(2:0)
Sokol Hartvíkovice

100

Březník se na první 3 jarní body zbytečně nadřel

Tak už je to zase tady! Dlouhá zimní pauza končí a fotbalová obec je opět na nohou. To, že vám fotbalové víkendy už chyběly, jste potvrdili svou hojnou účastí na nedělním zápase, kde jste se zaujetím sledovali pokračování úspěšného tažení našich fotbalistů okresním přeborem.

Zkraje byla hra hodně neurovnaná až ošklivá. Bylo vidět, že navzdory letos nepodceněné zimní přípravě, nebyla u domácího mužstva práce s míčem ideální. Hosté na tom byli obdobně, a tak fanoušek i nezaujatý divák několikrát za zápas točil oči v umělé osvětlení nad sebou.

V 9. minutě se dostal do první jarní šance oblíbený J. Franěk, který hlavou usměrňoval bráchův centr přes gólmana. Na brankové čáře však pohotově zasahoval jeden z obránců hostí. O minutu později kouzlil J. Franěk na hranici vápna, kde mu bylo dost nešikovně vystaveno brko, načež tento čin potrestal rozhodčí Stuchlík pokutovým kopem. L. Rybníček bezpečně proměnil – 10. minuta 1:0.

I hosté párkrát zahrozili, ale chyby svých spoluhráčů hasili domácí obránci ještě před vlastním vápnem. Výjimkou byla situace z 18. minuty, kdy střelu ze závaru vytěsnil gólman Zedníček špičkou kopačky na roh. Hned z protiútoku mohl trestat J. Franěk, ale jeho jindy smrtící levačka vyslala centr, který lze klasifikovat přinejmenším jako nepovedený. Ve 24. minutě přišel černý moment zápasu a patrně nezaviněná srážka hlavami, ze které byli s tržnými ranami na hlavě odvezeni k šití domácí Babčan a Melkes z Hartvíkovic. Za rozbitého Babčana byl povolán agilní Požár, který hned prvním dotykem s míčem našel uličkou Křoustka v náběhu. Ten svou šanci ještě vyzdobil zasekávačkou a po zemi k tyčce nedal Kazatelovi šanci – 31. minuta 2:0.

Do poločasu ještě pohrdli svými šancemi V. Franěk, který se bál voleje a Ptáček, jenž tzv. "nakutálenou" namířil plackou do šibenice tak přesně, že se rohový praporek třásl o svoje zdraví. :) Běželo už nastavení, když byl Požár při vývozu rudě zachvácen bez míče zezadu zuřivým Outulným a hlavní rozhodčí neváhal agresora vyloučit.

Druhý poločas načal urostlý chasník Křoustek dravým průnikem zprava do vápna. Hartvíkovický obránce ho s vypětím všech sil nakonec čistě skluzem odzbrojil. Na řadě byli hosté. Nejprve se Zedníčkovi připomněli povedeným centrem v 51. minutě, kdy vyškrabával míč už téměř posazený na hostující gólovou hlavu. O minutu později si dokonce troufli na nacvičený signál a v podstatě se jim i povedl. Centr, usměrněný skluzem, se však mezi tyče nevešel a v hledišti byl slyšet uznalý výdech. Domácí kontrovali dvěma příležitostmi Křoustka, který se však nejprve zamotal do vlastního zpracování a následně z voleje po rohu V. Fraňka placírou poslal "hvězdy k čoklům". :) Hlavní pořadatel, řečený Safarik, s nasazením života, pohotově míč zachránil před smečkou hladových vlkodavů.

Dobrý výkon mohl podtrhnout Požár, ale hlavou pouze nastřelil vykrývajícího Kazatele v brance hostů. Jára Franěk ještě stihl spálit jednu šanci, když přišlo snížení. Hostující matador Moczár krásně uličkou našel rozeběhlého Martina Kopuletého, ten předběhl obránce a po kličce Zedníčkovi uklízel do prázdné – 70. minuta 2:1.

Čekal se tedy logicky nápor hostů na vyrovnání. Ten ale nějak nepřišel. Buď z nedostatku sil, či kvality. Anebo voboje. Na hřiště se tak dostal i zlobivý Sobotka, a hned mohl skórovat, když se k němu odrazil míč na malé vápno. Šajtlí však volil polostřelu/polocentr, na který Křoustek doklouzával marně. Hned minutu nato po faulu na půlce rozehrál V. Franěk bleskově přímý kop na L. Rybníčka, a ten přesnou finálkou poslal do šance, bacilem zmoženého, Jardy Fraňka. Ten zkušeně obstřelil Kazatele a konečně našel důvod k radosti – 76. minuta 3:1.

Hosté se ještě zapsali do zápasu rychlou akcí s hezkým zakončením střelce Kopuletého, a také druhou červenou kartou za zbytečné řeči.

Skóre se měnilo ještě v závěru, kdy hráč zápasu Křoustek předvedl povedený slalom unavenou obranou hartvíkovických a předložil míč před odkrytou bránu mladému Sobotkovi, který si zakončení ze dvou metrů do prázdné náležitě užil – 86. minuta 4:1 – a bylo hotovo.

I přes nepříliš pohlednou hru se nakonec povedlo domácím uhrát 3 povinné domácí body. Proti houževnatému soupeři z chvostu tabulky se však hodně nadřeli. Hartvíkovice zůstavají nadále bez bodu beznadějně poslední.

Příští týden se čeká velká bitva o body z výčapské tvrze, kde to bude ještě o stupeň těžší. Utkání vypukne v 15:30 SELČ. Na špici tabulky se to i nadále pořádně zamotává. Rokytnice zaváhala doma v derby s Chlístovem. Ve šlágru kola porazily Budějovice Rudíkov na jeho půdě, čímž se vyměnili na první příčce v tabulce OP. Březník číhá za bukem na 5. místě se ztrátou pouhých 3 bodů!

Béčko v sobotu okradlo o body neoblíbený Koněšín a příští týden hostí doma Lesonice B. Přijďte na sobotní zápas od 15:30.