SK Valeč

Lavička:

80

Kroupy provázely drtivou porážku Valče

Za chladného podzimního počasí jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Valče, který v letošní sezóně získal pouze 7 bodů a pohybuje se v sestupových vodách. Tak se očekával boj o body na obou stranách.

Do zápasu jsme vstoupili lépe a již ve 3. minutě Jara Franěk otevřel skóre dnešního zápasu, kdy se prodíral mezi obránci a byl ve vápně faulován. Sudí Kovář bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Exekuce se zhostil sám J. Franěk a tvrdou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3. minuta 1:0. Hosté však nesložili zbraně a hned v 5. minutě zahrozili z breaku, který jsme nabídli po zbytečné ztrátě, útočník sám před Zedníčkem šanci nevyužívá. V 11. minutě se odhodlal k velkému sólu Křoustek. Prošel přes celé hřiště jako nůž máslem, ale střela levačkou končí pouze mimo tři tyče. Ve 13. minutě se skóre měnilo podruhé. Zasloužili se o to bratři Fraňkové. Jara vytáhl míč z vlastní poloviny, narazil si s Tomášem a střelou pod gólmanem zvyšuje – 13. minuta 2:0. Hosté se o dvě minuty později po dlouhém nákopu dostávají do šance. Míč našel hlavu hostujícího Pachra, ten však hlavou zakončuje mimo. Po této situaci se ozval i ten nahoře a na hřiště sesypal menší příděl ledového deště a krup. O dvě minuty později se dvakrát k zakončení ze střední vzdálenosti dostal P. Flesar. První rána se mezi tyče nevešla, při druhé se vytasil hostující gólman skvělým zákrokem. Ve 20. minutě se k zakončení dostal Křoustek, ale z otočky tvrdou střelou vysoko přestřeluje a rozhání mračna. Přestává pršet. Obraz hry v této době byl poněkud neurovnaný a na obou stranách se kupily nepřesné přihrávky. V 26. minutě se k zakončení dostává opět Křoustek. Šanci založil J. Franěk, který z levé strany přihrává na střed Tomášovi, ten ihned posílá míč do vápna, kde nachází již zmiňovaného Křoustka, ten však z první netrefuje bránu. V 28. minutě mohl po centru Sobotky na zadní tyč zvýšit skóre V. Franěk, bohužel hlavou míč vůbec netrefuje. 31. minuta nabídla hostům snížení ve formě pokutového kopu. Po obrovském závaru ve velkém vápně Džanek při odkopu nešťastně trefuje ruku Dvořáčka a sudí podruhé v tomto zápase ukazuje na puntík ve vápně. K penaltě se postavil Kárník, přízemní střelu k levé tyči vystihl Zedníček, na míč si sáhnul, ale brance zabránit nedokázal – 31. minuta 2:1. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance. Až ve 39. minutě poslal zprava nadýchaný centr Víťa, Jara sám na malém vápně hlavou zakončuje těsně nad. Ve 43. minutě se ťukecem na jeden dotek, lahodící oku všech přítomných, dostal do zakončení Jara, dává gól, avšak pomezní Ošmera zvedá praporek a pro údajný ofsajd gól není uznán. V samotném závěru poločasu se domácí obrana dostala pod obrovský tlak a obrovský závar v pokutovém území znamenal 3 velké příležitosti Valče na srovnání, míč do brány ale nedokážou dotlačit. A tak se do kabin odchází za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupili o něco málo lépe hosté a hned v 46. minutě po nedorozumění obránců P. Flesara a Dvořáčka se z levé strany do šance řítí hostující útočník, volí střelu na přední tyč, Zedníček tuto střelu vyráží podél brankové čáry do autu. V 48. minutě přichází rozhodující moment tohoto utkání. Po vyhraném souboji Sobotky ve středu hřiště Valečský hráč zůstává ležet na zemi pro domnělý šlapák, rozhodčí nechává píšťalku klidnou. K míči se dostal Tomáš Franěk a přihrávkou za obranu vysílá na zteč Vítě, ten volí lob přes vyběhuvšího gólmana, a ten k radosti všech domácích končí v síti – 48. minuta 3:1. Po tomto gólu se hosté snaží s výsledkem co nejdříve něco udělat, a tak v jejich obraně zůstávají mezery. Tuto mezeru mohl v 50. minutě využít P. Sobotka po úniku po levé straně, gólman však jeho střelu likviduje. 53. minuta znamená další změnu skóre. Víťa přesným centrem nachází hlavu Jary, a ten se ve vyložené šanci nemýlí – 53. minuta 4:1. O minutu později se opět po levé straně dostává do gólové šance Sobotka, jeho lob však míří mimo bránu. V dalších minutách zápasu domácí zamkli hosty na jejich polovině a v klidu kontrolují hru, poměrně snadno se dostávají do zakončení, ale tomu chybí přesnost. V 68. minutě se do dvou gólovek dostává Sobotka, opět z levé strany, opět sám před gólmanem, ale smůla se mu lepí na kopačky. Prvním zakončením nastřeluje pouze břevno a druhé nemá potřebnou razanci. V 69. minutě se do vyložené šance dostával Jara, ale míč si moc předkopává a gólman nemá problém míč schovat v rukavicích. O minutu později prolamuje smůlu Sobotka, odražený míč na velké vápno z první uklízí přízemní střelou do brány – 70. minuta 5:1. Další změna skóre přišla v 73. minutě kdy otevřenou levou stranou prošel Jara a opět střelou po zemi zvyšuje – 73. minuta 6:1. V 76. minutě se do zakončení dostali i hosté, ale střela kapitána Svobody míří mimo branku Zedníčka. Domácí v této fázi klidně kombinují a dostávají se i do několika šancí, proti je hostující gólman Macek a krásnými zákroky drží Valeč od ještě většího debaklu. V 85. minutě se zranil právě po jednom ze zákroku gólman Macek, zápas i přes zranění dochytal. Zápas v 90. minutě ukončil utěšenou střelou Tomáš Franěk a naposledy tak nechal vyniknout Macka.

Domácí v druhém poločase jasně kontrolovali hru a ovládli toto utkání, kterému přihlížel i liberecký útočník M. Rabušic, který v reprezentační přestávce zavítal do rodné Náměště.

napsal Hakan (10. 10. 2011 | 20:12)