Lavička:

Střídání:

Rozhodčí:

Promarněné šance v Lesonicích

V nedělním slunečném ránu jsme odjížděli v improvizované sestavě do vzdálených Lesonic s cílem napravit zbytečnou domácí ztrátu z minulého kola, kdy nás z efektivity vyškolilo koněšínské béčko. Bohužel, realita byla jiná, nikoliv však nepodobná předchozímu zápasu. Rozdíl byl snad jenom v průběhu utkání.

Tentokrát jsme ukázkově nezvládli první poločas, kdy téměř neexistovala naše rozehrávka, kdy se fotbal ztrácel v nákopech a odkopech bez nápadu, kdy jsme v kombinaci kupili jednu chybu za druhou a když se k tomu přidalo katastrofální bránění, byl poločasový stav 2:0 pro domácí přinejmenším zasloužený.

V 8. minutě rozehrávali domácí přímý volný kop z asi 25 metrů, naši obránci zamrzli v pohybu a dva nabíhající hráči se dostali za jejich záda. Jeden z nich lehce tečoval míč do sítě bezmocného gólmana 1:0.

Poté jsme se dlouhé minuty pokoušeli dostat před soupeřovu branku a domácí naopak hrozili z protiútoků. Ve 35. minutě získali na své polovině domácí hráči míč, ze středu hřiště rozehráli na neobsazeného (!) krajního záložníka, který utekl i našim špatně postaveným obráncům, vniknul do šestnáctky a křížnou střelou k tyči nedal Radkovi šanci zasáhnout - 2:0.

Nedlouho poté mohlo být ještě hůře, když po dalším přímáku naši obránci nedokázali odehrát brankářem vyražený míč a soupeřův útočník se dostal do čisté šance, kterou mu však Radus téměř zázračně chytil.

Naše akce většinou končily před šestnáctkou soupeře, a když už to vypadalo na nějakou šanci, tak jsme propadli v zakončení. V jasné šanci minul Vojta Hrubý, několikrát nebezpečně hlavičkoval veterán Zedňa, ale všechno skončilo buď v náručí domácího brankáře, nebo mimo branku.

Do druhé půle jsme šli se snahou s výsledkem něco udělat. Zlepšili jsme kombinaci i pohyb, zatlačili jsme domácí před jejich branku a zdálo se, že bude jenom otázkou času, kdy jim to tam spadne. Ale bohužel, zakončení se nedařilo tak, jak bychom si přáli. Mnohdy chyběl i ten kousek štěstíčka nebo taky fotbalového umění ve vyložených šancích. Obraz hry byl ve druhé půli stereotypní - dobývali jsme soupeřovu šestnáctku, domácí hráči s postupem času a ubývajícími silami rezignovali i na protiútoky a spokojili se s odkopáváním a urputným bráněním dvoubrankového náskoku. Ale bohužel, promarnili jsme všechny naše šance i spoustu času.

Branku se nám podařilo vstřelit až v 87. minutě, když kouzlo domácí branky zlomil Petr Csicsó. Bohužel na vyrovnání bylo již velmi pozdě, přestože jsme se ještě do dvou zajímavých šancí dostali. Po té druhé, kdy z ofsajdu skóroval Jirka Zedníček, rozhodčí zápas ukončil.

K neproměněným šancím z minulého zápasu jsme "přidali" ještě špatné bránění a ztratili tak další body.

napsal Vlado (12. 09. 2011 | 22:32)