604048 přístupů

Detaily našich zápasů

Zpět na Zápasy

8. kolo
Sobota 29. září 2012 v 15:30
SK Blatnice2:3
(1:1)
Sokol Březník
 
 
Žluté karty:
 
Lavička:
 
Střídání:
 
 
Diváci:
100
 

Velké vítězství v provizorní sestavě

Prognózy těsně před zápasem byly hodně negativní, v hostující kabině panovala lehce odevzdaně veselá nálada a odhadovalo se, kolik dneska dostanem. Vždyť Ačko odjíždělo na zápas silně zdecimováno výraznými absencemi a konečný výsledek se rovná malému zázraku.

foto

Z nejrůznějších důvodů chyběli hlavně oba dva naši kanonýři J. Franěk a M. Sobotka. V obraně chyběla stálice Dvořáček a v záloze pravidelně hrající Čumplík. Na poslední chvíli se zjistilo, že nebudou ani M. Flesar se Staňkem, se kterými se počítalo k vyztužení zadních řad. No, a tak si premiéru v dresu Ačka odbyli srdcaři R. Sobotka a J. Chadim. To domácí nastoupili v plné sestavě a v neklidném očekávání se trnulo, co předvedou.

Kanonýr Sova o sobě dal vědět hned z prvního získaného míče. Na vápně se uvolnil a jeho přesnou bodlu s obtížemi vykryl Zedníček. Domácí dál drželi míč, z čehož v 8. minutě padl tolik nechtěný brzký úvodní gól. Musil vypustil souboj s dalším blatnickým kanonýrem Trnkou. Ten zatáhl po brankové čáře a po obejití Babčana volil nástřel do brány. Tam si míč do vlastní sítě nešťastně srazil zasahující Kratochvíl – 1:0. Ten samý hráč vymyslel hrubici po vlastním odkopu a posunul hosty do rychlého brejku. Tento nápor jsme za přispění pohotového Zedníčka a štěstí při dorážce přečkali. Náznaky šancí hostů tam nějaké byly. L. Rybníček po faulu na Křoustka přímým kopem jen těsně přestřelil vingl. V 25. minutě se předvedl Kuba Musil. Narazil si s L. Rybníčkem a poslal prudký centr do vápna, kam nabíhal Křoustek. Trefil sice špatně, ale míč podivným obloukem směřoval do brány. Holík však stačil zareagovat a pokus vytěsnil. Poradil si i s tvrdou střelou Babčana o minutu později. Pak to několik minut vřelo u hostující brány. Nádhernou ránu halfvolejem směřující do šibenice zlikvidoval robinsonádou Zedníček. Pak v mlýnici domácí nedokázali na několikrát dostat míč do brány. Finální střelu k tyči likvidoval zády R. Sobotka. Všichni si oddechli.
Znenadání přišel první zlomový moment zápasu. Domácí urostlý kapitán si laxně pohrával s míčem za vlastním velkým vápnem. Forčekující Křoustek jej důrazným atakem rozhodil a ukořistěný míč ihned poslal na bránu, kde překvapený Holík na jeho neprudké zakončení nestačil – 40. minuta vyrovnáno 1:1.

V druhé půli jsme začali aktivně a se střelou bojovníka V. Rybníčka měl domácí gólman v 52. minutě hodně problémů. Jenže udeřili domácí. Po jejich zmařeném brejku Babčan nakonec volí vlažnou rozehrávku zpět gólmanovi. Sova, který číhal za jeho zády, něco podobného tušil a tímto směrem se v předstihu vydal a míč ukořistil. Pověst kanonýra bez problémů naplnil a po obejití brankáře Zedníčka pohodlně zasouval do prázdné – 53. minuta 2:1. Tento zbytečný gól přesto hosty spíše semknul a hned po chvíli mohl vyrovnat P. Sobotka, který však v pokutovém území přidal jednu kličku navíc a o míč byl obrán. Chuť si spravil hned v 59. minutě, kdy přihrál přesně do běhu V. Rybníčkovi, který v rychlém náběhu usměrnil míč přesně k tyči – opět srovnáno 2:2. Frustrovaní domácí pak zařadili čtverku, ale s kombinací se i nadále nezdržovali a mlátili to všechno dopředu na důrazného a rychlého Sovu. Ten nejprve v 61. minutě bodlou za vápnem bránu těsně míjí.

Pak přichází další zlomový moment. Sova zcela osamocen kličkoval u hostujícího vápna. Jeden z pokusů obránců míč mu vzít vyústil v nepatrný kontakt v pokutovém území. Sova fotbalově zákrok ustál, ale nejvhodnější momenty k zakončení pak prováhal a utopil se ve vlastních kličkách.

Domácí dál ničili soupeře rychlými míči za obranu, ale březnická defenzivní řada již nechybovala. Naopak útočně laděný V. Franěk, dnes stažený na beka, zkoušel podobné dlouhé míče za obranu domácích. Tam srdnatě bojoval Křoustek a sbíral cenné minuty k vytouženému bodu. Přišla i možnost zakončení, dobrou ranou však Křoustek těsně míjí. Domácí se hecovali a vše podřizovali strhnutí vítězství na svou stranu. Obrana hostů však stále odolávala.

Pak to přišlo. V 86. minutě vytasil jeden z dobrých defenzivních zákroků Kratochvíl a rovnou vyslal na zteč Křoustka. Ten byl však atakován a míč se odrazil kolmo na druhou. Tam zrovna sprintoval V. Rybníček, kterého domácí obrana vůbec nezachytila a Rybníček za velkým vápnem, už už atakován domácím obráncem, vyslal mazácký pravý obstřel, na který byl polovyběhnutý Holík krátký – 2:3.

Zdrcení domácí ještě našli dost sil na urputný závěrečný tlak, ale času již mnoho nezbývalo. Nespočet soubojů vyhrál a několik centrovaných míčů odvracel P. Sobotka. Vynikajícím riskantním skluzem vypíchl míč na malém vápně sprintujícímu Trnkovi, který by jinak z blízka vyrovnával. Rozhodčí Kotrba nastavil pouhé 2 minuty, ve kterých přerušil domácí tlak hostující trenér jediným možným taktickým střídáním. Navíc hosté podrželi míč vepředu a v nastavení domácím už nic nedovolili.
Vesměs vyrovnaný zápas s mírnou převahou domácích tedy skončil překvapivým výsledkem. Domácí promarnili několik možností zápas zvrátit ve svůj prospěch a hostům tentokrát přálo jindy tolik postrádané štěstíčko. Kluci si pak řádně zakřičeli tradiční BOSNA BOSNA v hostující kabině, což dokládá autentické video přímo z místa činu.

Mimo celkově heroický výkon celého mužstva bych vyzdvihl borce z kádru B, kteří zachránili situaci a umožnili tak zrod tohoto velkého vítězství. Jmenovitě: V. Rybníček, R. Sobotka, J. Musil a J. Chadim. Velký zápas také odehráli J. Křoustek a P. Sobotka.
Touto důležitou výhrou, která znamenala první letošní body zvenku, jsme se výrazně posunuli ve vyrovnané tabulce až na 5. místo. V příštím zápase hostíme v sobotu rozjetou Vladislav a snad již v kompletnější sestavě očekáváme velký boj. Výjimečně souběžně se hraje utkání našeho B-mužstva s rezervou Dukovan na jejich hřišti u bytovek.

Naše Benfika dnes ve velkém derby rozstřílela "rezervu rezervy Náměště" 4:1. :) Emoce samozřejmě byly na místě, protože většina hráčů obou mužstev i diváků se dobře zná a někteří spolu dlouhá léta hráli. Ale o vítězi bylo rozhodnuto poměrně brzy a láteření hostů, především na nevinného dobráka – rozhodčího Ošmeru – bylo poměrně zbytečné.

To jsem se zas rozkecal, co?

napsal Grunge (30. 09. 2012 | 20:59)
[přečteno 19019x]

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Sobota 6. října 2012 13:21:51
 

.: hodnocení z OFS :.

Také Blatnice ve vlastním prostředí ostrouhala a navíc při posvícení. Domácí dvakrát vedli, když skórovali v osmé minutě každého poločasu. Hosté bez svých nejlepších střelců Jaroslava Fraňka a Michala Sobotky vždy srovnali stav a pět minut před závěrečným hvizdem přidali gól rozhodující. Poprvé tak jejich zápas na cizím hřišti skončil na podzim jinak než prohrou a při stoprocentní úspěšnosti na vlastním trávníku se tým rázem posunul do lepší poloviny tabulky.

http://www.ofs-trebic.cz/175-mohelno-zustalo-jedinym-tymem-bez-vyhry
Úterý 2. října 2012 8:45:32
 

.: zajímavý report :.

To je tak když se přebírají komentáře které píší domácí. Buď jsou v euforii z vítězství nebo naopak rozladění z prohry a podle toho někdy zprávy vypadají. Tzv. "reportéři" svazových webovek utkání většinou ani koutkem oka nezahlédnou a přepisují a případně ještě filtrují již napsané. Ale uznávám že jinak to asi nejde, má-li informační servis v nějakém relativně krátkém čase fungovat. Proto se nedivme že některé reporty jsou dost tendenční a nevystihují zcela dění na hřišti :(
Ale zase to s náma nebude tak špatné když s tou bídou držíme 5. místo krajského přeboru - jak uvádí níže uvedená stránka oficiálního krajského webu O:-)
Zkrátka "psi vyjí a karavana jede dál"...
Úterý 2. října 2012 7:55:12
 

.: zajímavý report :.

http://www.fotbalvysocina.com/ve-vladislavi-padlo-jedenct-gl.html

Blatnice – Březník 2:3 (1:1). Branky: 8. Trnka, 53. Sova – 40. Křoustek, 58. a 85. Rybníček. Blatnice byla v utkání lepším týmem, vytvořila si řadu vyložených šancí, ale dala jen dvě branky. Naopak hosté vytěžili z minima maximum a nezaslouženě si odvezli všechny body.
Pondělí 1. října 2012 8:03:07
 

.: report z OFS :.

Blatnice - Březník 2:3 (1:1)
branky: 8.Jiří Trnka ml., 53.Sova – 58. a 85.Vojtěch Rybníček, 40.Jiří Křoustek ml.

Domácí byli sice lepším týmem, ale soupeř jim dal lekci s produktivity. Blatničtí měli v prvním poločase mnoho šancí ke vstřelení gólu. Dokázali však využít pouze jedinou, když se v 8.minutě prosadil Jiří Trnka ml. Březník do přestávky potrestal zaváhání Doležala a zásluhou Jiřího Křoustka ml. vyrovnal. Po změně stran nejdříve poslal domácí do vedení v 53.minutě Sova, který obešel brankáře Zedníčka a pohodlně skóroval do prázdné branky. Ovšem o pět minut později minutě bylo vyrovnáno, když se mezi střelce zapsal Vojtěch Rybníček. Stejný hráč pak v 85. minutě po ojedinělé návštěvě hostů na útočné polovině zajistil svému celku vítězství.

Sestavy – domácí: Jiří Holík ml. - Jobbagy, Doležal, Tomšíček, T.Foltýn – Jiří Trnka ml., Martin Šabatka, Brabenec, Marek Šabatka (72. Šimek) - Sova, Michal Šabatka (46. Jiří Holík st.); hosté: Zedníček - Babčan, Ptáček, Kratochvíl, V.Franěk – Musil, P.Sobotka, L.Rybníček, R.Sobotka –Jiří Křoustek ml., V.Rybníček.
Sobota 29. září 2012 22:32:00
 

.: sobic michal :.

Pekne? ses na to vysral.....*ninja*
kury
Sobota 29. září 2012 21:10:28
 

.: spil :.

Diky vsem kdo se dnes zucastnil. Super spil. Super fotbalovej zazitek. Super odmakany od vsech.*beer**beer* forza bosna*ninja*
Sobič Michal
Sobota 29. září 2012 20:07:39
 
Pěkně..*beer*
Sobota 29. září 2012 18:38:35
 

.: gratulace :.

velka gratulace! hlavne pro ty co jeli a nevysrali se na to! Pro ty druhe PALEC DOLU *finger* *ninja*
inkvi
Sobota 29. září 2012 11:33:28
 
*finger*:D
Roman Ležák
Sobota 29. září 2012 10:40:27
 

.: !! inkvi !! :.

Udělej si řidičák...to bys měl začít řešit,jelikož málo která popelka bude chtít panáčka bez ŘP! ! ! *beer*
inkvi
Sobota 29. září 2012 9:29:31
 
neni jak se tam dostat tak to neresim*beer*
Sobota 29. září 2012 8:52:22
 

.: Pozvánka na okresní přebor z webu OFS :.

Blatnice (8.místo/11 b.) – Březník (9.místo/9 b.)
V Blatnici je posvícení a povinnost tedy velí domácím vyhrát. Navíc Březník zatím na hřištích soupeřů nezískal ani bod.
Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 12)