S Nevrkla Marek - -
PS Křoustek Jiří st. - -
PO Pokorný Milan 8 thumbs_up ico

Kralice porážku neoplatily a uvalily si další ostudu

Za pěkného slunečného počasí jsme mohli vidět dohrávané derby 14. kola s Kralicemi. Už před začátkem utkání bylo znát, že domácí hráči by rádi vyhráli a nejraději nám oplatili debakl 8:0, který u nás obdrželi na podzim.

Hned v 1. minutě jsme se ujali vedení, kdy J. Kratochvíl (tzv. nadzvukovou) výstavní střelou trefil odkrytý pravý horní růžek domácí branky (0:1). O 3 minuty později, tedy v 4. minutě utkání, přišel centr do vápna od J. Kratochvíla a domácí obránce si srazil míč do vlastní brány (0:2). Poté bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách, ale tentokrát to byli domácí, kteří měnili stav zápasu. Po špatném zpracování míče Čumplíkem a nedůrazném odkopnutí míče M. Flesarem, se řítil sám domácí útočník na naši bránu a skóroval (1:2). Tento gól domácí očividně nakopnul a chtěli dosáhnout vyrovnávací branky, byli důraznější a rychlejší než my. Vytvořili si několik zajímavých šancí, které ale nedokázali proměnit. V 30. minutě musel být střídán L. Sochor za J. Křoustka ml. z důvodů bolesti zad. Za zmínění z našich šancí stojí hlavička J. Kratochvíla, která trefila stojícího brankáře, pár nepovedených střel a minimálně 2 neodpískané penalty. Do konce poločasu se už tak skóre neměnilo.

Druhý poločas má Březník vždy lepší, než ten první a bylo to očividně znát, domácí už nemohli běhat, jelikož svoji duši nechali v prvním poločase, kdy toužili po vyrovnávací brance. To bylo potrestáno v 53. minutě po centru P. Flesara, kdy tečoval ve vápně míč D. Vérosta a domácí hráč si opět srazil míč do vlastní brány (1:3). V 56. minutě byla konečně odpískána penalta, o kterou se postaral L. Rybníček a nedal tak brankáři žádnou šanci, když vymetl levý horní růžek (1:4). Tenhle gól hodně poznamenal domácí na psychice a tak museli více sázet na útok. V. Fraňek musel být po faulu v 58. minutě vystřídán M. Pokorným. Brankový půst ukončil J. Křoustek ml., který v 60. minutě svojí krásnou individuální akci zakončil gólem a sklidil tak náležitý potlesk (1:5). Do dalších velkých šancí se dostali Čumplík a Rybníček, ale jejich střely lítaly mimo bránu. Střídání v 70. minutě D. Vérosty za Š. Malacha byla velmi dobrá volba našeho trenéra. Š. Malach se hned za dvě minuty na hřišti prosadil, a to poprvé v 72. minutě střelou z vápna k levé tyči (1:6) a v 74. minutě umístil míč za záda domácího brankáře po centru do vápna (1:7). O poslední gól utkání se postaral L. Rybníček v 87. minutě, kdy se s přehledem trefil do domácí brány a upravil tak skóre na konečných (1:8). Ještě bychom chtěli poděkovat skalním fanouškům za vytvoření vynikající atmosféry, při které jsme se cítili jako doma.