(1:0)
Sokol Březník

Branky:

80

Dramatické utkání v Chlístově - aneb "Hořký začátek, se sladkou tečkou na konci!"

O pouťové neděli jsme zajížděli do nepopulárního Chlístova, nejen dresy domácích Slávistů byly sešívané, ale i trávník byl pouze do jedné poloviny posečený.

Utkání začali domácí nejlépe jak mohli, hned v 2. minutě šli do vedení, když V. Zedníček vyrazil střelu z velkého vápna pouze před sebe, kde byl nikým nepokrytý domácí útočník a dopravil míč za Zedníčkovi záda, 0:1. V 6. minutě se o vyrovnání snažil L. Rybníček, kdy z přímého kopu prověřil domácího brankáře, ale ten jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče. Mokrý a nepřesný terén způsoboval nepřesné nahrávky, hrálo se převážně ve středu pole. V 10. minutě se pokoušel střelou zdálky překvapit domácího brankáře Tomáš Franěk, ale míč letěl pouze do ochranné sítě. O chvíli později vystrašil domácí diváky Vojta Rybníček, když vyslal střelou míč do protipohybu brankáře, a ten jen těsně minul bližší tyč domácí branky. První sporný moment přišel v 18. minutě, když se Jarda Franěk dostal do velkého vápna, kde byl sražen domácím obráncem, ale rozhodčí Fryč zůstal klidný a pokračovalo se ve hře. V 25. minutě jsme se konečně dočkali vstřelené branky, kdy míč uklidil do domácí brány hlavičkující V. Rybníček, ale gól nebyl uznán z důvodu ofsajdového postavení. Téměř z následující akce jsme se dostali do přečíslení 3 na 2, ale Jarda Franěk až sobecky volil střelu, kterou domácí brankář vyrazil pouze mimo. Ve vápně v tu dobu číhal nikým neobsazený Vojtěch Rybníček. Ten mohl ale využít dobré šance hned o 5 minut později, kdy zahodil takřka tutovku, když přestřelil z malého vápna branku domácích. Ve 43. minutě přišla nabídka vyrovnání v podobě pokutového kopu po faulu na J. Fraňka. K míči se postavil L. Rybníček, ale bohužel pouze přestřelil. Konec první půle se už blížil, když byl na hranici velkého vápna faulován J. Franěk, míč se ovšem odrazil k V. Fraňkovi, který dál gól. Ten ovšem nebyl uznán, z důvodu předcházejícího faulu, a tak jsme měli pouze možnost přímého kopu z hranice velkého vápna. K tomu se postavil Jarda Franěk, bohužel se mu nepodařilo ani ohrozit domácí bránu, míč poslal vysoko nad. Následovně rozhodčí Fryč ukončil první půli.

Na začátku druhé půle mohlo být hned veseleji, ale to by Vojta Rybníček musel lépe mířit, ze 100% šance přestřelil. Tento zápas byl doplněn několika nepěknými okamžiky, jak agresivní hrou domácích, tak i pokřiky od domácích fanoušků. Delegát Petr se vůbec nešetřil a stále si dělal zápisky do svého notesu. O chvíli později se do dobré šance dostal opět V. Rybníček, ale svojí hlavičkou znovu mířil nad. Do dobré šance se po dlouhé době dostali i domácí a hned zahrozili. Jeden z domácích hráčů poslal míč do břevna naší brány. V 70. minutě musel znovu být připravený V. Zedníček, když vyrazil střelu domácích do břevna vlastní brány a následoval roh pro domácí. Zaslouženého vyrovnání jsme se přece jenom dočkali. O to se postaral Víťa Franěk, kterému se podařilo prostřelit domácího brankáře z velkého vápna. Domácí tuto akci reklamovali jako ofsajdovou, ale pomezní Sedláček si stál za svým a gól byl už konečně uznaný, 80 minuta - 1:1 . Domácí chtěli vedení dostat opět na svojí stranu, ale to se jim nedařilo. Co se ovšem podařilo, bylo čerstvému M. Flesarovi vybojovat míč na hranici velkého vápna domácích a nabídnout tak možnost ke skórování V. Fraňkovi. Ten ve své střelecké euforii nabídkou nepohrdl a dostal míč střelou za záda domácího brankáře. 86. minuta 1:2 . Do konce utkání se už ani jeden z celků nedostal do nějaké větší šance, a tak jsem si nakonec odvezli všechny 3 body. Trojice rozhodčích si ještě musela cestou do kabin vyslechnout několik nepěkných komentářů od domácích horkokrevných diváků. Za zmínku ještě stojí, že domací hráči obdrželi 6 žlutých karet. Kdyby některý z domácích hráčů obdržel i kartu rudé barvy, nikdo by se tomu nemohl divit!

Poslední domácí zápas odehrajeme 9.6. od 16:30 proti Novým Syrovicím.

napsal Michi (04. 06. 2012 | 17:19)