Sokol Výčapy

Střídání:

80

Na Výčapy umíme

Očekávaný duel dvou celků bez výhry odstartoval v sobotu o půl páté rozhodčí Voborný. Počáteční bojový nápor Výčapských naši ustáli a ve druhé půli už jasně dominovali a zápas zvládli dovést do 3-bodového konce.

Hráči Výčap, jak už se stává zvykem, na soupeře vlétli a nasazení z jejich strany bylo hodno vyšší soutěže. Ale přece jen první udeřil Březník, když po souhře bří Fraňků Viťa tečoval centr přesně k tyči. Praporek mladého pomezního Kudlíka však letěl nekompromisně nahoru. Neštěstí mohlo přijít na druhé straně. P. Sobotkovi se při obranném odkopu míč svezl po nártu a svíčka s neuvěřitelnou trajektorií a výškou propadla našemu brankáři košem. Naštěstí se stočila mimo kasu. Výčapy dál držely smrtící tempo a především díky důrazu se dostávali k míči a i k zakončení, čemuž občas napomohla poněkud nesehraná obrana domácích. Do 30. minuty mohli hosté vést i o 2 branky. Selhávali však v zakončení a dobré šance zahazovali. Naši se prvním poločasem spíše protrápili.

To druhá půle, to bylo něco jiného. Hned od začátku se hnali dopředu a naši forvardi se počali zastřelovat. Jara Franěk z otočky přestřelil. M. Sobotka razantním technickým pokusem z 25 m razítkoval vzdálenější břevno. Bezprostředně potom vyústil domácí tlak v gól J. Fraňka z poloakrobatické polohy. 49. minuta – 1:0. Překvapené hosty po dvou minutách vyšachoval M. Sobotka, když se prokličkoval kolem tří kuželů a zavěsil nekompromisně pod víko. 51. minuta – 2:0. V této fázi hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Z rychle rozehraného rohu zkoušel obstřel Rybníček – na zadní netrefil. 57. minuta – rychle rozehraný aut a M. Sobotka všechny překvapuje přesnou střelou na přední tyč – 3:0. Tímto momentem skončil nepřetržitý domácí tlak od úvodu druhého poločasu. Hostům vzal přepálený první poločas dost sil a definitivně je zlomila akce ze 70. minuty. Po hrubém nedorozumění v domácí obraně postupovali dva hosté sami na bránu. Vyběhnutého Zedníčka jednoduše obelstili, ale díky obětavému defenzivnímu sprintu a včasnému zákroku P. Sobotky nedokázali míč posunout do prázdné brány.

Závěrečný nápor hostů konvertoval v brejk k jejich smůle zakončený nepovedeným obstřelem. Pak už se jejich hra úplně otevřela, což Březník využil k navýšení skóre. V 83. minutě ještě J. Franěk přestřelil, když mu míč vybojoval mladý J. Musil. 86. minuta už byla opět gólová. M. Sobotka dostal napravo přesný pas od Rybníčka a mazácky přehodil vysoko vyběhnutého Krátkého, čím dovršil čistý hattrick a nemohlo to dopadnout jinak, než žlutým trestem za svlečený dres. Bůra dokonal J. Franěk o minutu nato. Přímý kop Rybníčka lízl hlavou těsně před boxem gólmana. Krátký křičel "mám" a neměl. 87. minuta – 5:0.

Zedníčkovi v bráně pokazila shotoutovou radost vypuštěná situace z 90. minuty, když vysokou hlavičku dotlačil u tyče míč do brány osamocený Pecka – 5:1.

Jediným opravdu černým momentem bylo nešťastné zranění P. Flesara už z 35. minuty (na fotce). Po jednom z tvrdých soubojů, které kořenily celý první poločas, špatně dopadl a pohnul si s vazy v kotníku, načež musel okamžitě střídat.

Druhý poločas domácí zvládli s noblesou. Nakonec se sehrála i improvizovaná obrana (absence svižných beků Babčana ml. s Dvořáčkem) vedená dnes s přehledem hrajícím Ptáčkem. Koncert našich elitních střelců netřeba znovu připomínat. Novopečený trenér Babčan si po zápase vrněl blahem jak z výsledku, tak z předvedené hry. A také z týmového výkonu, který byl patrný již v minulém utkání.

Hosté oslabeni o dva stěžejní hráče, o tvůrce hry Jakuba Jelečka a s přehledem hrajícího stopera Honzy Jonáše, předvedli tvrdý, fyzicky náročný fotbal, který ovšem dnes na kvalitu domácích kopaček nestačil. Nejhůře nesl tvrdou hru hostů Čumplík, též přezdívaný Šána, který při svém střídání v 83. minutě pronesl: "Hoši, zastavte už ten masakr." :)

Benfika v neděli vstoupila do sezóny poměrně dobře, když v závěru vybojovala bod v nepříjemném Hodově. Za muže se poprvé trefil L. Babčan.

Příští domácí utkání se odehraje netradičně v sobotu již v 10:15, kdy na místním hřišti naše Béčko přivítá mužstvo ze Smrku. Odpoledne bude na Malém hřišti následovat tradiční hasičská soutěž "O pohár starosty obce". Všichni jste srdečně zváni na sportovně-kulturní den v Březníku!

napsal Grunge (27. 08. 2012 | 21:01)