Trnkovi, který by jinak z blízka vyrovnával. Rozhodčí Kotrba nastavil pouhé 2 minuty, ve kterých přerušil domácí tlak hostující trenér jediným možným taktickým střídáním. Navíc hosté podrželi míč vepředu a v nastavení domácím už nic nedovolili.
Vesměs vyrovnaný zápas s mírnou převahou domácích tedy skončil překvapivým výsledkem. Domácí promarnili několik možností zápas zvrátit ve svůj prospěch a hostům tentokrát přálo jindy tolik postrádané štěstíčko. Kluci si pak řádně zakřičeli tradiční BOSNA BOSNA v hostující kabině, což dokládá autentické video přímo z místa činu.

Mimo celkově heroický výkon celého mužstva bych vyzdvihl borce z kádru B, kteří zachránili situaci a umožnili tak zrod tohoto velkého vítězství. Jmenovitě: V. Rybníček, R. Sobotka, J. Musil a J. Chadim. Velký zápas také odehráli J. Křoustek a P. Sobotka.
Touto důležitou výhrou, která znamenala první letošní body zvenku, jsme se výrazně posunuli ve vyrovnané tabulce až na 5. místo. V příštím zápase hostíme v sobotu rozjetou Vladislav a snad již v kompletnější sestavě očekáváme velký boj. Výjimečně souběžně se hraje utkání našeho B-mužstva s rezervou Dukovan na jejich hřišti u bytovek.

Naše Benfika dnes ve velkém derby rozstřílela "rezervu rezervy Náměště" 4:1. :) Emoce samozřejmě byly na místě, protože většina hráčů obou mužstev i diváků se dobře zná a někteří spolu dlouhá léta hráli. Ale o vítězi bylo rozhodnuto poměrně brzy a láteření hostů, především na nevinného dobráka – rozhodčího Ošmeru – bylo poměrně zbytečné.