Lavička:

Střídání:

80

Bojovnost a kvalitní koncovka otočily zápas ve Výčapech

V šestnáctém kole jsme zavítali na půdu Sokolu Výčapy, kteří na 12-té příčce tabulky bojují o každý bod k záchraně v okresním přeboru. Do utkání jsme nastoupili v poněkud prořídlé sestavě, kdy se na soupisce zraněných či nemocných objevili z defenzivní řady Jiránek, P. Flesar a Požár a ze zálohy T. Franěk a M. Sobotka. Se sešitým obočím z minulého týdnu byl do základní sestavy nominován L. Babčan, který včera odehrál zápas za B-tým. V pozměněné sestavě, bez kouče Trojana, kterého pro dnešní zápas nahradil Tomáš Franěk, jsme tak nastoupili za větrného a až mrazivého počasí k dnešnímu utkání.

Úvod první půle patřil domácím, kteří se již ve 2. minutě dostali do jednobrankového vedení. Po nepřesnostech a nedůrazu se po levé straně dostal až do malého vápna hostující záložník. Přihrávkou pod sebe připravil pro svého kolegu z útoku gól do prázdné, 2. minuta 1:0. Po této situaci se domácí dostali na koně a převzali otěže zápasu. Hrozili rychlými přechody do útoku, které jsme jim naší nepřesností dost usnadňovali. A tak v 11. minutě po zaváhání hostujícího Dvořáčka, zvyšoval Šimeček výstavní střelou pod víko, 11. minuta 2:0. Po rozehrávce se konečně osmělili hosté. Ve 12. minutě byl v dobré příležitosti Křoustek, ale jeho šance skončila na domácí obraně. V 16. minutě Babčan nepřesnou zpětnou přihrávkou vybídnul domácího útočníka k samostatnému úniku, ten však naštěstí zmařil stoper Ptáček. Následoval boj o střed hřiště. Domácí i hosté se dostali do několika šancí, ale přetavit je v gól nedokázali. Až v 45. minutě se prokřehlí diváci dočkali. Křoustek z vápna střílí a s pomocí teče obránce dostává míč do sítě, 45.minuta 2:1. Z rozehrávky domácí posílají dlouhý nákop k šestnáctce, Ptáček si křikl: ,,Nech!" , ale větrem zbrzděný míč nemá. Domácí útočník tak postupuje sám na Zedníčka a střelou mezi nohy zakončuje, 45+1. minuta 3:1. Po rozehrávce sudí píská poločas.
Do druhé půlky jsme nastoupili se snahou co nejdříve snížit nepřízniví stav. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu a tlačili se do vápna. Veškerá snaha mohla být zmařena v 50. minutě, kdy se Zedníček neuvěřitelně ukopl a nabídl tak gólovou pozici domácím. Ti však tuto 100% šanci neproměnili. V 52. minutě mohl z přímého kopu snížit J. Franěk, míč šel těsně vedle šibenice. O dvě minuty později se do zakončení dostal Křoustek, střela překonala domácího gólmana, obránce se ze všech sil snaží míč vykopnout, ale trefuje svého parťáka z obrany a míč tak končí v síti, 54. minuta 3:2. Od té chvíle to byli Březničtí, kteří měli víc ze hry. V 56 .minutě byl dosti nevybíravým způsobem na půlící čáře zastaven Křoustek, když se dostával za obranu domácích. Rozhodčí však ukázal pouze žlutý kartónek. V 57. minutě byl blízko vyrovnání J. Franěk, jeho chytrý lob končí pouze na tyči. 61. minuta - opět šance J. Fraňka, ten vysílá projektil, vedle. V 66. minutě se J. Franěk dočkal. Vítr změnil trajektorii míče, ten propadl mezi stoperem a obráncem, tam na svoji příležitost čekal výše zmiňovaný a chytrým lobem překonal domácího gólmana, 66. minuta 3:3. Obrat byl dokonán v 70. minutě. Kličkující předstoper Sobotka byl zfaulován v blízkosti domácího vápna. Perfektní příležitost pro zkušeného matadora Rybníčka. Prodloužená zeď znemožnila výhled gólmanovi. Umístěná střela přes zeď na vzdálenější tyč rozvlnila síť a obrat Březnických byl dokonán, 70.minuta 3:4. Tento gól znamená 3. trefu Rybníčka z přímého kopu ve třetím zápase po sobě. V 75. minutě mohl zvýšit náskok hostí Čumplík, ten se však prezentoval pouze slabou střelou do gólmana. Domácí hrozili především ze standardních situacích. V 80. minutě mohli srovnat z rohového kopu, hostující obrana však odolala. V 87. minutě se po sérii rohů dostává do zakončení domácí Jonáš, jeho střela rozvlnila pouze ochrannou síť za Zedníčkovou brankou. V samotném závěru mohl završit hattrick Křoustek, ale po přesném centru V. Fraňka nedokázal z první zakončit. Hosté tak uhájili jednobrankový náskok a mohli poděkovat věrným fans a oslavit další 3 body do tabulky.
Po katastrofické první půlce, jsme v druhé půlce předvedli parádní obrat a odvážíme si 3 body. Dnešní výhrou jsme zaujali 4. místo s 29 body.

napsal Hakan (02. 04. 2012 | 10:19)