(0:1)
Sokol Březník B

Rozhodčí:

Vybojované tři body z horké půdy Rouchovan

Po týdnu volna jsme v nedělním parném odpoledni nastoupili ke svému třetímu soutěžnímu utkání na horké půdě rouchovanského béčka.

V prvním poločase jsme měli mírnou územní převahu, dařilo se nám napadat soupeřovu rozehrávku a z toho pramenilo několik dobrých možností jak přečíslit soupeřovu obranu. Bohužel, zejména z důvodu zbrklosti a mnohdy až školácké nepřesnosti v rozehrávce těchto situací jsme se do vyložených šancí ze hry dostávali jenom sporadicky. Gólově jsme se prosadili až ze standardky, kdy se ve 25. minutě po rohovém kopu Petra Flesara krásně hlavou trefil Milan Požár – 0:1.

Domácí hrozili zejména po svojí pravé straně, avšak naše obrana i gólman všechny nebezpečné situace vyřešili k naší spokojenosti. Paradoxně největší šanci první půle domácím hráčům vymyslel, dnes na obě strany dost nepřesně pískající, rozhodčí Fryč. Michal Flesar v tísni při bránění vypíchnul špičkou kopačky domácímu útočníkovi míč přímo k našemu gólmanovi, který míč chytil do rukou a k údivu všech odpískal pan rozhodčí "malou domů“ a nařídil proti nám v šestnáctce nepřímý kop. Ani tuto šanci nedokázali domácí využít, a tak jsme do šatny šli s hubeným vedením 0:1.

Do druhé půle jsme museli pro zranění vystřídat Petra Sobotku a zanedlouho pro vyčerpání i obránce Pepu Staňka. Na hřiště přišli Kuba Musil a Jarda Chadim a bylo nutné mírně zamíchat sestavou.
Levého beka šel hrát Tomáš Homola, předstopera Jarda Chadim, Petr Csicsó se postavil na střed zálohy, Kuba Musil na pravou stranu zálohy a Štěpán Malach se přesunul do útoku.

I přes potíže se sestavou jsme mohli jít v samotném začátku druhé půle do dvoubrankového vedení, avšak ani Petr Flesar ani jeho brácha Michal nedokázali po závaru před domácí brankou dostat divoce se točící míč z bezprostřední blízkosti do sítě. A jak to tak bývá – když nedáš, tak dostaneš. V 50. minutě jsme nepohlídali křížný centr z naší levé strany a u pravé tyče už nebyl problém pro neobsazeného domácího útočníka hlavou skórovat – 1:1.
Domácí vycítili šanci na zvrat a začali se víc tlačit do útoku. V této fázi zápasu nás několika výbornými zákroky podržel, dnes velmi dobře chytající, Radek Sobotka.

Nutno říci, že ani domácí a bohužel ani my jsme se příliš neobtěžovali dobrou kombinací a držením míče pod kontrolou. Z toho pramenilo nakopávání míčů na útočníky a rychlé přelévání hry do obou šestnáctek. Bylo jen otázkou času, kdy někde udeří. Naštěstí se to povedlo nám, když se vyplatilo důrazné napadání rozehrávky soupeřových obránců. Petr Flesar v šestnáctce naservíroval vybojovaný míč krásně pod sebe Jirkovi Křoustkovi, který v 57. minutě zaznamenal svůj první dnešní zářez – 1:2.

Ani poté se však obraz hry příliš nezměnil a zajímavých situací před oběma brankami přibývalo. Zakrátko se dočkali také domácí, když se na hranici našeho pokutového území kolem Jardy Chadima zkoušel prosadit domácí útočník. Když bylo zřejmé, že již míč neudrží, padl jako podťatý do vápna. K naší nelibosti pan rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu domácí v 64. minutě bezpečně proměnili – 2:2.

Kombinace obou týmů vázla, hra se kouskovala spoustou faulů i simulováním a tudíž kvapem přibývalo nervozity a žlutých karet na obou stranách.

Přesto jsme si v závěru utkání dokázali vytvořit několik slibných šancí, ke kterým však více přispěla naše bojovnost a napadání rozehrávky soupeře než naše konstruktivní fotbalové umění.

O branku si především říkala situace v 90. minutě, kdy opět po chybě domácích postupoval téměř z poloviny hřiště Jirka Křoustek sám na soupeřova brankáře. Nestor domácí svatyně Luboš Škarabela vyběhl proti Kurymu za hranici velkého čtverce kde si ho Kury krásně obhodil a gólman ho, již bez jakékoliv možnosti zasáhnout míč, tvrdě srazil k zemi. Rozhodčí píská faul, nařizuje přímý kop a k překvapení všech tahá z kapsy pouze žlutý kartonek.

Vytoužené vítězné branky jsme se dočkali po rozehrávce přímáku, kdy Petr Csicsó v jasné šanci neohroženě hlavičkuje na branku domácích, přičemž je tvrdě zasažen kopačkou obránce do obličeje a rozhodčí nařizuje druhou penaltu utkání. Kury chladnokrevně proměňuje a krátce po rozehrávce píská pan rozhodčí do píšťalky dnes naposled – 2:3.

Tři bodíky ze soupeřova hřiště těší více než předvedená hra, ale přinejmenším za nasazení, důraz a bojovný výkon až do konce utkání bylo naše vítězství zasloužené.

.: Řetízek :.

Ahoj hoši, tak jsem se díval po tom řetízku, ale bohužel ani v kabině, ani v okolí sokolovny jsem ani já, ani spoluhledači prozatím nic neobjevili. Třeba ještě budeme/ budete mít štěstí a někde se objeví. Určitě by jsme vám ho poslali. Nejste první, kdo u nás něco zapomněl a vždy jsme do příslušného klubu vše v pořádku odeslali. Na penalty už nemyslete. Fotbal byl zajímavej a vyhrál šťastnější. Za dva měsíce zdarec u vás.
Úterý 30. srpna 2011 12:21:01

penalta byla jen kompenzace za to co všechno proti nám posral. ( malá domů, penalta, červená..) a nemyslím si že byla zas tak přísná
Úterý 30. srpna 2011 0:10:43

pan fryč evidentně zápas nezvládal, kazil fotbal pro obě strany a tak se mu nedivím, že to pískl. Jak bych to posoudil já, jelikož, že za předcházející zákrok nebyl vyloučen Škarabela, tak se mu nedivím, že tu penáltu pískl, faulu od Vás bylo hodně a jelikož nikdo neviděl červenou, tak to posoudil takhle.
(anonym)
Pondělí 29. srpna 2011 21:20:29

Tak Michi, vžij se do situace hráče Rouchovan. Zákrok jsi viděl jak říkaš. Opravdu bys to posoudil tak, že na tvůj mančaft foukl za toto pentli v 90. minutě?
Pondělí 29. srpna 2011 21:04:53

.: pro Jiřího :.

když vám písknul penáltu za nic, tak nám jí za zákrok nebezpečný zákrok na našeho hráče písknout musel, noha ve vzduchu metr a půl*ass* viděl jsem to z metru*ninja*
jirka š.
Pondělí 29. srpna 2011 20:38:39

Vlado to popsal docela přesně, až na dvě věci. Nevím kdo simuloval ve druhé půli, to jsem tam tedy neviděl. Na hlavičku vašeho hráče v 90. min. máme samo jiný názor - ale rozhodčí to písknul velmi necitlivě a dle mého názoru opačně. Pokazil remízový zápas. Jinak dobrý zápas. Díky.
Pondělí 29. srpna 2011 17:37:05

.: karty :.

kdo měl všechno žlutou?
Pondělí 29. srpna 2011 17:33:27

.: pohled ze strany soupeře - pěkně napsaný :.

Výborný útočný fotbalový zápas okořeněný tvrdými zákroky, pět branek, dvě penalty, čtrnáct žlutých karet, nikdo nezraněn – to vše bylo k vidění v nedělním odpoledni na rouchovanském hřišti.

28. srpna 2011 – mistrovský zápas mužů

1.SK Rouchovany B : Sokol Březník B

2 : 3

Sestava domácích: Škarabela – Sklenář, Vrtěna, Boreš, Virgl – Holoubek M. (80. Svoboda), Kubík, Šťastný, Vala – Palát (46. Holoubek Z.), Pislcajt

Sestava hostů: Sobotka R. - Staněk (55. Chadim), Homola, Ptáček, Požár - Flesar P., Flesar M., Sobotka P. (46. Musil), Malach (82. Pelán) - Csicsó, křoustek

Branky: Holoubek Z., Holoubek M. - Křoustek 2, Požár

Trenér domácích: Pasterný Radek

Zápas začali lépe hosté, dobře kombinovali a my většinou běhali okolo. Přesto prvá šance byla na naší straně. Ve 3. minutě našel Vala na pravé straně Pislcajta. Ten pronikl do vápna a jeho prudký centr jsme nedokázali dopravit do sítě. Z protiútoku zahrozili hosté a sólový nájezd likvidoval Škarabela. Od úvodu nasadil zbytečně přísný metr rozhodčí Fryč a žlutých karet začalo kvapem přibývat. Za jakýkoliv komentář k odpískaným zákrokům byla udělována žlutá karta. Ve 26. minutě domácí obránci nepohlídali hostujícího Požára, který hlavičkou z rohu poslal hosty do vedení. Domácí béčko přeplo do vyšších obrátek a hosté nevěděli kam dřív skočit. Gólové šance Pislcajta a Kubíka nebyly proměněny, taktéž několik přímých kopů jsme zahodili způsobem, který zamrzel. Ani jednou neposlat z těchto trestňáků míč mezi tři tyče, bylo trestuhodné. Zvláště když březnický gólman neoplýval bůhvíjakou jistotou. S postupující převahou našeho mužstva a neproměňováním gólových šancí rostla nervozita a počet žlutých karet. Přísný metr byl rozhodčím rozmělněn do takové podoby, že ke konci poločasu se už neudělovaly karty ani za dámská a pánská přirození. Prostě dělat, že neslyším, to se rozhodčímu moc nepovedlo. Ale dělal chyby na obě strany, takže normál pro pralesní ligu.
Do druhé půle oba celky vystřídali po jednom hráči a příchod Zdeňka Holoubka byl na naši straně hodně znát. Jinak druhá půle to byl fotbal jaksepatří. Vysoké nasazení nezvyklé na IV. třídu, tvrdé souboje a čtyři střelené branky. Nejprve v 50. minutě poslal centr Holoubek Marek na svého bráchu Zdenka a ten překvapivou hlavičkou srovnal stav na 1:1. Šance se rychle střídali na obou stranách. Po hrubce Šťastného, který přihrávkou vlastnímu brankaři poslal do brejku Křoustka, se musel vyznamenat Škarabela. Míč vytlačil na roh. V další naši šanci byl Z. Holoubek, Pislcajt, ale brankář Březníka se zlepšil a míče vyrážel do pole. V 57. minutě si Virgl tak dlouho pohrával s míčem a nedokázal ho dostat ze své poloviny hřiště, až o něj přišel. Protiútok tří hráčů Březníka na osamoceného gólmana domácích znamenal vedení hostů 1:2. V 66. minutě pokračoval ostudný výkon rozhodčího, který se hráčům obou mužstev nedokázal přizpůsobit. Pád domácího Z. Holoubka ve vápně posoudil jako penaltový a daroval nám z ničeho nic penaltu. Tu bezpečně proměnil M. Holoubek. Do konce zápasu se hrálo nahoru dolů, což se líbilo přítomné stovce diváků. Plynulost hry zdržely dvě pětiminutová ošetření, ale borci po každém na jedné straně zanedlouho naskočili zpět do hry. Rozhodčí Fryč zřejmě vytvořil okresní rekord v počtu udělených žlutých karet. Na straně domácích osm (!!!), na straně hostů šest. Kdyby držel nesmyslně nastavený metr rozhodování, tak se zápas nemohl dohrát pro nedostatek hráčů na trávníku. V 88. minutě unikal hostující útočník po pravé straně. Brankář Škarabela byl na hranici velkého vápna později a soupeře zasáhl nohou. Byla z toho pouze další žlutá karta a přímý kop. Ten hosté poslali do tyče naši branky. Následný souboj spustil hodně emocí na obou stranách. Odražený míč od tyče odkopával Vrtěna, ovšem nejmenší hráč hostů se po míči vrhl rybičkou. Následný střet kopačky a hlavy netřeba komentovat. Rozhodčí ke zděšení domácích a k potěše hostů nařídil penaltu v poslední minutě zápasu ze souboje, který měl být posouzen naprosto opačně. Jasně všem vysvětlil, že on se nemýlí a rozhodl naprosto správně. Jenom tak pro zopakování pravidel a abych si trochu ulevil pane Fryči Vlastimile: „ Co je to nebezpečná hra nebo co jiného jste pískl? - za nebezpečnou hru se považuje takový zákrok, jímž hráč podle názoru rozhodčího ohrozí bezpečnost soupeře nebo svou vlastní… atd. Za nebezpečnou hru vůči soupeři se považuje, jestliže např. hráč se snaží zasáhnout nohou míč na úrovni trupu nebo hlavy soupeře, který je v bezprostřední blízkosti míče.“ Ne když se hlava nachází 50cm nad trávníkem!!!Netřeba to dále rozebírat. Křoustek penaltu proměnil a zajistil béčku Březníka tři body. Je to sport a nejde o život.
Prohráli jsme utkání, které se muselo všem líbit, všichni rouchovanští hráči bojovali o vítězství a hráli na doraz. Snad se jen do příště vyhnout hrubým individuálním chybám, které nás tak srážejí. Ale jak říká uznávaný trenér Hřebík: „Kdo nekazí, patří do cirkusu a ne do fotbalu!“. Myslím, že jeden účastník nedělního fotbalového zápasu by si mohl začít vyplňovat přihlášku…