(1:2)
Sokol Březník

30

Tři body z Valče

V sobotu jsme zavítali do nepopulární Valče, zde se nám nikdy dobře nehrálo. Na místním terénu (tankodromu) se kombinace nikdy nedařila. Petr Trojan st. se musel obejít bez několika opor našeho týmu a musel povolat například ostříleného veterána Jiránka.

Utkání začalo za krásného slunečného počasí. Hned v první minutě se dostal k hlavičce domácí Jarolímek, ten mířil pouze mimo bránu a Zedníček jen pohledem kontroloval míč. Téměř hned z protiakce se nám naskytl přímý kop z 25 metrů, ke kterému se postavil Jaroslav Franěk. Jeho střela se vešla mezi tři tyče, ale na správném místě číhal domácí Macek. Hra byla poté velmi nepřesná a zejména se odehrávala ve středu pole. Až v 10. minutě se poprvé měnil výsledek na světelné tabuli. Jaroslav Franěk vybojoval míč na půlící čáře, přihrál Rybníčkovi, který vyslal Vítě Fraňka směrem k bráně. Víťa napřáhl z velkého vápna a míč vyslal k levé tyči. Macek na jeho střelu nedosáhl, a tak jsem šli do jednobrankového vedení, 0:1. Že byl Víťa při chutí bylo vidět hned v 13. minutě, střela z 30 metrů orazítkovala břevno Mackovy svatyně, domácí nyní jen nakopávají míče a čekají na chyby hostující obrany. O chvíli později se dostal ke střele z velkého vápna J. Franěk, ale jeho střela pravačkou šla nad. Poté střílel z první M. Sobotka, ale střelu stihl zablokovat domácí obránce a byl z toho pouze roh. V 18. minutě pálil z úrovně pokutového kopu Vojta Rybníček, ale přestřelil. Po několika neproměněných šancích, jsme byli potrestáni. Po zahrávaném přímém kopu domácích se dostal k odraženému míči útočník Čachotský Tomáš a dorazil míč do prázdné brány, 1:1. Téměř stejná akce byla vidět v 28. minutě, přímák za 25 metrů orazítkoval břevno Zedníčkovy branky a opět dorážel Čachotský, ale nyní hlavičkou a pouze nad. V 34. minutě se dostal do úniku opět Čachotský, ale na velkém vápně se do své kličky zamotal a nakonec nahrál svému spoluhráči, který vyslal svoji slabou střelu hodně mimo bránu. Nakonec jsme se radovali my, když Víťa potáhl míč po lajně a nacentroval do vápna, zde zpracoval Michal Sobotka a přpravil míč ke střele J. Fraňkovi, který se nemýlil, 36. minuta a stav 1:2. Ke konci poločasu jsme se dostali pěknou kombinací až do vápna domácích, ale střela zprvní od Petra Flesara měla spíše ragbyové parametry. Do konce první půle se už nic vážného nestalo, a tak si hráči mohli jít odpočinout do kabin.

Do drůhé půle šli domácí s tím, že chtějí výsledek utkání otočit, šancí na to v první půli měli dost. Hned v 50. minutě už mohlo být srovnáno, ale to by domácí hráč nesměl mířit ze 100% tutovky jenom do břevna. Pak bylo na delší dobu od šancí klid, hrálo se spíše ve středu hrací plochy. Po dlouhé době jsme se dostali do zakončení, Michal Sobotka vystřelil z velkého vápna, ale jenom do místa, kde byl připravený Macek. V 61. minutě přišel dlouhý nákop Zedníčka, domácí stopér míč minul, i tak domácí vyběhnutý brankář Macek, a tak se chopil míče Vojta Rybníček a pelášil sám na prázdnou bránu, kde až v malém vápně dopravil míč do domácí sítě, a pojistil tak vedení na 1:3. Od této chvíle se hra odehrávala nejvíce u půlicí čáry, domácí pouze nakopávali míče a chtěli udělat nějaký ten break. To se jim nepodařilo, hrozili pouze z přímých kopů, ale ani jeden z nich se jim nepodařil dostat za Zedníčkova záda. Březník měl ještě několik dobrých náznaků na zajímavou šanci, ale kombinace byla většinou překažena nepřesným terénem. Vedení už jsme si pohlídali a připsali jsme si další 3 body do tabulky, kde jsme jejich počet zaokrouhlili na krásných 40.

V příštím kole, které se odehraje 27. května na domácí půdě od 16:30, přivítáme lídra tabulky, Moravské Budějovice B. Tak přijďte náš tým povzbudit!

napsal Michi (20. 05. 2012 | 07:38)